2022/01/20
۱۴۰۰ پنج شنبه ۳۰ دي
دیباچه
حراج نوزاد در اینستاگرام

حراج نوزاد در اینستاگرام

او گفت که صیغه مرد معتادی بوده و به صورت ناخواسته باردار شده است و الان قصد دارد سقط جنین کند. چند روزی با او حرف زدم و در نهایت راضی شد نوزادش را بدنیا بیاورد و به مبلغ‌۳۰‌میلیون تومان به من بفروشد.

دوات آنلاین-«مادران و پدرانی که صاحب فرزند نمی‌شوید غصه نخورید با پرداخت ۱۰۰‌میلیون تومان فرزند دلخواهتان را از ما تحویل بگیرید.» این نوشته صفحه اینستاگرام زن آرایشگری بود که همراه نامزد و دو شاگردش در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش نوزاد می‌کردند.

 

به گزارش جوان، چندی قبل مأموران پلیس تهران در رصد فضای مجازی با آگهی فروش نوزاد روبه رو شدند که حکایت از این داشت فرد یا افراد ناشناسی با راه اندازی صفحه‌ای در اینستاگرام اقدام به فروش نوزاد دختر و پسر می‌کنند. در صفحه شخصی این افراد خطاب به زنان و مردانی که صاحب فرزند نمی‌شوند نوشته بود «مادران و پدرانی که صاحب فرزند نمی‌شوید غصه نخورید با پرداخت ۱۰۰‌میلیون تومان فرزند دلخواهتان را از ما تحویل بگیرید.» مأموران در بررسی‌های تخصصی خود دریافتند با باند حرفه‌ای خرید و فروش نوزاد در فضای مجازی روبه‌رو هستند که هر نوزاد پسر یا دختر را به مبلغ ۱۰۰‌میلیون تومان به افراد پولدار می‌فروشند. مأموران در تحقیقات تخصصی به ردپای زن جوانی به نام پریسا رسیدند که مشخص شد وی این صفحه شخصی را در فضای مجازی راه اندازی کرده است و همراه چند زن و مرد دیگر اقدام به خرید و فروش نوزاد می‌کنند.

 

رد پای زن آرایشگر در خرید و فروش نوزاد

بررسی‌های مأموران نشان داد پریسا قرار است به زودی نوزاد دختری را به زن و مرد پولداری به مبلغ ۱۰۰‌میلیون تومان بفروشد. بنابراین متهم را به صورت نامحسوس زیر نظر گرفتند و چند روز قبل وی را همراه همدستش شهروز هنگام فروش نوزاد دختر به زن و مردی دستگیر کردند.

 

متهمان پس از انتقال به اداره پلیس به جرم خود اقرار کردند.

 

حرف‌های خریدار نوزاد دختر

زنی که همراه شوهرش قصد خرید نوزاد دختر را داشت، گفت: چند سالی است از ازدواج من و شوهرم می‌گذرد. در این مدت ما بچه دار نشدیم و حتی به پزشکان متخصص هم مراجعه کردیم، اما فایده‌ای نداشت. سال‌های ابتدایی زندگی شیرین و گرمی داشتیم، اما هر روز که می‌گذشت زندگی ما شیرینی و گرمی خودش را کم کم از دست می‌داد به طوریکه این اواخر من و شوهرم زندگی سردی را تجربه می‌کردیم.

 

همیشه حسرت مادرانی را می‌خوردم که فرزندی در آغوش داشتند و آرزو می‌کردم روزی من هم فرزندم را در آغوش بگیرم تا اینکه با دیدن آگهی فروش نوزاد در فضای مجازی جرقه‌های امید به زندگی ما زده شد و من و شوهرم تصمیم گرفتیم با صاحب آگهی تماس بگیریم و نوزادی از آن‌ها بخریم و دوباره به زندگی‌مان گرمی ببخشیم. وقتی با صاحب آگهی که زن جوانی بود تماس گرفتیم او گفت نوزاد دختری سراغ دارد که پدر و مادرش به خاطر مشکلات مالی حاضرند به مبلغ ۱۰۰‌میلیون تومان بفروشند. قرار شد ما ۱۰۰‌میلیون تومان به آن‌ها بدهیم و در عوض پدر و مادرش نوزاد را با شناسنامه به ما تحویل بدهند. سرانجام روز موعد فرا رسید، اما خبر نداشتیم که زن جوان به صورت غیر‌قانونی قصد دارد به ما نوزاد بفروشد.

 

اعتراف متهم به خرید و فروش نوزاد

پریسا و شهروز هم در بازجویی‌ها به جرم خود با همدستی دو دختر جوان دیگر اعتراف کردند. مأموران همزمان با ادامه تحقیقات دو همدست متهمان را دستگیر کردند.

