2024/04/15
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۷ فروردين
 سریال از سرنوشت ؛ معرفی کامل ، خلاصه داستان و بازیگران

سریال از سرنوشت ؛ معرفی کامل ، خلاصه داستان و بازیگران

داستان سریال از سرنوشت درباره دو بچه پرورشگاهی است كه فصل یک به كودكی آنها و فصل دو به 19 سالگی آنها اختصاص دارد. این مجموعه روایتگر قصه‌های اجتماعی و عمیق جامعه است.

دوات آنلاین-سریال از سرنوشت از آن سریال‌هایی است که می‌تواند پرمخاطب باشد و توجه بینندگان را به خود جلب کند.

 

خلاصه داستان سریال از سرنوشت

هاشم و سهراب دو پسر‌بچه‌ای هستند كه در پرورشگاه زندگی می‌كنند. آنها از سن كم در اینجا زندگی می‌كنند تا به مرحله نوجوانی و جوانی می‌رسند. این خلاصه‌ای از سریال تلویزیونی «از سرنوشت» است كه برای گروه فیلم و سریال شبكه‌ دو تولید می‌شود. ممكن است ناخودآگاه با خواندن این خلاصه داستان از سریال به یاد مجموعه تلویزیونی بچه‌مهندس بیفتید كه داستانش شباهت بسیاری با این سریال داشت، اما تهیه‌كننده و كارگردانان سریال تاكید كرده‌اند كه به هیچ وجه سریال از سرنوشت به لحاظ قصه، داستانک‌ها، ساختار و... شباهت به سریال بچه مهندس ندارد.

 

هاشم و. سهراب در فصل اول دوران کودکی خود را در پرورشگاه سپری کردند و در فصل دوم زندگی مستقلی را آغاز کردند. آنها به یک کارگاه ریخته گری رفتند و در آنجا کار یاد گرفتند اما صاحب کارگاه حقوق‌شان را نداد. سهراب و هاشم هم با کمک یک کارخانه دار نیکوکار خودشان کارگاهی را دایر کردند. از سویی سهراب به دانشگاه رفت و مهندس شد. هاشم نیز با دختری به نام نغمه نامزد کرد.

 

در این میان سهراب نیز عاشق دختری به نام آرزو است که نقش او را در فصل سوم مونا کرمی بازی می‌کند. 

 

هاشم و سهراب در فصل سوم بزرگ‌تر شده‌اند و زندگی‌شان سر و سامان گرفته اما باز هم با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

 سریال از سرنوشت ؛ معرفی کامل ، خلاصه داستان و بازیگران

سریال از سرنوشت چند فصل است

حالا این تهیه‌كننده در تازه‌ترین اثرش سراغ مجموعه سه فصلی رفته است. كارگردانی فصل اول را محمدرضا خردمندان و فصل دوم را علیرضا بذرافشان به عهده دارند. البته هنوز كارگردان فصل سوم این سریال مشخص نشده است. همچنین پوریا پورسرخ به تازگی به جمع بازیگران سریال از سرنوشت اضافه شده است. راستین عزیزپور و امیررضا فرامرزی دو بازیگر نقش كودك در فصل اول هستند كه دارا حیایی و كیسان دیباج ادامه نقش آنها را در سنین جوانی بازی می‌كنند. البته گروه سازنده برای انتخاب نقش ها، تست‌های زیادی از كودكان و جوانان گرفتند و در نهایت این افراد نهایی شدند.

 

بیشتر بخوانید: آیا سریال از سرنوشت شبیه بچه مهندس است

 

به گزارش جام‌جم، اكبر تحویلیان، تهیه‌كننده درباره روند تولید سریال از سرنوشت به جام‌جم می‌گوید: تصویربرداری فصل یك و فصل دو همزمان انجام می‌شود و تدوینگران هم همزمان با تولید مشغول تدوین هستند. ضبط فصل دوم به كارگردانی علیرضا بذرافشان هم ادامه دارد. وی ادامه می‌دهد: هنوز كارگردان فصل سوم را انتخاب نكردیم و مشغول بررسی هستیم.

