2020/05/27
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد
پدیده ابر ماه چیست و چه روز و ساعتی اتفاق می‌افتد

پدیده ابر ماه چیست و چه روز و ساعتی اتفاق می‌افتد

برای این‌که تماشای آخرین ابر ماه سال جاری میلادی را از دست ندهید این مطلب را بخوانید.

دوات آنلاین-حتما نباید تحصیلکرده رشته نجوم باشید تا به پدید‌ه‌های این علم علاقه نشان بدهید. خیلی‌ها هستند که دوست دارند انواع این پدیده‌ها از خسوف و کسوف تا اتفاقات دیگر را تماشا کنند. یکی از این پدیده‌ها ابرماه است.

 

ابرماه چیست

ابر ماه پدیده‌ای نجومی است که در آن قرص کامل ماه در نزدیک‌ترین نقطه به زمین قرار می‌گیرد و نورانی‌ترین حالت را دارد. در سال جاری میلادی آخرین ابر ماه روز پنج‌شنبه رخ خواهد داد.

 

علاقه مندان به نجوم و فضا در پدید ابر ماه، می‌توانند ماه را در نزدیکترین فاصله نسبت به خود ببینند.

ابر ماه چیست

روز و ساعت ابر ماه در ایران

ستاره‌شناسان اعلام کردند که بامداد پنج‌شنبه (۷ ماه می‌مصادف با ۱۸ اردیبهشت) شاهد پدیده ابرماه صورتی در آسمان شب خواهیم بود.

 

از قرار معلوم، پدیده ابرماه آخر این هفته، آخرین ابرماه سال جاری میلادی خواهد بود.

 

هرگاه ماه در حالت بدر، به نزدیک‌ترین فاصله خود از زمین می‌رسد درخشان‌تر و بزرگتر از معمول دیده می‌شود و پدیده «ابرماه» را رقم می‌زند.

 

حدود یک ماه پیش نیز نخستین پدیده ابرماه سال ۲۰۲۰ رخ داد؛ در پدیده‌ای که پنج شنبه رخ می‌دهد برای دومین بار در سال جاری شاهد بزرگترین و نورانی‌ترین ماه کامل خواهیم بود.

 

براساس اعلام ناسا، این پدیده به وقت تهران حدود ساعت ۲۳ روز پنج شنبه رخ خواهد داد؛ پدیده ابرماه بعدی اواخر آوریل سال ۲۰۲۱ رخ خواهد داد.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.