2022/08/14
۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
بازداشت متهم تجاوزهای سریالی

بازداشت متهم تجاوزهای سریالی

متهم پرونده تجاوز به پسربچه‌های اهوازی دستگیر شد. این مرد جوان پنجشنبه در یکی از روستاهای اطراف باغملک در استان خوزستان از سوی پلیس شناسایی شد.

دوات آنلاین-متهم پرونده تجاوز به پسربچه‌های اهوازی دستگیر شد. این مرد جوان پنجشنبه در یکی از روستاهای اطراف باغملک در استان خوزستان از سوی پلیس شناسایی شد. در عملیات دستگیری این متهم فراری، پدر یکی از قربانیان تجاوزهای سریالی هم حضور داشت. این پرونده سیاه تاکنون ٧ شاکی دارد. متهم از ‌سال ٩٢ اقدامات مجرمانه‌اش را آغاز کرد. از آخرین شکایت علیه این مرد در مراجع قضائی اهواز، نزدیک به یک‌سال می‌گذرد و درنهایت متهم پرونده که مدتی متواری شده بود، با حکم قاضی پرونده تحت تعقیب قرار گرفت و با تلاش نیروی انتظامی بعدازظهر پنجشنبه در باغملک دستگیر شد.  متهم بلافاصله به اهواز منتقل و با قرار بازداشت قاضی پرونده روانه زندان شد.

 

ماجرای این تجاوزهای سریالی از پنجم آبان ماه‌ سال ٩٢ آغاز شد. بابک پسربچه ٩ ساله در مسیر بازگشت از مدرسه طعمه نقشه شیطانی شد. متهم به بهانه پرسیدن آدرس و درخواست کمک، بابک را که همراه دوستش تازه از مدرسه تعطیل شده بودند، به داخل خودرویش می‌برد، بعد هم نقشه کثیفش را عملی و بعد از دقایقی او را کنار یکی از خیابان‌های اهواز رها می‌کند. پدر این قربانی به «شهروند» می‌گوید: «سرکار بودم که همسرم با من تماس گرفت و با نگرانی گفت که پسرم هنوز از مدرسه بازنگشته است. من بلافاصله به طرف مدرسه رفتم. خبری از او نبود. تلفنی از دوست بابک ماجرا را مطلع شدیم. وقتی ماجرای مرد غریبه را که از بابک آدرس می‌خواست، شنیدم، بیشتر نگران شدم. به همان محلی رفتم که بابک از دوستش جدا شد. به هر گوشه‌ای چشم می‌دوختم تا شاید ردی از بابک پیدا کنم تا این‌که چند خیابان پایین‌تر او را دیدم که با حالتی پریشان کنار خیابان ایستاده است.» به گفته این پدر، کار بابک به جراحی ترمیمی کشید، یعنی پزشکان در همان معاینات اولیه تشخیص دادند که به او تجاوز شده و باید جراحی کند. حالا ٥‌سال از آن حادثه گذشته و پدر و مادر بابک او را بارها به کلینیک‌های روان‌درمانی برده‌اند. بابک چند سالی به‌طور مداوم تحت نظر روانشناس و مشاور بود، با این همه هنوز هم نتوانسته آن خاطره تلخ را فراموش کند.

 

چند هفته بعد یک کودک ٨ ساله دیگر هم قربانی شد. درست شبیه اتفاق تلخی که برای بابک رخ داده بود. متهم با چاقو او را تهدید کرده بود که نباید از این ماجرا به کسی چیزی بگوید. اما خانواده این کودک هم خیلی زود متوجه سرنوشت تلخ فرزندشان شدند. ماجرا به پلیس اطلاع داده و چهره‌نگاری انجام شد و پرونده به جریان افتاد، اما ردی از متهم نبود، تا این‌که مرداد‌ سال بعد دوباره سروکله این مرد تجاوزکار پیدا شد. او این بار با پراید سفید در خیابان‌های اهواز می‌چرخید و طعمه‌هایش را انتخاب می‌کرد. این بار نوبت حسن ٦ ساله بود.

 

او همراه با پسرعمه‌اش مقابل خانه مشغول بازی بود که ناگهان غیبش زد. مادر حسن همه جا را دنبالش گشت، اما وقتی او را پیدا نکرد، ماجرا را به شوهرش اطلاع داد. پدر هم گم‌شدن حسن را به پلیس اعلام کرد. چند ساعت بعد در حالی که پدر حسن دنبال او بود، پسر ٦ ساله‌اش را دید که کنار یکی از خیابان‌های نزدیک خانه روی زمین افتاده است. او ابتدا حسن را حسابی دعوا کرد و بعد هم به خانه رفتند. حسن در مقابل صحبت‌های پدر و مادرش لب از لب باز نکرد، تا این‌که ناگهان خونریزی کرد.

 

