2020/09/19
۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
ناگفته‌های قاتل بن لادن از لحظه مرگ او

ناگفته‌های قاتل بن لادن از لحظه مرگ او

یک نظامی آمریکایی 9 سال بعد از کشته شدن بن لادن درباره این عملیات توضیحاتی داد.

دوات آنلاین-در حالی‌که 9 سال از کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر القاعده، می‌گذرد عضو سابق نیروهای ویژه "ناوی سیلز" آمریکا که گلوله مرگ‌بار را به سرکرده سابق القاعده شلیک کرد، درباره جزئیات این عملیات صحبت کرد.

 

ایسنا نوشت: راب اونیل، نظامی سابق آمریکایی در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه فاکس نیوز برای اولین بار جزئیاتی از نحوه برنامه ریزی تفنگداران دریایی آمریکا معروف به "ناوی سیلز" برای نابودی اسامه بن لادن، سرکرده سابق القاعده و اجرای عملیات منتشر کرد.

بن لادن چگونه کشته شد

آموزش در منطقه کوهستانی برای کشتن بن لادن

اونیل تاکید می‌کند، آموزش‌ها برای عملیات هفته‌ها در منطقه کوهستانی در آمریکا قبل از اعزام تیپ ششم ناوی سیلز به پاکستان برای انجام عملیات ادامه داشت.

 

این نظامی سابق اذعان می‌کند که احتمال می‌داد این ماموریت "جاده یک طرفه" باشد و او هرگز سالم به خانه بازنگردد.

 

طبق اظهارات اونیل، این عملیات ۳۸ دقیقه طول کشید.

 

حضور در خانه بن لادن

این نظامی سابق روایت می‌کند، او به همراه یکی از هم‌قطارانش به طبقه سوم منزلی که آخرین پناهگاه رهبر القاعده بود، رفته و وارد اتاق بن لادن شده و گروهی از زنان از جمله دختران و یکی از همسران بن لادن را رویت کرده بود.

 

اونیل ادامه می‌دهد: در آن لحظه تنها در دو قدمی من مردی قرار داشت که خود را پشت همسرش پنهان کرده بود و دستانش روی شانه‌های زنش بود.

 

به گفته اونیل، این صورت را هزاران بار دیده‌ بودم او اسامه بن لادن بود.

 

او می‌گوید: این ملاقات تنها یک ثانیه طول کشید و بن لادن قبل از تیراندازی چیزی نگفت.

 

با دستور باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده در تاریخ یکم مهٔ ۲۰۱۱ ساعت ۱۷ به وقت گرینویچ توسط نیروهای نظامی آمریکایی در ایبت‌آباد پاکستان و در جریان تیراندازی در ساختمانی در داخل خاک این کشور کشته شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.