 

این تهیه‌كننده درباره انتخاب كارگردانان عنوان می‌كند: من اعتقاد دارم باید كار را به كارگردانان جوان، پویا و خلاق سپرد و از ظرفیت‌هایشان استفاده كرد. به همین دلیل در راستای جوان‌گرایی به سراغ انتخاب كارگردانان جوان رفتم.

 

تحویلیان در پاسخ به این سؤال كه شباهت زیادی بین سریال از سرنوشت و بچه مهندس است، توضیح می‌دهد: نه، اصلا قصه سریال ما شباهتی با آن قصه ندارد و كاملا یك سریال متفاوت به لحاظ قصه است.

 

سریال از سرنوشت چند قسمت است

سریال 50 قسمتی «از سرنوشت» توسط جمعی از نویسندگان شامل محمد محمود سلطانی، روح‌ا... صدیقی، سارا خسرو‌آبادی و مسعود كرمی به نگارش درآمده است و برای گروه فیلم و سریال شبكه دوی سیما تولید می‌شود.

 

بازیگران سریال از سرنوشت

علاوه بر حیایی، دیباج و پورسرخ، مجید واشقانی، لیلا بلوكات، مریم كاظمی، فریبا نادری، علیرضا استادی، مهدی صبایی، مائده طهماسبی و علیرضا آرا از بازیگرانی هستند كه در دو فصل این سریال به ایفای نقش می‌پردازند و به تناسب داستان بازیگران چهره دیگری نیز به این سریال اضافه خواهند شد. همچنین گروه تولید حسین پاكدل را برای جایگزینی نقشی كه قرار بود امین تارخ بازی كند، انتخاب كردند.

معرفی کامل سریال از سرنوشت +خلاصه داستان و بازیگران

به دنبال یك كار اجتماعی

علیرضا بذرافشان، كارگردان درباره ساخت فصل دوم سریال از سرنوشت توضیح می‌دهد: مدت‌ها بود كه كار اجتماعی نكرده بودم، به همین دلیل بدم نمی‌آمد كه سریالی با مضمون اجتماعی بسازم، چون كار قبلی‌ام گسل طنز بود و این دور شدن از كار اجتماعی باعث شد تا كارگردانی فصل دوم سریال از سرنوشت را قبول كنم.

 

وی می‌افزاید: داستان درباره دو بچه پرورشگاهی است كه فصل یك به كودكی آنها  و فصل دو به 19 سالگی آنها اختصاص دارد. این مجموعه روایتگر قصه‌های اجتماعی و عمیق جامعه است.

 

این كارگردان درباره این‌كه آیا فصل سوم این سریال را خودش كارگردانی می‌كند؟ می‌گوید: نه، چون می‌خواهم سراغ ساخت فصل دوم سریال گسل بروم.

 

بذرافشان ادامه می‌دهد: فیلمنامه سریال از سرنوشت خیلی خوب نوشته شده است. در واقع تحقیق خیلی گسترده‌ای انجام شده است و در لایه‌های اجتماعی كار در فصل دوم سریال به مسائل جوانان پرداخته می‌شود، همچون باورهایی كه نسبت به بچه‌های پرورشگاهی وجود دارد و... .

 

بیش از 200 نفر تست بازیگری دادند

وی در پاسخ به این كه خلاصه داستان این سریال شباهت بسیاری به بچه مهندس دارد. آیا مخاطب قرار است شبیه همان سریال را ببیند؟ توضیح می‌دهد: نه، اصلا قرار نیست شبیه بچه مهندس باشد. سریال از سرنوشت به لحاظ قصه، ساختار و... كاملا با آن سریال تفاوت دارد. در این سریال مخاطب فقط شاهد اتفاقات خوب نیست و تلخی‌های اجتماع هم می‌بیند.

