2020/01/27
۱۳۹۸ دوشنبه ۷ بهمن
جزییات تمام پیشنهادهای میلیاردی به عادل فردوسی پور

جزییات تمام پیشنهادهای میلیاردی به عادل فردوسی پور

عادل فردوسی‌پور هنوز منتظر شبکه سه است تا دوباره برگردد و برنامه 90 اش را روی آنتن ببرد؛ اگرچه تعداد خوش‌بین‌ها به حضور مجددش در شبکه سه بسیار کمتر از بدبین‌هاست، ولی خودش ناامید نیست.

دوات آنلاین-جدایی عادل فردوسی‌پور از شبکه سه، تبدیل به سناریویی مبهم شده که هنوز شروع و پایانش دقیقا مشخص نیست؛ اگرچه بعد از روی‌کارآمدن علی فروغی در شبکه سه سیما و شکراب‌شدن رابطه او با عادل فردوسی‌پور و برنامه 90، اختلاف به اوج رسید، ولی پیش از علی فروغی هم بارها زمزمه‌هایی مبنی‌بر اینکه «می‌خواهند» ترمز عادل را بکشند شنیده می‌شد. سرانجام اما با روی‌کارآمدن فروغی بود که نه‌تنها ترمز او، بلکه ترمز برنامه پرمخاطب شبکه سه سیما هم کشیده شد و عادل و برنامه‌اش از قاب تلویزیون فاصله گرفتند.

 

بعد از عادل، «سیما» و در رأس آن شبکه سه در اقداماتی متفاوت سعی در جلب مخاطب کردند، ولی به گواه آمار، هنوز هیچ‌یک از برنامه‌های ورزشی و سرگرم‌کننده این شبکه نتوانسته جای خالی 90 و مجری محبوبش را پر کند. همین موضوع حالا عادل را امیدوار به بازگشت کرده است؛ او با وجود اینکه چهار ماه را تقریبا سکوت کرده، ولی منتظر است تا فضا تلطیف شود و دوباره به شبکه‌ای که می‌گوید فرزند آنجاست، برگردد. هرچند که البته این داستان روی دیگری هم دارد؛ هستند افرادی که ادعا می‌کنند علی فروغی در این پرونده  نقش چندانی ندارد.

 

این «نبودن» اما محل اختلاف شده است؛ نبودن یا بودنِ تحت کنترل، فضایی دوقطبی را ایجاد کرده که هواداران فردوسی‌پور را امیدوار به بازگشت او و البته برنامه محبوب 90 کرده است. اطرافیان عادل می‌گویند او هنوز نسبت به بازگشت به شبکه سه به طور کامل ناامید نیست، هرچند که می‌داند اگر این‌بار قرار باشد برگردد، باید تن به محدودیت‌هایی هم بدهد.‌حالا در همین فضای مبهم است که پیشنهادات زیادی به دست عادل فردوسی‌پور، گزارشگر و تهیه‌کننده، برنامه‌های ورزشی، به‌ویژه برنامه‌های فوتبالی رسیده است. عادل تقریبا در این فاصله چهارماهه آن‌قدر پیشنهادات ریزودرشت داشته که بعضی از آنها آن‌قدر سطح‌پایین و تعدادی از آنها هم آن‌قدر سطح‌بالا بوده‌اند که باورش را غیرممکن می‌کند. البته که این پیشنهادات، هم از برنامه‌های داخلی است و هم برنامه‌های خارجی.

 

«من‌وتو» مشتری تازه

عادل فردوسی‌پور پیشنهاد چندان جدی‌ای از تلویزیون‌های خارجی ندارد؛ برخلاف ادعای مطرح‌شده مبنی‌بر اینکه شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» به فردوسی‌پور پیشنهاد اغواکننده‌ای داده، چنین موضوعی صحت ندارد؛ عادل فردوسی‌پور خودش خیلی مختصر و کوتاه می‌گوید «چنین پیشنهادی اصلا وجود خارجی ندارد». بااین‌حال اما یک پیشنهاد دیگر برای عادل فردوسی‌پور رسیده که در حد گمانه‌زنی است؛ آن هم نه به صورت مستقیم، بلکه به صورت واسطه. به نظر می‌رسد این‌بار شبکه تلویزیونی «من‌وتو» به صورت غیرمستقیم به عادل فردوسی‌پور پیشنهاد داده اگر تمایل به حضور در برنامه‌های این شبکه تلویزیونی را دارد می‌تواند ایده‌هایش را در این شبکه به صورت تمام‌وکمال پیاده کند.

 

شنیده می‌شود که واسطه موردنظر ادعا کرده اگر عادل به پیشنهاد من‌وتو پاسخ دهد، آنها، هم استقبال می‌کنند و هم امکانات در اختیارش می‌گذارند. این موضوع از آنجا که به صورت غیرمستقیم و از طریق واسطه‌ها اعلام شده، چندان جدی مطرح نشده است؛ بااین‌حال کیست که نداند عادل با توجه به توانمندی‌ای که در ساختن برنامه‌های ورزشی و فوتبالی دارد، مشتریان زیادی هم برای خود می‌بیند.

