2020/02/17
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ بهمن
به بهانه پخش برنامه مافیا با اجرای بهنام تشکر/ مخوف‌ترین باندهای مافیایی جهان

به بهانه پخش برنامه مافیا با اجرای بهنام تشکر/ مخوف‌ترین باندهای مافیایی جهان

گروه موتورسیکلت سواران سرخ و سفید که اعضای آن به طور معمول سوار موتورسیکلت‌های «هارلی-دیویدسن» می‌شوند، در کشورهای مختلف مشغول به کار هستند و در چند سال اخیر، پلیس کشورهای آلمان، آمریکا و حتی تایلند هم خبرهایی از دستگیری اعضای این باند در کشورشان منتشر کرده اند.

دوات آنلاین-چند روزی است شبکه سلامت یک مسابقه جالب به نام مافیا را با اجرای بهنام تشکر پخش می کند که برگرفته از یک بازی جذاب و محبوب است . در این بازی ، در یک شب اتفاقات عجیب و غریبی می افتد و همیشه پای یک گروه تبهکار در میان است. پخش این برنامه هم بازی پرهیجان مافیا را دوباره سر زبان ها انداخت هم ممکن است کنجکاوی خیلی ها را درباره گروه های خلافکاری در دنیا قلقلک بدهد.

 

بازی مافیا را می توانید با تماشای برنامه شبکه سلامت یاد بگیرید و در دورهمی های دوستانه و خانوادگی انجام دهید. اما در این مطلب به شما مخوف ترین گروه های خلافکاری دنیا را معرفی می کنیم. باندهایی که نام شان در دنیا با انواع جنایت‌ها گره خورده است.  آن‌ها برای رسیدن به هدف خود به راحتی دست به اسلحه می‌برند و قاچاق انسان، موادمخدر، سرقت‌های بزرگ و ... گوشه‌ای از جرم‌های باندهای تبهکاری‌ است. گروه‌هایی که پلیس برای انهدام و دستگیری اعضای رده بالای‌شان، ماه‌ها و گاهی سال‌ها وقت می‌گذارد، نیروهای مخفی و حرفه‌ای خود را به داخل این باندها می‌فرستد تا سرنخی از رئیس بزرگ و سردسته به دست آورند و در بیشتر اوقات هم موفق به نابودی کامل این گروه‌ها نمی‌شود. در بین گروه‌های خلافکار، نام مافیا بسیار شنیده می‌شود. مافیا بیشتر ما را یاد فیلم پدرخوانده می‌اندازد؛ مردی مرموز، قدرتمند و خطرناک. البته انواع مافیای یقه سفید و شیک هم داریم: مافیای شکر، مافیای لوازم آرایش، مافیای فلان و بهمان. این داستان‌ها چقدر واقعیت دارند و باندهای خلافکار و مافیایی واقعی در دنیا تا چه حد قدرتمند هستند؟ در این پرونده قصد داریم مخوف‌ترین باندهای تبهکار دنیا را معرفی کنیم. از مافیای سیسیل و یاکوزاها تا باند کریپس و دارودسته آپاچی‌ها که به احتمال زیاد نه تنها قوانین که حتی اسم بعضی از آن‌ها را هم نشنیده‌اید.

 

زورگیری با موتور «هارلی-دیویدسن»!

نام باند خلافکاری؟ موتورسیکلت سواران سرخ و سفید

مربوط به کدام کشور است؟ آمریکا، آلمان، تایلند، استرالیا،کانادا و ...

