2024/04/19
۱۴۰۳ جمعه ۳۱ فروردين
واکنش شورا به قراردادهای دقیقه نودی شهرداری تهران

واکنش شورا به قراردادهای دقیقه نودی شهرداری تهران

دو هفته پیش بود که محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در جلسه‌ای که معاونانش هم در آن حضور داشتند، به منتخبان شورای شهر پنجم گفت، به احترام رای مردم تمام قراردها را متوقف کردم.

دوات آنلاین-دو هفته پیش بود که محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، در جلسه‌ای که معاونانش هم در آن حضور داشتند، به منتخبان شورای شهر پنجم گفت، به احترام رای مردم تمام قراردها را متوقف کردم.

اما یک روز بعد، حجت نظری، عضو کمیسیون حقوقی شورای شهر پنجم با انتشار عکسی از اعلام مزایده شهرداری برای تبلیغات مترو، به سخنان قالیباف اشاره کرد و در توئیترش نوشت: با این تناقض چه کنیم؟

بعد از آن نیز برخی اعضای کنونی شورای شهر نسبت به قراردادهای نجومی و لحظه‌آخری شهرداری تهران اشاره کردند و نسبت به انعقاد قراردادهای بی‌ضابطه در روزهای آخر کار قالیباف هشدار دادند.

امروز نیز محمد سالاری، عضو شورای چهارم و منتخب شورای پنجم، در جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: تقاضا می‌کنم از معاون برنامه‌ریزی و یا شهرداری تهران نگرانی‌هایی را که در خصوص عقد قراردادهای جدید در شهرداری تهران است پاسخ دهند. شهردار تهران در جلسه‌ای صراحتا اعلام کردند که دستور داده شده هیچ قراردادی که به ماه‌های آتی بر می‌گردد توسط شهرداری تهران امضاء نشود.

او افزود: در حال حاضر مجموعه گزارش‌های متعددی در خصوص عقد قراردادهای جدید می‌رسد که ما را نگران کرده است و افرادی از نزدیکان شهردار فعلی نیز نسبت به این موضوع نگران شده‌اند اما شهردار تهران پاسخی نمی‌دهد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: مصداق‌هایی از این قراردادها توسط این افراد به ما ارائه می‌شود. امیدواریم این روند متوقف شود چرا که این موضوع به آرامش شهر باز می‌گردد.

سالاری با اشاره به صحبت‌های واگذاری اردوگاه شهید میرحسینی به وسعت ۷۰ هکتار در منطقه ۲۲، افزود: متاسفانه قراردادهایی در سازمان املاک و مستقلات شهرداری بدون مبلغ و زمان امضا شده است که نیازمند پیگیری است.

وی ادامه داد: در خصوص پردیس تهرانپارس نیز که به بانک شهر واگذار شده با وسعت ۱۵ هکتار بانک شهر درصدد واگذاری آن به غیر از طریق مناقصه است. این موارد باید پاسخ داده شود چرا که این نگرانی جدی برای شهروندان و نمایندگان شورای شهر تهران در دوره پنجم وجود دارد.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تاکید کرد: قرارگاه امام رضا (ع) چیست و چه افرادی هستند. امیدواریم نسبت به این موضوع پاسخی داده شود چرا که واقعیت این است که امروز هر کجای شهر که می‌رویم می‌گویند قرارگاه امام رضا در حال امضای قرارداد است.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.