2021/05/06
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۶ ارديبهشت
زندگی شگفت‌انگیز مردی که ۹ بار مرده است

زندگی شگفت‌انگیز مردی که ۹ بار مرده است

مادر این مرد مرتباً از او می‌پرسد: آیا این هفته مُردی؟ و او با خنده پاسخ می‌دهد: نه این هفته نمرده‌ام.

دوات آنلاین-زنده شدن بعد از مرگ همیشه از جمله اخبار شگفت‌انگیز محسوب می‌شود که در برخی موارد حتی پزشکان هم نمی‌توانند درباره آن اظهارنظر کنند. در این میان مورد بسیار نادرو عجیبی وجود دارد که همه را شگفت زده می‌کند. آن هم ماجرای مردی است که تاکنون ۹ بار مرده و هر دفعه زنده شده است.

مردی که 9 بار مرده است

ابتلا به یک بیماری قلبی

تابناک نوشت: جیمی پل، مرد متولد ساحل سانشاین استرالیا، که امروز در لندن زندگی می‌کند از وضعیت عجیب رنج می‌برد، او از بیست سالگی تاکنون ۹ بار قلبش ایستاده و در معرض مرگ قرار گرفته است. جیمی از یک بیماری قلبی معروف به کاردیومیوپاتی اتساعی رنج می‌برد، که پزشکان آن را کشنده قلمداد می‌کنند و معتقدند که او فقط پنج سال دیگر زنده خواهد بود.

مردی که 9 بار مرده است

این هفته نمرده‌ام

جیمی از بدو تولد مبتلا به این بیماری جدی تشخیص داده شد، وضعیت سلامتی که در آن بخشی از عضله قلب متراکم‌ می‌شود و این امر باعث می‌شود که  قلب نتواند خون را به درستی در بدن پمپ کند که این اغلب منجر به عوارض کشنده می‌شود. از هر پنج نفر یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند و بسیاری از آن‌ها توانایی زندگی سالم را بدون اثرات جدی دارند، اما وضعیت جیمی پیچیده‌تر و خطرناک‌تر است. به رغم شرایط خطرناک، زندگی وی از موضوعات عجیب و خنده دار خالی نیست، مثلاً مادرش مرتباً از او می‌پرسد: آیا این هفته مُردی؟ و او با خنده پاسخ می‌دهد: نه این هفته نمرده‌ام.

 

بیشتر بخوانید: پیرزن ‌ایرانی بعدازمرگ زنده شد

 

پل که به عنوان یک متخصص فناوری نوآورانه فعالیت می‌کند، اولین مشکل قلبی خود را هنگام بیست سالگی تجربه کرد، ۴۵ دقیقه طول کشید تا دوباره به زندگی برگردد و پس از یک هفته کما، به هوش آمد. وی ۹ بار در زندگی خود دچار حملات قلبی شدیدی شد که آخرین مورد آن در بیمارستانی بود که اکنون در آن قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید: زنده شدن قربانی قاتلان سریالی پایتخت در سردخانه

 

وضعیت سلامتی جیمی ایجاب می‌کند که وی بالاترین میزان احتیاط روزانه را به خصوص در هنگام رفت و آمد خود داشته باشد، به طوری که مجبور است به آرامی جا به جا شود و از دویدن و هر گونه تأثیر دیگری که می‌تواند سرعت ضربان قلب را افزایش دهد، اجتناب کند.

 

علی رغم وضعیت بحرانی سلامتی، جیمی مصمم است که به سبک عادی زندگی کند و اجازه ندهد که وضعیت سلامتی او مانع از لذت بردن او از زندگی شود. جیمی به پیوند قلب فکر می‌کند، زیرا پزشکان مطمئن نیستند قلب او تا چه مدت دوام خواهد داشت.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.