تعداد اعضا: آمار دقیقی وجود ندارد

گروه موتورسیکلت سواران سرخ و سفید که اعضای آن به طور معمول سوار موتورسیکلت‌های «هارلی-دیویدسن» می‌شوند، در کشورهای مختلف مشغول به کار هستند و در چند سال اخیر، پلیس کشورهای آلمان، آمریکا و حتی تایلند هم خبرهایی از دستگیری اعضای این باند در کشورشان منتشر کرده اند. این گروه خلافکاری در ۱۷ مارس سال ۱۹۴۸ توسط خانواده بیشاپ از مهاجران آمریکایی و به دنبال ادغام چندین کلوب‌ موتورسیکلت‌رانی آغاز به کار کرد. از رایج‌ترین فعالیت‌های تبهکارانه این گروه، می‌توان به توزیع موادمخدر، قاچاق انسان، زورگیری و ... اشاره کرد. چند سال پیش، وزیر امور داخلی ایالت «باواریا» در جنوب آلمان درباره این گروه هشدار داد و گفت: «این موتورسواران تبهکار که در کشورهای بالکان به کارهای غیر قانونی از جمله قاچاق مواد مخدر و اسلحه، تجاوز به عنف و پول شویی دست زده‌اند، اکنون حوزه جنایات خود را در شمال اروپا نیز گسترش داده اند و هر روز خطرناک‌تر می‌شوند.» افراد برای ثبت عضویت‌شان در باند موتورسیکلت‌سواران سرخ و سفید باید گواهی نامه معتبر موتور، یک موتور سیکلت با ظرفیتی بیش از 750 سی سی و ظاهری خشن داشته باشند! گفته می‌شود این باشگاه مانع عضویت افراد با سابقه کودک آزاری و کسانی می شود که برای استخدام در پلیس یا زندانبان شدن درخواست داده‌اند.

 

گروهی که هرازچندگاهی خودشان را می‌کشند

نام باند خلافکاری؟ یاکوزاها

مربوط به کدام کشور است؟ ژاپن

تعداد اعضا: بیش از 34 هزار نفر

این گروه هم یکی از مخوف‌ترین باندهای مافیایی جهان است که تشکیلاتی گسترده در دنیا دارد و پیشینه‌اش به قرن 17 برمی‌گردد. آن‌ها بیشتر در زمینه مواد مخدر فعالیت می‌کنند. ویژگی متفاوت این گروه تبهکار با نمونه‌های دیگر این است که هرچندوقت‌یک‌بار، اساسی به‌جان یکدیگر می‌افتند و کشت‌و‌کشتار‌های خونینی میان اعضای یاکوزا در می‌گیرد. در این زمینه گاردین گزارش جالبی نوشته و مدعی است گاهی اوقات درگیری میان اعضای یاکوزا به جنگ‌های مسلحانه‌ در خیابان‌ها منجر می‌شود و چنین درگیری‌هایی برای کشوری مانند ژاپن که آمار خشونت‌های مسلحانه بسیار کمی دارد، واقعاً جالب به‌نظر می‌رسد. در ضمن یاکوزاهای ژاپنی رسم‌های عجیبی دارند. آن‌ها برای این‌که مراتب شرمساری و عذرخواهی خود را به مافوق‌شان نشان دهند، انگشت کوچک خود را قطع می‌کنند که به «انگشت مرده» معروف است. البته در حالتی دیگر به‌خاطر دوست‌شان این کار را می‌کنند که در آن صورت به «انگشت زنده» معروف است. در هر حال چه زنده و چه مرده، این کار در بین یاکوزاها رواج دارد. رسم بعدی، خالکوبی بدن است. این رسم برای یاکوزاها در قدیم بسیار حائز اهمیت بوده چرا که نشان‌دهنده شهامت و قدرت‌شان بود و آن‌ها را به عنوان یک تبهکار در جامعه معروف می‌کرد. در ضمن یاکوزاها از آن دسته تشکیلات خلافکاری سازمان‌دهی شده‌ای است که توسط مردان اداره می‌شود و زن‌ها جایگاه شایسته‌ای در این گروه ندارند.

 

خلافکاری در کف خیابان‌ها!

