2020/02/23
۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
رونالدو رامین رضائیان را از یک برخورد تلخ نجات داد

رونالدو رامین رضائیان را از یک برخورد تلخ نجات داد

ماجرای عصبانیت کی‌روش از این قرارمدار و احتمال جابه جایی پیراهن های بازکنان ایرانی با رقبای پرتغالیشان در رخکن رخ داد و اکنون بعد از گذشت چندسال رو شده است.

دوات آنلاین-رامین رضائیان که قرار و مداری با رونالدو مرد سال فوتبال جهان گذاشته بود وقتی با بدقولی رونالدو و نگاه پرغرور او مواجه شد نمی دانست در واقع رونالدو به او لطف کرده و او را از دست تنبیه کارلوس کی‌روش نجات داده است.

 

ماجرای عصبانیت کی‌روش از این قرارمدار و احتمال جابه جایی پیراهن های بازکنان ایرانی با رقبای پرتغالیشان در رخکن رخ داد و اکنون بعد از گذشت چندسال رو شده است.

 

ایران در بازی آخر مرحله گروهی جام جهانی روسیه برابر پرتغال تنها یک ضربه تا صعود فاصله داشت. دقیقه ۹۴ توپ بلند از خط دفاع را سردار با ضربه سر بلندتر از مدافع پرتغال زد و توپ به سامان قدوس رسید، سامان توپ را به جهت مخالف برد و ضربه را زد، توپ به پای مدافعان خورد و در گوشه شش قدم به طارمی رسید؛ دروازه بان پرتغال بیرون آمد و مدافع از راست به او نزدیک شد و طارمی توپ را با پای چپ به کنار دروازه کوبید.

 

وقتی داور سوت پایان را که زد، تازه انگار بچه‌های تیم ملی داستان را فهمیده بودند. آن‌ها یک قدم تا صعود به مرحله بعدی جام جهانی فاصله داشتند آن هم در حالی که می‌توانستند پرتغال را شکست بدهند. پورعلی گنجی که بغضش ترکیده بود یقه لباسش را بالا کشید و پشت پیراهنش اشک می‌ریخت. روزبه چشمی او را در آغوش گرفت و په په و یکی دو تا دیگر از بازیکنان پرتغال هم برای دلداری به سراغ شان آمدند. گاسپار آمد و سردار را که شانه هایش از اشک تکان می‌خورد را به خارج از زمین هدایت کرد. طارمی روی زمین افتاد بود و به زمین مشت می‌کوبید که مارکار و مترجم کارلوس کی روش رفتند تا او را آرام کنند. در این گیر و دار که حتی پرتغالی‌ها دلداری دادن به بازیکنان ایرانی را به جشن شادی ترجیح داده بودند بغض رامین رضائیان که روی نیمکت نشسته بود، ترکید.

 

ماجرای فریاد عصبانیت کی روش دررختکن بازی پرتغال

او دلش می‌خواست پیراهن بازیکن محبوبش که نود دقیقه با او جنگیده را بگیرد، اما رونالدو که با وجود فرار از اخراج از اتفاقات بازی عصبانی بود بی اعتنا به بازیکنان راه خروج را در پیش گرفت. جالب اینکه به شهادت عکاس‌ها رامین در طول مسابقه به رونالدو درباره تعویض پیراهن صحبت کرد، اما در پایان مسابقه با عصبانیت شدید مردسال فوتبال جهان و نگاه چپ چپ او به رامین که روی نیمکت نشسته بود این اتفاق رخ نداد تا رضاییان از یک دردسر بزرگ نجات پیدا کند!

 

ماجرا این بود که اتفاق اصلی در رختکن رقم خورد. جایی که کی روش که نود دقیقه کنار زمین به اعتراض پرداخته بود به رختکن آمد و و با فریاد این سوال را می‌پرسد:«چه کسی پیراهنش را با پرتغالی‌ها عوض کرد؟»، اما چه کسی این کار را کرده بود؟ دست کم اگر کسی هم در زمین پیراهنی از بازیکنان حریف گرفته بود جراتش را نداشت در آن لحظه حرفی دراین باره بزند، چون کی روش با وجود اصالت پرتغالی می‌خواست سر به تن رقیبانش نباشد. (روی پاتریسیو، دروازه بان تیم ملی پرتغال تنها بازیکنی بود که به سمت بیرانوند رفت تا او را آرام کند و در همین زمان پیراهنش را با سنگربان تیم ملی ایران تعویض کرد.) این درست برعکس ۴ سال پیش در بازی ایران – آرژانتین بود که پیراهن مسی و تعویض آن سوژه روزنامه‌های ایران شد.

 

نفرت سرمربی تیم ملی ایران از شکل بازی پرتغال و ناراحتی او از هدر رفتن فرصت صعود و مدارای داور با رونالدو بعد‌ها در مجادله بی سابقه او با کوارشما گلزن پرتغال در فیسبوک و پیغام‌های تند و توهین آمیز دو طرف به هم بیشتر عیان شد؛ چیزی که البته نشانگر تعهد کی روش به پیراهن ایران هم بود.

 

منبع:ورزش سه.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.