2020/08/08
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
نقشه زنی برای ربودن دختر 3 ساله‌اش از دست شوهر سابق

نقشه زنی برای ربودن دختر 3 ساله‌اش از دست شوهر سابق

متهم: همسرم اجازه نمی داد من پریماه را ببینم و بی تاب او بودم. برای همین از دو نوجوان هم محلی مان خواستم که کمکم کنند تا پریماه را پس بگیرم،

دوات آنلاین-زن جوان که دوری دختر سه ساله اش  او را آزار می داد، با وعده سفر به ترکیه دو پسر نوجوان را اغفال کرد تا دخترش را از شوهرش ربوده و به او تحویل دهند.

 

به گزارش  جام جم، اواخر تابستان ۹۷ بود که پدر پریماه سه ساله ناگهان متوجه شد فرزندش را از کنار او در یک پارک در پیشوای ورامین ربوده اند.

 

پدر پریماه خود را به ماموران پلیس رساند و در اولین اظهاراتش گفت: هر روز در همین ساعت فرزندم را به این پارک می آورم. امروز فقط لحظه ای از او غافل شدم و رویم را برگرداندم و دیدم دخترم در پارک نیست.

 

رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت اما هنوز ساعتی از ناپدید شدن دختر بچه نگذشته بود كه یک راننده آژانس با پلیس تماس گرفت و گفت: دقایقی قبل دو نوجوان سوار ماشین من شدند و یک کودک سه ساله هم همراه آنهاست که به شدت بی تابی می کند. من به آنها شک دارم چون از حرف هایشان متوجه شدم با بچه نسبتی ندارند. از طرفی زمانی که داشتند سوار ماشین می شدند چند کودک خردسال در نزدیکی یک پارک با اشاره به بچه ای که همراه این دو نوجوان است، گفتند پریماه را کجا می برید اما آنها اعتنایی نکردند و از من خواستند سریع از محل دور شوم.»

 

با اطلاعاتی که راننده آژانس در اختیار ماموران قرار داد، دو نوجوان دستگیر شدند و به ربودن كودک اعتراف کردند.

 

كودک خردسال به آغوش پدرش بازگشت و مشخص شد متهمان از سوی مادر پریماه مامور به ربودن او شده بودند.

 

بنابراین مادر پریماه به اتهام معاونت در آدم ربایی دستگیر شد. در ادامه پدر پریماه با شکایت از همسرش گفت: همسرم مدتی است که من و فرزندم را ترک کرده است. به او گفته بودم اگر بخواهد طلاق بگیرد، باید حضانت پریماه را به من بدهد او هم می خواست با این نقشه دخترمان را نزد خودش ببرد.

 

زن جوان هم در این باره مدعی شد: از مدتی قبل به دلیل اختلاف با همسرم از خانه بیرون آمدم. همسرم اجازه نمی داد من پریماه را ببینم و بی تاب او بودم. برای همین از دو نوجوان هم محلی مان خواستم که کمکم کنند تا پریماه را پس بگیرم، اما نمی دانستم این کار آدم ربایی است، چون پریماه فرزندم بود.

 

متهمان روز گذشته در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند. یکی از آنها که شایان نام دارد در دفاع از خود گفت: مادر پریماه همسایه ما بود. یک روز به من گفت که از همسرش طلاق گرفته و شوهر سابقش اجازه نمی دهد دختر کوچکش را ببیند. از من خواست کمکش کنم تا پریماه را به دست او برسانم، من قبول نمی کردم. اما او بارها با من حرف زد و گفت اگر کمکش کنم، كمک می کند برای ادامه تحصیل و کار به ترکیه بروم. به من می گفت کسی دستش به تو نمی رسد و در ترکیه زندگی خوبی برای خودت شروع میکنی. من اغفال شدم و از کرده خودم پشیمانم.

 

دومین متهم که پسرخاله شایان است در دادگاه حاضر نشده بوداما او در دفاعیات قبلی خود در مراحل بازجویی گفته بود: «من نمی دانستم که با این کار متهم به آدم ربایی می شوم. مادر كودک میگفت پریماه بچه من است و اگر کسی از شما چیزی پرسید بگویید با اجازه مادرش او را برده ایم. آن زن به ما وعده سفر به ترکیه داده بود و برای همین وسوسه شدم.

 

مادر کودک دو ساله هم به دلیل این که خانه اش مشخص نیست، به دادگاه احضار نشده بود.

 

قضات دادگاه ختم جلسه دادرسی را اعلام و رای پرونده به زودی صادر می شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.