 

این كارگردان با اشاره به بازیگران نقش‌های هاشم و سهراب كه دو بچه پرورشگاهی قصه هستند، می‌گوید: در كودكی دو بچه دیگر این نقش‌ها را بازی می‌كنند و در فصل دوم دارا حیایی و كیسان دیباج نقش‌ها را به عهده دارند. قبلا دارا حیایی در فیلم سینمایی شعله‌ور بازی كرده بود، اما تجربه بازی در سریال تلویزیونی را نداشت.

 

وی تاكید می‌كند: كیسان دیباج تا امروز تجربه بازی نداشت، اما هنرآموز رشته بازیگری بوده و هر دو بازی خیلی خوبی در فصل دوم سریال از سرنوشت دارند و آینده خوبی منتظرشان است. البته برای انتخاب این دو نقش در سن جوانی بالای 200 نفر تست بازیگری گرفتیم، حتی بعضی روزها بیشتر از ده نفر را تست می‌گرفتم تا این كه به انتخاب این دوستان رسیدم. از انتخاب هر دوی آنها خیلی راضی هستم.

 

وی ادامه می‌دهد: البته من عادت دارم در كارهایم بازیگران جوان و خوش آتیه را معرفی كنم. در سریال از سرنوشت به غیر از این دو نفر  سه بازیگر دیگر به نام‌های فاطمه بهارمست، مرضیه موسوی و محمد معتضدی هم معرفی كرده‌ام كه آنها هم نشان داده‌اند آینده خوبی در بازیگری دارند.

 

پورسرخ در لباس بدمن

كارنامه پوریا پورسرخ مملو از رنگ‌های جور واجور است. به همین دلیل تجربه همكاری با كارگردانان متعدد هم داشته است. او هم در سینما و هم تلویزیون تجربه نقش‌های جدی، مهربان، بدجنس، مهربان، شرور و... را داشته است. اخیرا مخاطبان شاهد بازی او در سریال از یادها رفته به كارگردانی بهرام بهرامیان بودند كه در این سریال نقش خاصی را بازی می‌كرد. در واقع او مزدوری بود كه در ازای پول، آدم‌ها را می‌كشت و برای خانواده مستوفی كار می‌كرد.

 

او بازی در سریال‌هایی همچون مرز خوشبختی، برادر، بیمار استاندارد، كیمیا، دختران حوا، ماتادور و... را در كارنامه دارد. پورسرخ این روزها مشغول بازی در سریال از سرنوشت است. او در این سریال قطب منفی كار را به عهده دارد و در هر سه فصل حضور دارد. به نوعی زندگی او در نقش ماجدی به هاشم و سهراب ارتباط دارد و به دنبال منافع خودش می‌گردد.

 

نادری در لباس یك زن مهربان

فریبا نادری تا به امروز هم نقش‌های منفی را تجربه كرده و هم نقش‌های مثبت. بنابراین بازیگری نیست كه فقط خودش را در یك نقش كلیشه كرده باشد. او تا به امروز در سریال‌هایی همچون ستایش، گمشدگان، پرستاران، فاخته، میلیاردر، راه طولانی، از یاد رفته، فاكتور هشت و... لباس كاراكترهای متفاوت را به تن كرده است.

 

او این روزها مشغول بازی در فصل 1 و 2 سریال تلویزیونی از سرنوشت است. نادری درباره بازی در این سریال به جام‌جم می‌گوید: دلیل اولم برای انتخاب نقش به تیم تهیه و تولید بر‌می‌گشت. علاقه‌مند بودم حتما با آقایان بذرافشان و خردمندان تجربه همكاری داشته باشم تا این‌كه پیشنهاد بازی در سریال از سرنوشت به من شد و قرار شد در سه فصل این سریال بازی كنم.