 

پریسا در بازجویی‌ها گفت: من آرایشگاه دارم و مدتی قبل با نامزدم شهروز و دو شاگردم باند فروش نوزاد اینستاگرامی را تشکیل دادیم. وی در شرح ماجرا گفت: چند سالی بود که برای دیدن یکی از دوستانم که در مرکز ناباروری مشغول به کار است به آن مرکز رفت و آمد داشتم. در این مدت با زنان و مردان زیادی مواجه شدم که حاضر بودند برای اینکه فرزندی داشته‌باشند مبالغ زیادی را پرداخت کنند. همان زمان این نقشه به ذهنم رسید تا زنان بارداری را که قصد دارند جنین‌شان را سقط کنند شناسایی کنم و با وعده پول‌های کلان از آن‌ها بخواهم نوزادشان را بدنیا بیاورند و به من بفروشند ومن هم بعد به افراد پولدار بفروشم.

 

بدین ترتیب همراه نامزد و دو شاگردم باند فروش نوزاد را تشکیل دادیم و قرار شد هر یک از اعضای باند در مناطق جنوبی تهران زنان بارداری که به صورت ناخواسته باردار شده‌بودند، شناسایی کنند و بعد اقدام به خرید نوزاد آن‌ها بکنیم. مدتی گذشت تا اینکه چند ماه قبل در جنوب تهران با زن بارداری آشنا شدم که قصد داشت جنینش را سقط کند. او گفت که صیغه مرد معتادی بوده و به صورت ناخواسته باردار شده است و الان قصد دارد سقط جنین کند. چند روزی با او حرف زدم و در نهایت راضی شد نوزادش را بدنیا بیاورد و به مبلغ‌۳۰‌میلیون تومان به من بفروشد. پس از این در فضای مجازی آگهی فروش نوزاد دادم. اولین مشتری‌ام زن و مرد پولداری بودند که نوزاد زن و مرد معتاد را که پسر بود به آن‌ها به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان فروختم و الان هم از آن‌ها خبری ندارم تا اینکه مدتی قبل زن معتاد یکی از دوستانش را به من معرفی کرد که او هم قصد داشت جنینش را سقط کند که قرار شد او هم نوزادش را بدنیا آورد و به مبلغ ۳۰‌میلیون تومان به من بفروشد. چند روز قبل او نوزادش را بدنیا آورد و ما هم در فضای مجازی آگهی دادیم که هنگام تحویل نوزاد به خریدار شناسایی و دستگیر شدیم.

 

اعتراف به فروش سومین نوزاد

در حالی که متهم مدعی بود تا کنون دو نوزاد فروخته است در تحقیقات تخصصی به فروش نوزاد دیگری هم اعتراف کرد. وی گفت: اولین نوزادی که فروختیم دختر چند روزه‌ای بود که پدر و مادرش وضع مالی خوبی نداشتند. این زن و مرد کارتن‌خواب را یکی از اعضای باند شناسایی کرد و یکسال قبل وقتی نوزادشان بدنیا آمد نوزاد را به زن و مرد پولداری فروختیم. پس از اعتراف متهم، مأموران زن و مردی که یکسال قبل نوزاد پسر را از متهمان خریده بودند، شناسایی کردند.

 

زن جوان پس از احضار به اداره پلیس گفت: من و شوهرم بچه دار نمی‌شدیم و پیگیری‌های پزشکی هم نتیجه نداد تا اینکه تصمیم گرفتیم نوزادی را به فرزند خواندگی قبول کنیم. حدود یکسال قبل بود که با آگهی فروش نوزاد روبه‌رو شدیم و نوزاد پسری خریدیم. آن زمان ما پول را به واسطه‌ای تحویل دادیم و او هم نوزاد را جلوی در خانه ما رها کرد و رفت و ما اصلاً فروشنده را ندیدیم و الان هم ما به پسرمان خیلی وابسته شده‌ایم و جدایی از او برای ما سخت است و زندگی ما را سرد می‌کند. از آنجایی که احتمال می‌رود متهمان اقدام به فروش نوزاد‌های دیگری هم کرده‌باشند، تحقیقات از آن‌ها ادامه دارد. همچنین نوزاد یک‌روزه و یک‌ساله تا شناسایی پدر و مادر واقعی‌شان به دستور قاضی پرونده تحویل مرکز شیرخوارگاه شدند. از سوی دیگر مأموران در تلاشند تا عاملان خرید سومین نوزاد را هم شناسایی کنند.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها
احمدی 1399/02/28
حالا طفلی بچه یکساله حتما کلی بیقراری میکنه😔

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.