2020/04/04
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين
عجیب‌ترین وصیت‌نامه‌های جهان در طول تاریخ

عجیب‌ترین وصیت‌نامه‌های جهان در طول تاریخ

این وصیت‌نامه‌ها از هر چه فکرش را هم بکنید عجیب‌تر است مثلا مردی وصیت کرده در مراسم تشییع جنازه خودش حضور داشته باشد.

دوات آنلاین-در این دنیا هر اتفاق شگفت‌انگیزی که فکرش را بکنید ممکن است رخ بدهد. بعضی از این اتفاقات عجیب و غریب را خود انسان‌ها آگاهانه و تعمدا به وجود می‌آند. نمونه‌اش وصیت‌نامه‌های عجیب و غریبی است که بعضی‌ها می‌نویسند و درخواست‌هایی دارند که واقعا غیرمنتظره و باورنکردنی و حتی غیرعملی است. باشگاه خبرنگران 8 نمونه از عجیب‌ترین وصیت‌نامه‌های جهان را گردآوری کرده است که در ادامه می‌خوانید:

 

می‌خواهم در تشییع جنازه خودم شرکت کنم

آنجل پانتوجا، جوان ۲۴ ساله آمریکایی، وصیت کرده بود که پس از مرگش در مراسم تشییع جنازه خود حضور داشته باشد. مادر آنجل از مسئولین غسال منزل خواسته بود تا آخرین آرزوی پسرش را بر آورده کنند.

 

به این ترتیب آن‌ها برای اجرای وصیت عجیب این جوان، او رابه حالت مومیایی در آوردند تا بتواند ایستاده در طول مراسم تشییع جنازه درکنار تابوت خود قرار بگیرد و مهمانان با او وداع کنند. پس از مراسم تشییع جنازه او را در تابوت قرار دادند و دفن کردند.

عجیب‌ترین وصیت‌نامه‌های جهان در طول تاریخ

خاکسترم را به فضا بفرستید

رادنبری، آفریننده مجموعه تلویزیونی «استار ترک»، به قدری حکایت‌های علمی خیالی و فضا نوردی را دوست داشت که وصیت کرد پس از مرگش پیکر او سوزانده شود و خاکستر آن به فضا فرستاده ودر آنجا پراکنده شود. درسال ۱۹۹۷ آرزوی او بر آورده شد و خاکستر او با یک ماهواره اسپانیایی به فضا فرستاده ودر آنجا پخش شد.

 

زنم باید سیگار بکشد

همسر برات هرگز اجازه نمی‌داد که شوهرش سیگار مصرف کند، او هم به تلافی این کار همسرش، وصیت کرد که ۳۳۰ هزار پوند به همسرش برسد به شرط این که او هرروز یک نخ سیگار مصرف کند.

عجیب‌ترین وصیت‌نامه‌های جهان در طول تاریخ

کتابخانه ضد زن بسازید

ایوا زینک به قدری از زنان متنفر بود که قبل از مرگش درسال ۱۹۳۰، وصیت کرد که تمام سرمایه اش وقف تولید کتابخانه‌ای شود که در آن کتاب‌های هیچ یک از نویسندگان، ناشران و مترجمان زن وجود نداشته باشد، تمام کارکنان مرد باشند و بر سر در آن عبارت «ورود زن‌ها ممنوع» نوشته شود. اما یکی از دختران زینک مانع از اجرای این وصیت پدرش شد.

 

همسرم دوباره ازدواج کند

درسال ۱۸۴۱ هنریچ هین یک شاعر آلمانی با اوژنی میرات ازدواج کرد ودر وصیت نامه خود تمام ثروت و سرمایه اش را ازآن همسرش کرد به این شرط که پس از مرگ هین، او دوباره ازدواج کند. وقتی از او پرسیدند که چرا چنین شرطی گذاشتی پاسخ داد: «دراین صورت حداقل یک مرد از مرگ من افسوس خواهد خورد». هین درسال ۱۸۵۶ فوت کرد.

عجیب‌ترین وصیت‌نامه‌های جهان در طول تاریخ

اهدا دستگاه تنظیم کننده تپش قلب به یک سگ

دوروتی ادوارد قبل از مرگش وصیت کرد که دستگاه تنطیم کننده تپش قلب او رابه یک سگ اهدا کنند. پس از مرگ دوروتی، خانوادهٔ او به وصیتش عمل کردند.

 

این دستگاه از داخل بدن او برداشته شد و تحت اختیار دانشکده دام دکتری جورجیا قرار گرفت تا آن رابه یک سگ اهدا کنند. ان‌ها نیز این دستگاه را درون بدن سگی به اسم سانشاین که از ناراحتی قلبی رنج میبرد، کار گذاشتند.

عجیب‌ترین وصیت‌نامه‌های جهان در طول تاریخ

روزی یک شاخه گل برای همسرم

جک بنی و ساید مارکس عاشقانه یک دیگر را دوست داشتند، اما پس از ۴۸ سال زندگی مشترک، جک درسال ۱۹۷۴ فوت کرد. جک پیش از مرگش با یکی از گل فروشی‌های محل اقامت خود به توافق رسیده بود تا او پس از مرگ جک، هرروز یک شاخه گل رز قرمز برای همسرش ببرد.

 

ارثیه ۱۲ میلیون دلاری برای سگ

هلمسلی، یکی از میلیاردر‌های مشهور آمریکایی قبل از مرگش در سن ۸۷ سالگی برای سگ خود، ترابل، ۱۲ میلیون دلار ارث باقی گذاشت تا این سگ بتواند تا آخر عمر به زنگی اشرافی خود ادامه بدهد. اما جالب اینجاست که این زن میلیاردر در مورد نوه‌های خود این قدر دست و دل باز نبوده است.

 

وی دو تن از ان‌ها را از ارث محروم کرده و برای دو نوهٔ دیگرش تنها ۵ میلیون دلار ارث گذاشته است، آن هم به شرط این که حداقل یک‌بار درسال به قبر پدر خود «تن‌ها فرزند هلمسلی» سر بزنند.

 

او همینطور وصیت کرده که پس از مرگ ترابل، پیکر او را درکنار قبر خودش دفن کنند.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.