2021/03/08
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ اسفند
سریال سیاوش چند قسمت است + نقد

سریال سیاوش چند قسمت است + نقد

خط اولیه داستان سریال سیاوش تکراری است؛ ماجرای جوانی که به خاطر پول، مجبور است با دختری ازدواج کند که دوستش ندارد. با این حال ممکن است در ادامه، مسیر قصه تغییر کند

دوات آنلاین -سریال سیاوش به کارگردانی سروش محمد زاده و تهیه‌ کنندگی مهدی یاری وارد شبکه نمایش خانگی شده و باید دید در رقابت با سایر مجموعه ها به چه جایگاهی دست پیدا می کند و آیا در جذب مخاطبان موفق خواهد بود یا نه.

پوستر سریال سیاوش

تعداد قسمت های سریال سیاوش

سریال سیاوش مجموعه 18 قسمتی است که در پلتفرم نماوا منتشر می‌شود و زمان پخش آن نیز هر هفته روزهای جمعه خواهد بود. در ادامه نقد خراسان بر این سریال را بخوانید:

عکسی از سریال سیاوش

داستان تکراری و کیفیت معمولی

خط اولیه داستان سریال سیاوش تکراری است؛ ماجرای جوانی که به خاطر پول، مجبور است با دختری ازدواج کند که دوستش ندارد. با این حال ممکن است در ادامه، مسیر قصه تغییر کند و هنوز راه زیادی تا پایان سریال باقی است. در حالی که مدتی پیش گفته می‌شد «سیاوش» اسپین‌آف (مجموعه فرعی) سریال نمایش خانگی ممنوعه است، اما با مرور قسمت نخست، به نظر می‌رسد «سیاوش» در عین برخورداری از حال‌وهوای مشابه، دارای قصه‌ای مستقل نسبت به «ممنوعه» است.

 

با این حال باید منتظر ماند و ادامه قصه را دید. «سیاوش» در قسمت اول از نظر کیفیت ساخت، تقریبا مشابه «ممنوعه» نشان می‌دهد و اگرچه ضعف‌هایی در فیلم نامه و کارگردانی دارد، اما در سطح استاندارد نمایش خانگی عمل می‌کند و چیزی ضعیف‌تر از آثار معمول نمایش خانگی نیست.

 

وفور بازی ‌های متوسط در سریال سیاوش

میلاد کی ‌مرام که در قسمت نخست سریال، در مرکز قرار دارد، به نظر می‌رسد در نقش «سیاوش» تا حدود زیادی شخصیت خودش را در چندین اثر قبلی تکرار کرده؛ یک شخصیت عصبی، غیرتی، لجوج و بسیار برون‌گرا که هر لحظه برای انفجار، نیازمند یک جرقه کوچک است.

 

چهره‌پردازی او نیز آثار قبلی‌اش چون «امیر» و همچنین «ممنوعه» را به خاطر می‌آورد. محمد ولی‌زادگان، مرجان اتفاقیان و رضا کیانیان دیگر بازیگران قسمت اول «سیاوش» را تشکیل می‌دهند که بازی‌های متوسطی را به نمایش گذاشته‌اند. چهره‌هایی چون مجید صالحی و ترلان پروانه نیز هنوز به قصه وارد نشده‌اند. در مجموع به نظر می‌رسد «سیاوش» از نظر نقش‌آفرینی، چنگی به دل نمی‌زند و شگفت آن که بر اساس تیتراژ پایانی سریال، ظاهرا میلاد کی‌مرام در نقش بازیگردان نیز ظاهر شده است؛ اتفاقی که برای بازیگری در قواره کی‌مرام، تا حدی عجیب است.

 

مشخص نیست نقش این بازیگر در مقام بازیگردان تا چه اندازه تأثیرگذار بوده، اما به هر حال بازیگردان را نمی‌توان نسبت به بازی‌های ضعیف سریال فاقد سهم دانست.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.