نام باند خلافکاری؟ کریپس

مربوط به کدام کشور است؟ آمریکا

تعداد اعضا: 40 تا 45 هزار نفر

باند کریپس معروف به جانیان خطرناک لس‌آنجلس 47 سال پیش در محدوده کالیفرنیا توسط «ریموند واشینگتن» و «استنلی ویلیامز» تشکیل شد. «کریپس» خشن‌ترین باند سازمان یافته خیابانی در آمریکاست و بین 40 تا 45 هزار عضو دارد. اعضای آن به‌طور سنتی لباس آبی می‌پوشند البته امروزه بیشتر آن‌ها برای این‌که تحت تعقیب پلیس قرار نگیرند، این رسم قدیمی را کنار گذاشته‌اند. در برنامه کاری این باند، آدم‌ربایی و کشتن اعضای باندهای رقیب به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود و افراد زیادی هستند که این گروه را برای آدم‌ربایی، حرفه‌ای ترین می‌دانند. گروهی که کارش را تمیز انجام می دهد و عواقب ماجرا را هم به طور کامل بر عهده می‌گیرد! دشمن و رقیب این گروه باند معروف «بلادز» است که سال‌هاست با کریپس در خیابان‌های آمریکا در حال نبرد است. باند بلادز اغلب از تیره‌پوستان خیابانی آمریکا تشکیل شده که در میان اعضای آن، جنایتکاران سفیدپوست هم فعال هستند. این باند در لس‌آنجلس شکل گرفته و اعضای باند بر خلاف کریپسی‌ها لباس‌هایی به رنگ قرمز می‌پوشند. گاهی اعضای باند از کودکان کم سن و سال مناطق فقیرنشین انتخاب می‌شوند تا بتوانند قدرت را در سراسر خیابان‌های آمریکا به دست بگیرند. درآمد آن‌ها از راه قاچاق مواد مخدر و رواج فحشا تأمین می‌شود.

 

 

خلاف در روز روشن

نام باند خلافکاری؟ لس‌زتا

مربوط به کدام کشور است؟ مکزیک

تعداد اعضا: بیش از 10 هزار نفر

باند مافیایی «لس‌زتا» از مخوف‌ترین باندهای شناخته شده در جهان است و سردسته این باند با قاچاق اسلحه، مواد مخدر و انتقال بردگان جنسی به کشورهای مختلف برای خود درآمدزایی می‌کند. این باند در سال 1990 میلادی (26 سال پیش) با هم پیمانی فرماندهان سابق ارتش مکزیک راه‌اندازی شد . اعضای آن از شکنجه و کشتار افراد باندهای رقیب لذت می‌برند و تاکنون در بیشتر عملیات‌هایشان، موفق بوده‌اند. تعداد اعضای این باند بیش از 10 هزار نفر در داخل و خارج از زندان‌های مکزیک برآورد شده است. بسیاری از قتل‌‌عام‌های سراسری در مکزیک توسط این باند انجام می‌شود و به‌ دلیل نفوذشان در ادارات پلیس مکزیک تمامی معاملات‌شان را با موفقیت انجام می‌دهند و به قول خودشان، عاشق خلاف به صورت رسمی و در روز روشن هستند

 

 

