2020/09/23
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
نقشه پلید مرد جوان برای باجناق پولدار

نقشه پلید مرد جوان برای باجناق پولدار

این مرد برای اجرای نقشه خود دو مجرم حرفه‌ای را به خانه باجناقش فرستاد.

دوات آنلاین-مرد جوانی که دو سارق سابقه دار را برای سرقت میلیاردی از خانه باجناقش اجیر کرده بود به دام افتاد و ماجرا را شرح داد.

 

به گزارش جوان، چندی قبل مأموران پلیس پایتخت با تماس تلفنی شهروندی در جریان سرقت میلیاردی از خانه ای در شمال تهران قرار گرفتند.

 

ماموران پلیس پس از حضور در محل حادثه که آپارتمان مسکونی بود، دریافتند ساعتی قبل در نبود صاحبخانه سارقانی به این خانه دستبرد زده و از محل گریخته اند.

 

صاحبخانه در توضیح ماجرا گفت: من خلبان هستم و وضع مالی خوبی دارم. مدتی قبل ارثیه‌ای میلیاردی به من رسید و از آنجایی که در تهران خانه دارم تصمیم گرفتم، برای سرمایه گذاری خانه‌ای در یکی از کشورهای همسایه بخرم. به همین خاطر با چند املاکی که در زمینه خرید و فروش املاک در خارج از کشور فعالیت دارند، مشورت کردم و قرار شد وقتی آنها خانه ای مناسب برای من پیدا کردند به من خبر بدهند. من تمامی ارثیه‌ام را به دلار و سکه تبدیل کردم و داخل خانه ام نگهداری می کردم تا زمان مناسب اقدام به خرید خانه کنم. امشب همراه خانواده ام، خانه باجناقم شام دعوت بودیم تا اینکه لحظاتی قبل به خانه برگشتیم و با صحنه عجیبی روبه رو شدیم در خانه ام تخریب شده بود و تمام وسایل خانه به ریخته بود که نشان می داد سارق یا سارقانی به خانه ام دستبرد زده اند. بلافاصله به محل نگهداری دلارها و سکه ها رفتم که در کمال ناباوری مشاهده کردم تمامی آنها سرقت شده است.

 

با طرح این شکایت تیمی از ماموران پلیس به دستور قاضی پرونده برای شناسایی سارقان میلیاردی وارد عمل شدند.

 

ردیابی سارق سابقه دار در سرقت میلیاردی

ماموران در نخستین گام دوربین های مداربسته محل حادثه را بررسی کردند که متوجه شدند یکی از دوربین ها چهره متهم سابقه داری را به نام شهاب شکار کرده است.

 

ماموران در بررسی های بعدی در یافتند شهاب شب حادثه همراه مرد جوان ناشناسی پس از تخریب در خانه دست به سرقت میلیاردی زده اند.

 

تحقیقات مأموران پلیس نشان داد شهاب مدتی است در یک فروشگاه لوازم ضبط و صوت خودرو مشغول به کار است. بدین ترتیب برای دستگیری سارق راهی فروشگاه شدند و متهم را دستگیر کردند.

 

متهم در بازجویی ها همدست خود را به نام بهمن به ماموران معرفی کرد و مدعی شد که از سوی مرد جوانی برای این سرقت میلیاردی اجیر شده بودند.

 

وی در ادعایی گفت: چند روز قبل از سرقت مرد جوانی به نام حمید برای خرید رادیو ضبط خودرو به محل کارم مراجعه کرد. او چند بار به بهانه خرید به محل کارم آمد و با من رابطه دوستانه برقرار کرد. یک روز مرا برای خوردن شام به رستورانی دعوت کرد و در آنجا پیشنهاد داد از خانه باجناقش سرقت کنم. او گفت با باجناقش اختلاف ارثیه دارد و گفت اگر از خانه او سرقت کنم دستمزد خوبی به من می دهد. ابتدا قبول نکردم اما وقتی گفت دستمزدم یک خودروی مدل بالا است وسوسه شدم و قبول کردم همراه یکی از دوستانم سرقت کنم. او نشانی خانه باجناقش را به ما داد و قرار شد شبی که صاحبخانه بیرون باشد به ما خبر دهد و در نهایت هم شب حادثه به ما گفت برای سرقت وارد خانه باجناقش شویم. ما طبق دستور و نشانی هایی که او داده بود اموال باجناقش را سرقت کردیم و بعد تمام اموال سرقتی را تحویل مرد جوان دادیم.

 

اعتراف باجناق به سرقت

با اعتراف متهم، ماموران پلیس بهمن و حمید را بازداشت کردند. بهمن در بازجویی ها به همدستی با شهاب اعتراف کرد. حمید ابتدا منکر جرم خود شد اما وقتی با مدارک و دلایل رو به رو شد اعتراف کرد سارقان را برای سرقت از خانه باجناقش اجیر کرده است.

 

وی گفت: وضع مالی متوسطی دارم اما باجناقم وضع مالی خیلی خوبی دارد و به همین خاطر همیشه به او حسادت می کردم. از طرفی خانواده همسرم به باجناقم بیشتر احترام می گذاشتند و همین موضوع مرا آزار می داد. مدتی قبل فهمیدم به باجناقم ارثیه میلیاردی رسیده است و او هم همه ارثیه اش را به دلار تبدیل کرده و در خانه اش نگهداری می کند. وقتی باجناقم به من گفت قرار است با دلارهایش خانه ای در خارج از کشور بخرد خیلی حسادت کردم و تصمیم گرفتم سارق یا سارقانی را برای سرقت اموالش اجیر کنم.

 

وی ادامه داد: مدتی قبل از طریق یکی از دوستان متوجه شدم فروشنده یک فروشگاه لوازم صوتی سارق سابقه دار است و به همین دلیل به مغازه اش رفت و آمد کردم و با او دوست شدم و بعد در فرصت مناسب پیشنهاد سرقت را مطرح کردم و او وقتی فهمید دستمزد خوبی برای این کار در نظر گرفته ام قبول کرد.

 

تحقیقات از متهمان به دستور قاضی پرونده ادامه دارد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.