 

در این میان اما دو نکته وجود دارد: اول اینکه عادل فردوسی‌پور علاقه‌ای به کارکردن در شبکه‌های خارجی ندارد. او پیش‌تر هم که برنامه 90 را داشت این قبیل صحبت‌ها را می‌شنید، ولی هرگز آنها را جدی نمی‌گرفت. مورد دوم اما به روحیات اخلاقی او برمی‌گردد؛ آنهایی که عادل را از نزدیک می‌شناسند، می‌دانند که او کلا برای برقراری ارتباط، آدم سختی است؛ حالا اگر آدم‌هایی که اطرافش باشند از یک کشور دیگر و غریبه که دیگر تقریبا بعید است بخواهد به پیشنهادشان هم فکر کند. همین موضوعات باعث شده تا نزدیکانش بگویند جواب عادل به پیشنهادات خارجی «نه» است؛ حالا هرچقدر هم که می‌خواهد رقم پیشنهاد بالا باشد.

 

از رادیو تا تلویزیون‌های اینترنتی

به غیر از ادعای پیشنهاد نصفه‌ونیمه‌ای که عادل از شبکه تلویزیونی خارج از ایران دارد، او بی‌نهایت پیشنهاد داخلی دارد که بعضا وقت فکرکردن به نیمی از آنها را هم ندارد؛ عادل در مدت چهار ماه گذشته از شبکه‌های رادیویی زیادی (حتی چند شبکه رادیویی استانی) پیشنهاد همکاری داشته است. به غیر از این مورد تقریبا 90 درصد تلویزیون‌های اینترنتی هم دست‌کم یک‌بار به عادل برای همکاری پیشنهاد داده‌اند؛ پیشنهاداتی که تا الان از سوی او با جواب مثبت همراه نبوده است. فردوسی‌پور در طول مدت‌زمان حضورش در شبکه سه سیما و برنامه 90 نشان داده آدمی «وسواسی» است؛ البته برای کاری که قرار است انجام دهد یا انجام می‌دهد وسواس زیادی به خرج می‌دهد و عمده‌ترین دلیلی که باعث شده در این چندماهه به پیشنهادات پاسخ مثبتی (فعلا) ندهد، همین وسواسش است؛ او می‌خواهد همچنان وجهه کاری و برنامه‌اش را حفظ کند و به همین علت است که خیلی سخت برنامه یا پیشنهاد داخلی‌ای باشد که چشمش را بگیرد. مورد مهم‌تر اما درباره اخلاقیات خاصش است؛ اطرافیانش می‌گویند عادل کلا به شبکه یا برنامه‌ای که مدیرانش قرار است «کاسب‌کارانه» به آن نگاه کنند، نمی‌رود و همه آنها را رد می‌کند.

 

پیشنهادهای میلیاردی

البته همه پیشنهادهایی که این روزها به دست عادل فردوسی‌پور می‌رسد مربوط به ساختن برنامه‌های ورزشی یا گزارشگری نیست؛ او چند پیشنهاد «چرب» هم از یکی، دو کمپانی تبلیغاتی دارد که پاسخی به آنها نداده است. این کمپانی‌ها با ارائه پیشنهادات میلیاردی سعی بر همکاری با فردوسی‌پور دارند تا با بردن عکس او روی بیلبوردهای تبلیغاتی‌شان بتوانند در گسترش برند شرکتشان گام بلندی بردارند. البته فردوسی‌پور هنوز هم به این پیشنهادات پاسخ نداده و بعید است دست‌کم در آینده‌ای نزدیک هنوز بخواهد به این همکاری، با همان روحیاتی که در بالا عنوان شد پاسخ مثبتی بدهد.

 

سبک‌سنگین‌کردن

همان‌طور که در بالا عنوان شد، عادل فردوسی‌پور هنوز منتظر شبکه سه است تا دوباره برگردد و برنامه 90 اش را روی آنتن ببرد؛ اگرچه تعداد خوش‌بین‌ها به حضور مجددش در شبکه سه بسیار کمتر از بدبین‌هاست، ولی خودش ناامید نیست. بااین‌حال اگر در آینده خبری از شبکه سه نشد، عادل فردوسی‌پور به سراغ پیشنهادات انبوه داخلی‌اش می‌رود و یکی از آنها را انتخاب می‌کند. البته که این «آینده» چندان نزدیک نیست. او بااین‌حال مشغول سبک‌سنگین‌کردن است که اگر روزی شبکه سه برای همیشه روی نام او و برنامه‌اش خط کشید، بتواند ایده‌هایی را که در سر دارد جایی دیگر خرج کند.

 

منبع: شرق

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.