2019/12/07
۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
سرقت خودرو برای تامین هزینه عمل تغییر جنسیت

سرقت خودرو برای تامین هزینه عمل تغییر جنسیت

وقتی پلیس دستگیرم کرد تمام آرزوهایم بر باد رفت و باید به جای بیمارستان به زندان بروم.

دوات آنلاین-شگرد سرقت‌هایش شبیه خیلی از سرقت‌های خودروهاست. همان‌هایی كه خودرو را سرقت می‌كنند و با مالباخته تماس می‌گیرند و به توافق دریافت مبلغی پول برای تحویل خودرو می‌رسند، اما داستان متهم 20 ساله این پرونده با آنها كمی فرق دارد. متهم جوان مدعی است كه سرقت می‌كرده تا پول‌هایش را جمع كند و بتواند هزینه عمل تغییر جنسیتش را بدهد. مشكلی كه حتی باعث شده او ترك تحصیل كند و در رویای تغییر جنسیت همدست یك سارق حرفه‌ای شود. گفت‌وگوی تپش با این سارق را در ادامه می‌خوانید.

 

*سرقت‌ها را چطور انجام می‌دادی؟

من به تنهایی این كار را انجام نمی‌دادم. همدست داشتم. اصلا او بود كه به من پیشنهاد سرقت داد. می‌گفت می‌توانم به‌راحتی پول دربیارم و مشكلم را حل كنم. من هم قبول كردم و با او همراه شدم.

*شگرد تو و همدستت چه بود؟

در خیابان‌های تهران پرسه می‌زدیم و با دیدن خودروی روشنی كه راننده‌اش پشت فرمان نبود، سراغش می‌رفتیم و در چشم بر‌هم‌زدنی خودرو را سرقت می‌كردیم.

*با خودروها چه می‌كردید؟

كمی با خودرو دور دور می‌كردیم و بعد همدستم، كوروش نشانی و شماره تلفن مالباخته را پیدا می‌كرد و با او تماس می‌گرفت و درخواست پول می‌كرد. مالباخته‌ها هم به‌ناچار با او موافقت می‌كردند و مبلغی را كه می‌خواست در اختیارش قرار می‌دادند.

*پول‌ها را چطور تحویل می‌گرفتی؟

قرار می‌گذاشتم در یك پارك دور افتاده. به مالباخته می‌گفتیم پول‌ها را داخل كیسه نایلونی قرار دهد و آنها را بگذارد بالای درخت كاجی كه ته پارك بود. به صاحب خودرو می‌گفتیم بعد از آن‌كه پول را در محل مورد نظر گذاشت، برود و یك ساعت بعد برگردد. ما پول‌ها را برمی‌داشتیم و سوئیچ خودرو و نشانی را بالای درخت و درست همان‌جایی كه كیسه پول را برداشته بودیم می‌گذاشتیم. صاحب خودرو هم یك ساعت بعد به محل برمی‌گشت و سوئیچ و نشانی را برمی‌داشت و به خودریش می‌رسید.

*چقدر پول می‌گرفتی؟

فرق می‌كرد. بستگی به مدل ماشین داشت. اما از 500 هزار تا یك میلیون تومان بود.

*گفتی به خاطر مشكلی كه داشتی سرقت می‌كردی؟ مشكلت چه بود؟

راستش را بخواهید من دو جنسه هستم و برای تغییر جنسیتم نیاز به پول داشتم. خانواده‌ام وضع مالی بدی نداشتند، اما نمی‌توانستند هزینه عملم را پرداخت كنند. برای همین زمانی كه همدستم به من پیشنهاد سرقت داد با او همراه شدم. همدستم آدم  همراهی بود. وقتی دید شرایط زندگی‌ام به این صورت است، هرچه پول از سرقت‌ها گیرمان می‌آمد را به من می‌داد.

*تا كی می‌خواستید به سرقت‌هایتان ادامه دهید؟

تا زمانی كه پول عملم فراهم می‌شد. البته من این هزینه را تنها از راه سرقت نمی‌خواستم فراهم كنم. یك ماهی می‌شود كه كار پیدا كردم و ماهی یك میلیون تومان حقوقم است. روی پولی كه از حقوقم هم به دست می‌آوردم، حساب می‌كردم.

*چقدر درس خواندی؟

بی‌سوادم. شرایط زندگی‌ام خوب نبود. شرایط روحی خودم هم خوب نبود، به همین دلیل تصمیم گرفتم كه درس نخوانم و بی‌سوادی را انتخاب كنم.

*همدستت كجاست؟

هنوز او را نگرفته‌اند. او از متهم‌های سابقه‌دار است كه خیلی راحت سرقت می‌كند.  سرقت می‌كند و وضع مالی‌اش را خوب می‌كند بعد دستگیر می‌شود و مجبور می‌شود كه هرچه گیرش آمده را به مالباخته‌ها برگرداند.

*فكر نمی‌كردی دستگیر شوی؟

فكرش را می‌كردم. اما همدستم می‌گفت اگر مالباخته‌ها بفهمند كه برای چه این كار را انجام می‌دهم، رضایت می‌دهند.وقتی پلیس دستگیرم کرد تمام آرزوهایم بر باد رفت و باید به جای بیمارستان به زندان بروم. باور کنید اگر مجبور نبودم هیچ وقت سراغ سرقت نمی رفتم  وضعیتی که داشتم خیلی اذیتم می کرد و تنها راهی که به فکرم رسید، سرقت بود.خودتان ببینید کسی با ماهی یک میلیون تومان حقوق می تواند هزینه های این عمل را بدهد؟

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.