2024/04/14
۱۴۰۳ يکشنبه ۲۶ فروردين
آموزش کامل نحوه پاک کردن حافظه گوشی

آموزش کامل نحوه پاک کردن حافظه گوشی

اگر می خواهید حافظه گوشی خود را از اطلاعات شخصی تان پاک کنید از روشی که به صورت مرحله به مرحله در این مطلب توضیح داده شده کمک بگیرید.

دوات آنلاین -گاهی به هر دلیلی از جمله قصد برای فروش گوشی نیاز می شود که اطلاعات شخصی خود را به صورت کامل پاک کنیم. این کار اهمیت زیادی دارد چون اگر اطلاعات و عکس های ما دست افراد ناصالح بیفتد زمینه سوء استفاده های مختلف فراهم خواهد شد. بنابراین حتما برای حذف این اطلاعات با دقت عمل کنید.

 

ایسنا به نقل از بیزنس اینسایدر، فرآیند حذف اطلاعات تقریبا ساده است اما اگر بخواهید گوشی خود را پس از این که اطلاعاتش را پاک کردید به فرد دیگری بدهید، در این صورت چند اقدام اضافی باید انجام دهید.

حافظه گوشی اندرویدی را چه طور پاک کنیم

چگونه اطلاعات را از موبایل اندرویدی حذف کنیم

موقعیت دقیق گزینه "ریست" (Reset) در بخش تنظیمات (Setting)، به نسخه سیستم عامل اندرویدی بستگی دارد که دستگاه از آن استفاده می کند. در اکثر تلفنها می توانید:

 

۱- به قسمت تنظیمات برنامه رفته و وارد گزینه "سیستم" شوید.

 

۲- سپس "ریست" و "ریست فون" را انتخاب کرده و انتخاب خود را تایید کنید.

 

در برخی از تلفنها برای رسیدن به گزینه "ریست" باید گزینه "پیشرفته" (advanced) را انتخاب کنید.

 

در گوشی سامسونگ، مراحلی که باید برای "ریست" تلفن انتخاب کنید، اندکی متفاوت است. باید وارد بخش تنظیمات شوید و سپس به قسمت مدیریت کل (General Management) بروید و در آنجا گزینه "ریست" را خواهید یافت.

 

فیلم: برای افزایش طول عمر باتری گوشی موبایل چه کار کنیم

 

۳- هنگامی که "ریست" انجام می شود، دستگاهی خواهید داشت که مثل روز اولی است که خریداری کرده بودید و هیچ اطلاعاتی در آن وجود ندارد.

روش پاک کردن اطلاعات از روی گوشی

غیرفعال کردن حفاظت فکتوری ریست

اگر قصد دارید تلفن را به فرد دیگری بدهید، باید "حفاظت فکتوری ریست" را حذف کنید. گزینه مذکور مانع از این می شود که یک دزد تلفن شما را پاک کرده و آن را انگار که متعلق به خودش بوده است، استفاده کند. حتی پس از پاک کردن اطلاعات، گوشی از شما می خواهد با "حساب گوگل" خود وارد شوید مگر این که پیش از آن ابتدا "حفاظت فکتوری ریست" را غیرفعال کنید. اگر قصد دارد تلفن را بازیافت یا نابود کنید، می توانید از انجام این مرحله چشم پوشی کنید. برای حذف "حفاظت فکتوری ریست" باید:

 

۱- قفل صفحه گوشی را غیرفعال کنید.

 

۲- وارد قسمت "تنظیمات" شوید و سپس گزینه "اکانتس و بک آپ" را انتخاب کنید.

 

۳- وارد قسمت "اکانتس" شوید.

 

۴- سپس "گوگل اکانت" را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه "حذف اکانت"، انتخاب خودتان را تایید کنید.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.