آن‌طور که پدر این قربانی می‌گوید او و همسرش وقتی حسن را به بیمارستان رساندند، تازه متوجه حادثه تلخی شدند که برای حسن پیش آمده است. او هم نیاز به جراحی ترمیمی داشت و چند روزی را بعد از جراحی در بیمارستان بستری شد، بعد هم مجبور شدند از اهواز مهاجرت کنند. این سومین شکایت بودی که در پرونده مرد تجاوزکار ثبت شد. پلیس چند روز بعد از این حادثه متهم را شناسایی و دستگیر کرد. اما این دستگیری هم نتوانست مانع ادامه رفتارهای شیطانی این مرد تجاوزگر شود. پدر حسن به «شهروند» می‌گوید: «اتفاقی که برای حسن افتاد، همه زندگی ما را به‌هم ریخت. در آن زمان همسرم باردار بود. وقتی آن حادثه برای پسرمان پیش آمد، او حسابی به‌هم ریخت. مشکل روحی پیدا کرد. از این‌که نتوانسته بودم، کاری انجام دهم، از دست من هم عصبانی بود، حتی می‌خواست طلاق بگیرد، تا این‌که درنهایت مجبور شدیم از اهواز برویم. هنوز هم حال روحی همسرم مثل قبل نشده.» او درباره دستگیری متهم در ‌سال ٩٣ هم می‌گوید:  «او را گرفتند. مدتی هم بازداشت بود. او دو شاکی دیگر هم داشت که مثل ما همه مدارک‌شان کامل بود. پزشکی‌قانونی تجاوز به حسن و آن دو پسربچه دیگر را هم تایید کرده بود. حتی پسرم و آن دو نفر دیگر در جلسه دادگاه متهم را شناسایی کردند، چهره‌نگاری‌های انجام ‌شده در اداره آگاهی هم دقیقا شبیه متهم بود. با این همه مدرک اما قاضی پرونده بعد از مدتی او را با قرار وثیقه آزاد کرد. وقتی خبر آزادی او را شنیدم، شوکه شدم.»

 

 اما متهم پس از تجاوز به حسن و قبل از دستگیری در همان‌ سال٩٣ به دو پسربچه دیگر هم تجاوز کرده بود. ٢١ و ٢٤مرداد همان ‌سال دو پسربچه زیر ١٠‌سال به نام‌های جعفر و مهیار هم طعمه نقشه‌های این مرد تجاوزکار شدند، تا تعداد شاکیان این پرونده در اواسط تابستان آن ‌سال به عدد ٥ برسد.

 

اما متهم بعد از مدتی با قرار ٢‌میلیارد تومانی آزاد شد، تا دوباره اقداماتش را از سر بگیرد. چهار روز از دی ماه‌ سال ٩٦ گذشته بود که ششمین نفر هم قربانی تجاوز متهم شد. این بار یک پسر ١٣ساله حادثه تلخی را تجربه کرد. متهم او را با تهدید چاقو به داخل خودرویش کشانده و بعد هم در اطراف شهر اهواز به او تجاوز کرده بود. متهم این بار با یک پراید نقره‌ای نقشه‌هایش را عملی می‌کرد. قربانی ١٣ ساله که محسن نام دارد، بعد از رهایی از چنگال متهم همه ماجرا را برای پدرش تعریف کرد. بعد هم نوبت به یک پسربچه ٨ ساله رسید، تا قربانی شود. حالا پرونده تجاوزهای سریالی اهواز قطور‌تر از قبل در انتظار رسیدگی بود. متهم با همان قرار ٢‌میلیارد تومانی قبلی آزاد بود. پرونده به همان شعبه‌ای رفت که شکایت ٥ خانواده قبلی را رسیدگی کرده بود. درواقع همان دادگاهی که مرد متجاوز را با قرار ٢‌میلیارد تومان آزاد کرد، تا دو پسربچه دیگر هم قربانی نقشه‌های شوم شوند.  پدر قربانی ١٣ ساله این پرونده که از نزدیک در جریان دستگیری متهم بوده است، به «شهروند» می‌گوید: «وقتی از ماجرا مطلع شدم، بلافاصله به پزشکی‌قانونی رفتم و همه مراحل قانونی را انجام دادم. اما وقتی در دادگاه متوجه سوابق این مرد کثیف و آزادی او به دستور قاضی پرونده شدم، خشکم زد، همین شد که تصمیم گرفتم همه خانواده‌ها را دور هم جمع کنم و با گرفتن وکیل، این پرونده را به نتیجه برسانم.» او ادامه می‌دهد: «در همه این مدت خواب راحت نداشتم، منتظر خبر دستگیری او بودم، تا این‌که از محل اختفای او در منزل یکی از اقوام دورش مطلع شدیم و با همکاری پلیس و فرمانده انتظامی باغملک او را دستگیر کردیم.»

 

رسول تقی‌پور، وکیل خانواده‌های قربانیان تجاوزهای سریالی اهواز با تایید خبر دستگیری متهم پرونده به «شهروند» می‌گوید:  «متهم ٣٣ ساله متواری بود. از چند ماه قبل کسی از او خبری نداشت،. تا این‌که درنهایت با صدور حکم بازداشت او از سوی قاضی پرونده که به تازگی رسیدگی به این پرونده را عهده‌دار شده، متهم در باغملک شناسایی و دستگیر شد.»  او درباره جزییات پرونده و این‌که چطور چنین متهمی توانسته با قرار وثیقه آزاد باشد، توضیح داد: «این پرونده از ‌سال ٩٢ به جریان افتاد. متهم بعد از ٥ فقره تجاوز دستگیر شد و به زندان افتاد. اما به دلیل آن‌چه نبود مدارک کافی عنوان شده، از سوی قاضی با قرار ٢‌میلیارد تومانی آزاد شد، البته قانون بازداشت موقت بدون مدارک را فقط تا ٢‌سال مجاز دانسته، قاضی هم احتمالا بر همین اساس او را آزاد کرده است. بعد هم در ‌سال ٩٦ دو فقره دیگر به پرونده افزوده می‌شود. البته من از‌ سال ٩٦ وکالت این پرونده را پذیرفتم.» به گفته تقی‌پور، قاضی قبلی پرونده چند هفته قبل تغییر کرده و اکنون این پرونده در شعبه سوم دادگاه کیفری یک استان خوزستان درحال رسیدگی است که به دستور قاضی جدید، متهم پس از دستگیری بلافاصله به زندان اهواز منتقل شده است.

 

منبع: شهروند

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
رضا 1397/10/02
خدایا همه بچه ها رو از شر این گونه افراد حفظ کن.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.