2020/04/05
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
اهدای اعضای بدن دختر امدادگر در آستانه تولد 22 سالگی

اهدای اعضای بدن دختر امدادگر در آستانه تولد 22 سالگی

خانواده مینا خود را برای جشن تولد او آماده می کردند و قرار بود جمعه هشتم شهریور-دیروز- او وارد سال جدیدی از زندگی اش شود اما با سفر ابدی خود باعث تولد دوباره پنج بیمار شد.

دوات آنلاین-اعضای بدن دختر امدادگر که دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده اش به پنج بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید.

 

مینا مولایی که فقط ۲۱ سال داشت و عضو داوطلب جمعیت هلال احمر بود پس از مرگش نیز به پنج بیمار چشم انتظار اهدای عضو، زندگی بخشید و درس ماندگاری داد.

 

خانواده مینا خود را برای جشن تولد او آماده می کردند و قرار بود جمعه هشتم شهریور-دیروز- او وارد سال جدیدی از زندگی اش شود اما با سفر ابدی خود باعث تولد دوباره پنج بیمار شد که در فهرست اهدای عضو چشم انتظار گذشت خانواده ای بودند.

 

مادر مینا در گفت وگو با جام جم گفت: من و همسرم چند ساعت پس از اعلام مرگ مغزی دخترمان با رضایت قلبی فرم اهدای عضو را امضا کردیم تا دخترمان تحت عمل جراحی قرار بگیرد. دخترمان امدادگر و عاشق کمک رسانی بود. به همین خاطر از این موضوع خوشحال و مطمئن هستیم دخترمان هم برای جان بخشیدن به بیماران نیازمند رضایت داشت.

 

وی گفت: ما صاحب یك دختر اا ساله هستیم و مینا دختر بزرگمان بود. هشتم شهریور ماه جشن تولد او بود اما حالا بامرگش به چند بیمار تولدی دوباره بخشید. دخترم از سال ۹۴ عضو داوطلب جمعیت هلال احمر شد. او دوره های امدادگری را گذرانده و دو سال بود در شیفت های نوروزی جمعیت هلال احمر فعالیت داشت.

 

وی درباره فوت دخترش گفت: مینا ساعت ۹ و نیم صبح پنجشنبه ۳۱ مرداد برای شرکت در کلاس های هلال احمر از خانه بیرون رفت، اما یك ساعت بعد دوست او با تلفن دخترم با من تماس گرفت و گفت حال مینا بد شده است، من بلافاصله دنبال او رفتم. دخترم سردرد شدید داشت. من او را به بیمارستان امام جعفر صادق ساوجبلاغ رساندم و پزشکان چند مسکن به او تزریق کردند اما بی فایده بود. دخترم هرگز سابقه چنین سردردی نداشت، تا اینکه جواب اسکن مغزی ما را شوکه کرد. پزشك معالج به ما گفت یك کیست مشکوک در سر او مشاهده شده و لازم است او بلافاصله به بیمارستان شهید مدنی کرج منتقل شود. دخترم بلافاصله با آمبولانس به بیمارستان شهید مدنی کرج منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. پزشك معالج او گفت دخترم خونریزی مغزی داشته و تا حد امکان جلوی خونریزی را گرفته اند، اما دخترم به کما رفت تا این که پزشکان اعلام کردند مینا دچار مرگ مغزی شده است. چند متخصص مغز و اعصاب مرگ مغزی او را تایید و پیشنهاد اهدای عضو را مطرح کردند.

 

این مادر که بغضش را فرو می خورد ادامه داد: همان روز من و همسرم با هم صحبت کردیم و وقتی مطمئن شدیم دخترمان راهی برای بازگشت به زندگی ندارد با اهدای عضو موافقت کردیم. همان شب مینا به بیمارستان سینای تهران منتقل شد و ظهر روز یکشنیه تحت عمل جراحی پیوند اعضا قرار گرفت، قلب، دو کلیه و کبد مینا به پنج بیمار نیازمند اهدا شد تا به آنها زندگی دوباره ببخشد.

 

وی گفت: هرگز فکر نمی کردم به راحتی بتوانم با این ماجرا کنار بیایم. اما شک ندارم مینا خودش برای اهدای عضو راضی بود و به همین خاطر من و همسرم فقط در عرض چند ساعت بعد از شنیدن خبر مرگ مغزی او دلمان برای اهدای عضو جگرگوشه مان راضی شد و حالا از این بابت خوشحال هستیم، پیکر مینا دوشنبه به خاك سپرده شد و پزشکان گفته اند تایك هفته دیگر اعلام می کنند اعضای بدن مینا در کدام شهر به بیماران نیازمند اهدا شده است. فقط امیدوارم بتوانم بیماری را که قلب دخترم در سینه او می تپد ببینم و یكبار او را در آغوش بگیرم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.