بزرگ ترین کارتل کوکائین تاریخ

نام باند خلافکاری؟ کارتل مدلین

مربوط به کدام کشور است؟ کلمبیا

تعداد اعضا: کمتر از هزار نفر

اگر بخواهیم درباره مافیای موادمخدر کلمبیا صحبت کنیم، یک نام بیش‌ از بقیه به چشم می‌خورد؛ «پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا»، قاچاقچی معروف کوکائین در کلمبیا و سردسته کارتل مدلین. کارتل های مواد در کلمبیا بر اساس شهرهایی که مرکز سازمان دهی گروه هستند نام گذاری می شوند و معروف ترین کارتل کلمبیایی که دیگر وجود ندارد کارتل مدلین به رهبری اسکوبار بود. پابلو اسکوبار ثروتمندترین قاچاقچی مواد مخدر در جهان بوده که ثروتش بیش از 30 میلیارد دلار تخمین زده شده است. او در سال ۱۹۸۰ بیش از ۸۰ درصد کوکائین‌های قاچاق شده به آمریکا را تأمین می‌کرد. وزن مواد قاچاق شده به آمریکا ۱۵ تن تخمین زده شده و در سال ۱۹۸۵ به ۴۰ تن افزایش یافت و پابلو روزانه حدود هفتصد هزار دلار از این راه درآمد داشت. او در کلمبیا به نام‌های زیادی مانند پدرخوانده، رئیس، لرد و البته رابین‌هود معروف بود و به گروهش هم لقب رابین هودها را داده بودند. اسکوبار شغل‌اش تجارت کوکائین کلمبیا به کشور آمریکا بود ولی با ایجاد اشتغال، ساخت خانه و تاسیس کارخانه‌ها و تفریحات و سرگرمی‌ و ورزش، برای مردم یک چهره محبوب بود، به ویژه در شهر زادگاه‌اش یعنی مدلین. به همین دلیل لقب رابین هود هم به مجموعه القاب وی و گروه‌اش اضافه شد. البته جناب رابین‌هود، یک تنه مسئول بدبختی و اعتیاد جمعیت زیادی از آمریکایی‌ها بود ولی مردم فقیر شهر با آن روی سکه این مرد کاری نداشتند یا شاید نمی‌خواستند کاری داشته باشند. اسکوبار که انواع جنایت ها مثل انفجار در هواپیمای مسافربری، گروگان گیری و قتل را مرتکب شده بود، به واسطه نفوذ زیاد در پلیس و ارتش کلمبیا به راحتی قابل ردیابی نبود. وی در سال 1993 در 44 سالگی بعد از یک عملیات ویژه ۱۵ ماهه که صدها میلیون دلار هزینه داشت و با همکاری فرماندهی عملیات‌های ویژه مشترک ارتش آمریکا، اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، پلیس کلمبیا و گروه تبهکار لوس پیس انجام شد، کشته شد.

 

نفوذ در نهادهای سیاسی، فقط برای پول شویی

نام باند خلافکاری؟ مافیای سیسیل

مربوط به کدام کشور است؟ ایتالیا

تعداد اعضا: بین 3 تا 4 هزار نفر

اولین کشوری که با شنیدن نام مافیا به ذهن‌مان می‌رسد، ایتالیاست و مافیای سیسیل کار خود را از قرن نوزدهم شروع کرد. این گروه  بزرگ‌ترین عملیات‌های خرابکاری را به راحتی انجام می‌دهد. در ضمن، مافیای سیسیل تقریبا کمترین تعداد اعضا را بین دیگر گروه‌های خلافکاری دارد و حدود 3500 تا 4 هزار نفرهستند. تمام فعالیت‌های مافیای سیسیل برای پول‌سازی است و مسیری که آن‌ها برای به دست آوردن پول انتخاب کرده‌اند، پول شویی به کمک نفوذ در گروه‌های سیاسی است. البته با پولی که از این طریق به دست می‌آورند در زمینه خرید و فروش کوکائین هم سرمایه گذاری می کنند و بازار پرسود دیگری را به دست گرفته اند. در این بین، راه‌اندازی قمارخانه برای افزایش ثروت به شدت بین اعضای این باند محبوب است. شایان ذکر است که اشراف سیسیلی با همدستی نهادهای سیاسی قوی و کارآمد در این کشور برای مدیریت مشکلات حقوقی‌شان استفاده می‌کنند و به این ترتیب بزهکاران با سیستم سیاسی یکی می‌شوند و قدرت خیره‌کننده‌ای به دست می‌آورند. آن‌ها تلاش سیری‌ناپذیری برای نفوذ به نهادهای سیاسی دارند تا پول شویی‌هایشان را بدون دغدغه‌تر پیش ببرند. در ضمن، یکی از دلایل موفقیت آن‌ها این است که بسیار سری کار می کنند و افرادی که در این گروه‌ها حضور دارند، معمولاً از یک تبار خونی هستند. این موضوع شهادت دادن یک عضو مافیا علیه عضو دیگر را بسیار سخت می‌‌کند زیرا آن‌ها نمی‌توانند به کسی خیانت کنند که در واقع برادر، پسر عمو یا پدر یا در کل آشنای خانوادگی آن‌هاست. این روش عضوگیری و فعالیت آن‌ها بسیار موثر و کارآمد بوده است زیرا به ندرت اتفاق می‌افتد کسی از گروه مافیایی سیسیل با پلیس همکاری کند.

 

از آپاچی‌ها تا دارودسته چهل فیل!

