2020/02/18
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن
جزییات طرح مالیات از خانه‌های لوکس و خودروهای لاکچری

جزییات طرح مالیات از خانه‌های لوکس و خودروهای لاکچری

مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 مبنی بر اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس راهکار معقول برای حمایت از نیازمندان و محرومان و ساماندهی حاشیه شهرها است.

دوات آنلاین-برخی نمایندگان مجلس در تلاش برای تصویب طرحی هستند که به موجب آن برای خانه‌ها و خودروهای لوکس و لاکچری مالیات تعین می‌شود. طبق این طرح از محل چنین مالیاتی یکهزار میلیارد تومان به مناطق محروم اختصاص داده می‌شود تا در زمینه راه روستایی، آب شرب و ساماندهی حاشیه شهرها هزینه شود.

 

مالیات از لاکچری‌ها روشی برای فقرزدایی

روح‌اله بابایی صالح، عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه باید گام‌های موثر برای فقرزدایی و حمایت از نیازمندان برداشته شود، گفت: مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 مبنی بر اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس راهکار و روشی معقول برای فقرزدایی، حمایت از نیازمندان و محرومان و ساماندهی حاشیه شهرها است.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه برای تحقق اخذ مالیات از خانه و خودروهای لوکس باید اراده لازم در مسئولان ذیربط به وجود آید، افزود: اینکه مبلغ حاصل از مالیات در اختیار بسیج سازندگی قرار می‌گیرد اقدامی مناسب است زیرا بسیج صداقت لازم را در هزینه‌کرد منابع برای مناطق محروم خواهد داشت.

 

عضو فراکسیون ولایی مجلس ادامه داد: انتظار می‌رود این مصوبه محقق شود تا بتوان بخشی از مشکلات نیازمندان را مرتفع کرد.

جزییات طرح مالیات از خانه‌های لوکس و خودروهای لاکچری

نحوه شناسایی خانه و خودروهای لوکس

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی در توضیح چگونگی شناسایی خانه و خودروهای لوکس، گفت: با نظارت و رصد به راحتی می توان آنها را شناسایی کرد البته برخی خانه‌های خالی که صاحبان آنها در خارج از کشور زندگی می‌کنند جزو خانه‌های لوکس هستند و باید از آنها هم مالیات اخذ و منابع حاصله را در مسیر حمایت از جوانان و نیازمندان هزینه کرد.

 

بابایی صالح یادآور شد: با اخذ مالیات از خودرو و خانه‌های لوکس و خالی می‌توان گامی جدی برای بهبود وضعیت محرومان برداشت.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.