 

 وی در ادامه می‌افزاید: از سوی دیگر من در كار قبلی‌ام - یعنی سریال ستایش - نقش زنی به نام پری‌سیما را بازی می‌كردم كه خیلی منفی بود، به همین دلیل دوست داشتم نقشی را بازی كنم كه نسبت به نقش قبلی‌ام ساختارشكنی شود. به همین دلیل می‌خواستم یك نقش مثبت را بازی كنم. این عامل هم در پذیرش نقش در سریال از سرنوشت هم بی‌تاثیر نبود.

 

نادری عنوان می‌كند: در سریال از سرنوشت نقش زنی مهربان، دلسوز، خانواده دوست و بچه‌دوست به نام الهام را بازی می‌كنم كه البته توضیح بیشتری نمی‌توانم بگویم، چون قصه لو می‌رود.

 

این هنرمند در پاسخ به این سؤال كه كار كردن با دو كارگردان برایتان سخت نیست، توضیح می‌دهد: نه، اصلا چون كارگردانان مرتب جلساتی با هم دارند و در مونتاژ كار را می‌بینند، به همین دلیل مشکل  خاصی نیست و بازیگرانی كه همزمان در فصل 1 و 2بازی دارند، با تداخل نظر رو‌به‌رو نیستند و كاملا همه چیز هماهنگ است.

 

پاكدل در لباس یك خیر

وقتی نام حسین پاكدل شنیده می‌شود، مخاطبان نسل دیروز به یاد اجرای او در تلویزیون می‌افتند كه مجری شبكه یك بود. بیشتر فعالیت او در طول این سال‌ها در تئاتر بود و گاهی هم در سینما و تلویزیون نقش‌هایی را برای بازی پذیرفته است.او در سریال از یادها رفته كه ماه رمضان از شبكه یك پخش شد، نقش دكتر ابوالصدق را بازی می‌كرد كه همیشه از سیاست و قدرت دوری می‌كرد و هدفش خدمت كردن به مردم بود، به همین دلیل خانه‌اش را تبدیل به شفاخانه كرده بود. این هنرمند این روزها مشغول بازی در سریال تلویزیونی از سرنوشت است. پاكدل در این سریال نقش فردی خیر  به نام خندان را بازی می‌كند كه كمك‌های زیادی به بچه‌های پرورشگاه می‌كند. حال باید منتظر بود تا سریال از سرنوشت پخش شود و مخاطب ببیند این بار پاكدل چطور نقشش را بازی می‌كند.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها
مهان اهی 1403/01/03
سریال خوبی است
مهان 1402/12/29
واقعا سریال خوبیه مخصوصا فصل اولش ولی من نقش سهراب را دوست دارم تو بچگی
ملیکا 1401/06/10
واقعا سریالی عالیه و دیدنی
ناشناس 1401/05/14
فصل اول خوبه فصل های بعدی افتضاح
فاطیما 1401/04/10
واقعا از پخش سریال ازسرنوشت متشکرم خیلی سریال قشنگی هست واقعا از بازیگران سریال ازسرنوشت باید تشکر کرد که نقشهایشان رو خیلی خوب بازی کردند منتظر فصل بعدی این سریال هم هستیم خیلی خیلی سریال قشنگی هست 😍😍
ناشناس 1401/01/18
عالیه:)
مرضیه حسینی 1400/10/29
من خیلی این سریال رو دوست دارم
ناشناس 1400/10/11
واقعا عالیه بی صبرانه منتظر پخش فصل های جدید هستیم
ناشناس 1400/08/25
عالییییی بود سریالش
ناشناس 1400/06/13
سریال ازسرنوشت خیلی قشنگ وجذابه وداستانش رفاقته با چاشنی تولیدداخلی وازبچه مهندس هم خیلییییییی بهتره تنها سریالی ک باخنده های شخصیت هاش خندیدم وبا گریه هاش گریه کردم‌ خیلیییی ممنووووون بابت ساخت این سریال

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.