باندهای خلافکار تنها مربوط به دوران مدرن نیستند و گروه‌های خلافکار عجیبی در طول تاریخ وجود داشته‌اند

غیر از باندهای خلافکار و مخوفی که در همین روزگار و زمان خودمان فعالیت می‌کنند و در این پرونده به آن‌ها اشاره کردیم، گروه‌های بی‌رحم وخطرناکی هم در زمان‌های گذشته وجود داشته‌اند که تاریخ هیچ‌وقت جنایت‌ها و شرارت‌های‌شان را از یاد نخواهد برد. در ادامه به دو گروه از معروف‌ترین‌هایشان اشاره خواهیم کرد.

 

دارودسته چهل فیل | یک گروه خلافکار زنانه با عطش بالای خرید!

بیشتر ما باندهای خلافکار و مافیایی را با مردان خشن و اسلحه به ‌دست می‌شناسیم ولی بین گروه‌های خلافکار دارودسته‌ای هم وجود داشته که همه اعضایش را زن‌ها تشکیل می‌دادند.   اعضای این گروه با سرخوشی و شادی تمام فروشگاه‌ها را از کالا‌های باارزش خالی می‌کردند. این گروه از اواخر قرن هجدهم تا اواسط دهه‌ ۱۹۵۰ به فعالیت‌های خود ادامه داد و به طور ویژه در اطراف شهر لندن فعالیت داشت. نکته جالب درباره این گروه خلافکار این بود که مردان در سلسله مراتب قدرت نقشی بسیار ضعیف و دون پایه داشتند. سردسته این گروه زنی به نام «مگی هیل» بود که به اندازه‌ زیبایی خیره‌کننده‌اش زنی بی‌رحم و خشن بود. وی حلقه‌هایی با نگین الماس داشت که شباهت زیادی با پنجه بوکس داشت و هنگام مواجهه با تهدید از آن‌ها برای زخمی کردن طرف مقابل استفاده می‌کرد.

 

آپاچی‌ها | ساخت سلاحی خاص برای کشتن!

یکی دیگر از این باندهای خلافکار و ترسناک، دار و دسته آپاچی‌ها بوده است. آپاچی‌ها یک دار و دسته خیابانی در فرانسه بودند که در اوایل قرن نوزدهم در خیابان‌های پاریس حکمرانی می‌کردند و در کمتر از 40 سال، نابود و به فراموشی سپرده شدند. آن‌ها آپاچی خوانده می‌شدند زیرا هنگام حمله چنان خوفناک بودند که وقتی خبر جنایات شان به گوش پلیس می‌رسید، آن‌ها را مانند جنگجویان آپاچی خشن و بی‌رحم می‌دانستند. اعضای این گروه لباس بسیار خاص و مرتبی به تن داشتند و کلاهی خاص و یک پیراهن راه راه به تن می‌کردند که خیلی زود شناخته می شدند و بسیاری از مردم از نحوه لباس پوشیدن آن‌ها تقلید می‌کردند، اگر چه عضو این گروه نبودند. آن‌ها یک ورزش رزمی خاص خود به نام «ساواته» داشتند که تمامی اعضای گروه آن را آموزش می‌دیدند و این روش مبارزه بر پایه‌ ضربات مشت و لگد استوار بود. وقتی اعضای این گروه در تعداد فراوان با استفاده از این فن رزمی گروهی از نجیب‌زادگان پاریسی را کتک زدند، بسیاری از نجیب‌زادگان این شهر برای دفاع از خود فنون ساواته را یاد گرفتند تا بتوانند در مقابل حملات مداوم آپاچی‌ها عکس العمل مناسبی داشته باشند اما سلاح اصلی آپاچی‌ها این ورزش رزمی نبود زیرا آن‌ها یک سلاح بسیار خاص هم ساخته بودند. یک تپانچه که هم یک سلاح گرم بود و هم می‌توانست به عنوان چاقو مورد استفاده قرار گیرد و با تا کردنش می‌شد از آن یک پنجه بوکس بسیار قوی ساخت. آن‌ها با ساخت چنین سلاحی نشان دادند که هیچ ترسی از کشت و کشتار در مقیاس گسترده ندارند.

 

منبع: خراسان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.