2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
8 دلیل که باعث می‌شود زنان زیاد گریه کنند

8 دلیل که باعث می‌شود زنان زیاد گریه کنند

گریه کردن یک واکنش طبیعی نسبت به حوادث غم‌انگیز و ناراحت کننده زندگی است اما برخی افراد بسیار زیاد گریه می‌کنند. هرچند مردان هم مانند زنان ممکن است زیاد گریه کنند اما عمده افرادی که زیاد گریه می‌کنند زن هستند.

دوات آنلاین-افرادی که زیاد گریه می‌کنند اصطلاحا حساس شناخته می‌شوند. بسیار پیش آمده‌است با افرادی معاشرت داشته‌ باشید که زیاد گریه می‌کنند. شاید تا به حال تصور می‌شد زنها بیشتر از مردها گریه می‌کنند اما تحقیقات نشان داده زن‌ها برای گریه کردن خجالت نمی‌کشند و راحت تر این کار را می‌کنند. 8 دلیل که باعث می‌شود افراد وخصوصا خانم‌ها زیاد گریه کنند  در زیر آمده است:  

 

گریه نشانه افسردگی

نمناک نوشت: افسردگی یک اختلال روحی است که به علت ناراحتی مداوم در افراد رخ می دهد و باعث گریه غیرمعمول می شود . حال اگر روحیه شما عوض شده و میزان گریه کردن تان نیز افزایش یافته است ، بایدمراقب افسردگی باشید که علائم افسردگی شامل ناراحتی ، نا امیدی ، احساس پوچی ، کمبود هیجان،اختلالات و آشفتگی در خواب و خستگی می باشد.

 

اضطراب در زنان باعث گریه می‌شود

اختلال اضطراب نیز به معنی ترس بیش از حد می باشد که افراد در این اختلال توانایی تمرکز کافی ندارند و به طور مداوم اشک می ریزند و همچنین در بین بیماران ذهنی بسیار رایج است و 18 درصد از جمعیت برخی کلان شهر ها را تحت تاثیر قرار داده است . اگر فکر می کنید که احساس اضطراب شما بیش از حد است ، حتما با یک مشاور متخصص صحبت کنید که درمان های مختلف ، داروهایمکمل و سبک زندگی مناسب را به شما پیشنهاد دهد.

 

گریه نشانه‌ای از ضربه روحی در دوران کودکی

مطالعات انجام شده این گونه نشان می دهد خانم هایی که در دوران کودکی دچار آسیب روحی شدید شدهاند ، اغلب بیش از بقیه گریه می کنند و گریه کردن برای آن ها به منزله یک پاسخ طبیعی هنگام رویارویی با مشکلات است و علت آن هم این است که سیستم عصبی سمپاتیک این افراد آسیب روحی واضطراب را همزمان با هم تجربه کرده است . حال فرقی ندارد که این آسیب روانی چقدر بزرگ یاکوچک بوده است ، در هر حالت تحمل آن برای این فرد در دوران کودکی بسیار سنگین بوده است.

چرا زنان زیاد گریه می کنند

استرس موجب گریه زنان می شود

استرس شما زمانی افزایش پیدا می کند که با یک موضوع ناراحت کننده ، خبر بد یا آشفتگی هایی روبرو شوید. زمانی که بدن با احساسات قوی روبرو می شود ، مغز او مدام در حال تجزیه تحلیل قوانین موجود می باشد و در نتیجه این تلاش را برای مقابله با سرازیر شدن اشک ها نشان می دهد.استرس همچنین سطح کورتیزول را بالا می برد که باعث افزایش حساسیت فرد و عکس العمل شدیدتر او نسبت به مسائل و شرایط استرس زا می شود.

 

بیشتر بخوانید: گریه کردن چه فایده ای برای ما دارد

 

گریه کردن به شخصیت افراد بستگی دارد

هر انسانی شخصیت منحصر به فرد خود را دارد که مجموعه ای از رفتارها، برخورد ها و تفکرات او می باشد . تفاوت های بیولوژیکی و فیزیولوژیکی در ساختار مغزی فرد روی شخصیت و حساسیت اوتاثیرگزار است که می تواند اشک ریختن او را افزایش دهد و متخصصان تنها به این موضوع واقف هستند که دستگاه لیمبیک هنگام اشک ریختن و گریه کردن درگیر می شود و بنابراین افراد با استرس و حساسیت بیشتر از لحاظ ژنتیکی بیش از بقیه گریه می کنند.هرچقدر فرد احساس بیشتری داشته باشد ، به محیط خود حساس تر می شود و تقریبا 15 تا 20 درصداز مردم دنیا در دسته انسان های حساس قرار می گیرند که این افراد در برابر نظرات دیگران ضعیفتر نیز می باشند.

 

تغییرات هورمونی از دلایل گریه کردن

هورمون ها در بدن هرکس نقش بسیار مهمی در جسم و روح او دارد . هورمون ها همچنین انتقال دهنده پیام های شیمیایی هستند که می توانند پیام گرسنگی ، میل جنسی ، احساسات و روحیه را ارسال کنند .حال اگر اختلالی در میزان هورمون های مختلف ایجاد شود ، ممکن است که فرد بیش از همیشه درمعرض به گریه افتادن باشد که در خانم ها این مسئله زیاد رخ می دهد ، مثلا بعد از زایمان ، قاعدگی ،بارداری و یائسگی میزان هورمون خانم ها بالا پایین می شود و در نتیجه حساسیت آن ها افزایش خواهدیافت .

 

گریه در فرآیند اجتماعی شدن

طبق مطالعات انجام شده خانم ها در لمس احساسات وسیع تر و گسترده تر از آقایان عمل می کنند . خانم های اجتماعی نیز راغب به کشف کردن ، حرف زدن در مورد مسائل و نشان دادن احساسات خود درسنین جوانی هستند و این موضوع به این معناست که گریه کردن برای آن ها به معنای نشان دادن غم ،ناراحتی و آسیب پذیری می باشد و آداب و رسوم فرهنگی نیز در نشان دادن احساسات توسط افراد موثراست ، مثلا پسران به دلیل تربیت شان اشک و گریه خود را پنهان می کنند ، در حالی که دختران درفراغ بال گریه می کنند و در این زمینه از کسی خجالت نمی کشند.

 

 

تاثیر PBA یا ناخویشتن داری عاطفی بر گریستن

این مشکل یک وضعیت عصبی است که روی احساسات فرد بعد از آسیب دیدیگی تاثیر می گذارد وباعث آشفتگی در مغز و کنترل احساسات او می شود .اگر قبلا عادت به گریه کردن نداشتید اما اکنون دم به دقیقه گریه می کنید و یا در خندیدن هم افراط دارید و روحیه شما در وضعیت ثابتی به سر نمی برد، احتمالا به این وضعیت مبتلا شده اید . این موضوع می تواند به دلیل آسیب دیدگی های مغزی ،آسیب به اعضای بدن ، جنون و . . . باشد که البته این وضعیت بسیار نادر است.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.