2023/12/06
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۵ آذر
نگرانی از بهره‌کشی از نوزادان دختر برای گدایی

نگرانی از بهره‌کشی از نوزادان دختر برای گدایی

هر سال در فصل‌های بهار و تابستان تعدادشان بیشتر می‌شود. این را به‌راحتی می‌توان در هر خیابانی تشخیص داد. بحث باز هم بر سر تکدی‌گری است

دوات آنلاین-هر سال در فصل‌های بهار و تابستان تعدادشان بیشتر می‌شود. این را به‌راحتی می‌توان در هر خیابانی تشخیص داد. بحث باز هم بر سر تکدی‌گری است و البته بهره‌کشی از کودکان. بچه‌هایی که وادار به گدایی می‌شوند و به گفته رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تعداد دختران بیشتر از پسران است.

فاطمه دانشور گفت: هر سال با شروع فصل بهار و تابستان شاهد افزایش تعداد متکدیان در سطح شهر تهران هستیم.

وی افزود: متاسفانه باند‌ها و برخی از والدین در چنین ایامی بیش از سایر ایام سال اقدام به بهره کشی از کودکان کرده و از آن‌ها در زمینه تکدی گری استفاده می‌کنند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افزایش فعالیت باند‌های فعال در زمینه کودکان متکدی در ایام تابستان اظهارکرد: در حال حاضر و بر اساس گزارش‌های رسیده، با شروع فصل گرما، باند‌ها اقدام به استفاده بیشتر از کودکان و شیرخواران در بحث تکدی گری کرده و باید برای جلوگیری از این اقدام برنامه ریزی شود.

دانشور ادامه داد: برای جمع آوری متکدیان از سطح شهر تهران باید برنامه ریزی شود و لازم است در این حوزه همکاری جدی تری بین دستگاه‌های متولی وجود داشته باشد.

وی خواستار حضور گشت‌های مددکاری شهرداری در سطح شهر تهران شد و اذعان کرد: گشت‌های مددکاری شهرداری تهران می‌توانند در سطح شهر تهران تردد داشته تا از این طریق با کسب اطلاعات کافی، برای ساماندهی متکدیان تهران برنامه ریزی شود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اورژانس اجتماعی می‌تواند در سراسر کشور ورود جدی به موضوع متکدیان داشته و لازمه این امر، برطرف شدن کاستی‌های قانون است.

وی با ابراز نگرانی نسبت به حضور قابل توجه نوزادان دختر متکدی در سطح شهر تهران به میزان گفت: تعداد نوزادان دختری که در امر تکدی گری مورد استفاده می‌گیرند به مراتب بیشتر از پسران است و این اتفاق بسیار نگران کننده است.

دانشور به ظرفیت NGOها و سازمان‌های غیر دولتی در خصوص جمع آوری متکدیان و ساماندهی آن‌ها اشاره کرد و گفت: باید کارگروه ویژه‌ای با حضور NGOها و مسئولان سازمان‌های متولی تشکیل تا در نهایت با راه اندازی یک کارگروه، در حوزه کودکان متکدی اقدامات جدی تری در دستور کار قرار گیرد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.