2019/07/23
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
چگونه نیمه گمشده خود را پیدا کنیم؟

چگونه نیمه گمشده خود را پیدا کنیم؟

گاهی اوقات باید به حس‌تان تکیه کنید. اصلا در انتخاب شریک زندگی‌تان لازم است در اعماق درون‌تان نیز حس کنید که این فرد مناسب شماست.

دوات آنلاین-شما هم دنبال نیمه گمشده‌تان می‌گردید؟ می‌دانید او دقیقا چه ویژگی‌هایی دارد؟ شاید او همین حالا هم دور و اطراف‌تان باشد اما شما به او بی‌توجه باشید. نیمه گمشده شما در مجموع باید یکسری خصلت‌ها را داشته باشد که شامل موارد زیر می‌شود:

 

حس می‌کنید او آدم مناسبی برای شماست

حس می‌کنید آدم مناسب‌تان را پیدا کرده‌اید اما دلیلش برایتان روشن نیست. فاکتورهای مهمی برای پیدا کردن شریک ایده‌آل وجود دارد که برخی از آنها حس و درونی است. گاهی اوقات باید به حس‌تان تکیه کنید. اصلا در انتخاب شریک زندگی‌تان لازم است در اعماق درون‌تان نیز حس کنید که این فرد مناسب شماست.

 

در زمان درستی با او آشنا شده‌اید

اگر زمانی با کسی آشنا شوید و ارتباط برقرار کنید که به تازگی رابطه‌ای را بهم زده‌اید یا هنوز به ثبات لازم نرسیده‌اید پس مطمئن باشید احتمال اینکه در انتخاب تان دچار اشتباه شوید زیاد است. اما اگر زمانی با فرد مقابل آشنا شده‌اید که هر دو در مرحله‌ای نسبتا ثابت در زندگی‌تان هستید و تحت شرایطی خاص تصمیم نمی‌گیرید، پس با خیال راحت می‌توانید سایر جنبه‌ها را بررسی کنید. توافقاتی که در دوران ثبات انجام می‌شوند قابل اطمینانند.

 

درکنار هم واقعا احساس راحتی می‌کنید

این یکی از مهمترین فاکتورهاست. خیلی فرق می‌کند با کسی باشید که با او راحتید و احساس آرامش می‌کنید یا با کسی باشید که چندان با هم راحت نیستید و آرامشی احساس نمی‌کنید. این علامت مهم را نادیده نگیرید.

 

احساسات هم را به خوبی درک می‌کنید

شما می‌توانید ذهن طرف مقابل‌تان را بخوانید بدون اینکه حتی کلمه‌ای به زبان بیاورد. این واقعا ارزشمند است و می‌تواند در بلند مدت کمک‌تان کند در شرایط دشوار و پرچالش زندگی بهتر با هم کنار بیایید. احساس پیوند روحی، بخش مهمی از یک رابطه‌ی سالم است.

 

احساس می‌کنید قلق هم را دارید

آدمهای زیادی را ملاقات می‌کنید و خیلی‌ها اطراف‌تان هستند و اوقات خوبی را با هم می‌گذرانید. اما احساس می‌کنید «او» واقعا درک‌تان می‌کند و قلق شما در دستش است! خوب می‌داند چه چیزی خوشحال‌تان می‌کند و چه چیزی خشمگین‌تان می‌کند. خیلی مهم است که کسی تا این اندازه شما را بشناسد و درک‌تان کند.

 

ارزشها و اهداف مشترکی دارید

مطمئنا تفاوتهایی با هم دارید که کاملا طبیعی است اما داشتن هدف و ارزشهای مشترک چیزی است اهمیت غیرقابل انکاری در زندگی مشترک دارد. تاثیر این تشابه چیزی است که در بلند مدت نتیجه خواهد داد. داشتن اهداف و باورهای مشترک کمک‌تان می‌کند در زندگی که با هم خلق می‌کنید، شفافیت داشته باشید و دچار ابهام و سوء تفاهم نشوید.

 

شادی او برایتان مهم است

ممکن است طرف مقابل شما از اینکه یک بعدازظهر را کاملا با او سپری کنید خوشحال شود یا با کمکی که به او می‌کنید تا کارش را تمام کند. عامل شادی او هر چه که باشد، اگر برای شما مهم باشد که او را شاد و راضی ببینید پس واقعا عاشقش هستید!

 

به همدیگر احترام می‌گذارید

احترام یکی از پیچیده‌ترین و در عین حال ساده‌ترین چیزهایی است که اغلب مستقیما در موردش حرف زده نمی‌شود اما بدون تردید می‌توانید تشخیص دهید چه زمانی مورد احترام قرار گرفته‌اید و چه وقت به شما بی‌احترامی شده است. احترام متقابل، اساس یک رابطه‌ی ماندگار است.

 

حرفهای زیادی برای گفتن به هم دارید

طبیعی است که گاهی حرفی برای گفتن نداشته باشید اما در یک رابطه‌ی سالم باید بتوانید گهگاه گپ‌های طولانی مدت با هم بزنید و احساس کنید هنوز هم حرفهای‌تان تمام نشده! این خیلی علامت خوبیست.

 

می‌توانید با اختلاف نظرهای‌تان کنار بیایید

دلیلی ندارد با کسی که تناسبات زیادی با هم دارید اختلاف نظر نداشته باشید و در همه‌ی موارد با هم موافق باشید، چون اصلا امکانپذیر نیست. شما باید بدانید چگونه با نظرات مخالف هم برخورد کنید. قادر به تحمل تفاوت‌ها بودن واقعا مهم است. اگر از همین الان نتوانید با نظر مخالف طرف مقابل‌تان کنار بیایید پس شک نکنید که بعدها دچار مشکلات جدی خواهید شد.

 

در هر شرایطی عاشقش هستید

یعنی بپذیرید که مثلا او خروپف می‌کند، وقتی بیحال و حوصله است دست به هیچ کاری نمی‌زند و وقتی مریض می‌شود درست مثل یک بچه بهانه گیری می‌کند! اگر قرار است شریک زندگی‌تان باشد باید بتوانید تحت هر شرایطی دوستش داشته باشید.

 

به زندگی‌تان ارزش و معنا می‌دهد

اگر به وجود نیمه گمشده باور داشته باشید پس اینطور فکر می‌کنید که «او» باید شما را «کامل» کند، اما در واقع شما وقتی کامل هستید که خود واقعی‌تان باشید. فردی که مناسب شماست، خود شما را تقویت می‌کند. یعنی می‌تواند روزهای خوب‌تان را بهتر کند و با کارهای کوچک هم شما را شاد کند. مطمئنا زندگی همیشه هم شاد و عاشقانه و بروفق مراد نیست اما اگر همسرتان کسی باشد که در هر شرایطی به زندگی‌تان ارزش و معنا بدهد، یعنی به شما کمک می‌کند کامل‌تر شوید و این نعمتی است بی‌حد و اندازه!

 

 

منبع: برترینها

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.