2020/05/26
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
جنایت به خاطر زن صیغه‌ای

جنایت به خاطر زن صیغه‌ای

متهم ادعا می‌کند مقتول مزاحم همسر او می‌شد.

دوات آنلاین-مرد رستوران داری که دو سال قبل به خاطر زن صیغه ای در استان مرد میانسالی را به قتل رسانده بود، در مراسم ترحیم دایی‌اش در تهران به دام افتاد.

 

به گزارش روزنامه جوان، اوایل شهریور سال ۹۷ درگیری خونین در یکی از خیابان های استان سمنان به مأموران پلیس گزارش شد. آن روز مردی با اداره پلیس تماس گرفت و گفت در یکی از خیابان های مرکزی شهر مردی در یک نزاع دسته جمعی به قتل رسیده است.

 

با اعلام این خبر تیمی از مأموران پلیس در محل حادثه حاضر و با جسد غرق به خون مرد میانسال رو به رو شدند که با اصابت ضربه چاقویی به قتل رسیده بود.

 

بررسی دوربین های مداربسته محل حادثه نشان داد مقتول در درگیری با سه مرد جوان به قتل رسیده و ضاربان هم پس از حادثه از محل گریخته اند.

 

همچنین شاهدان عینی هم گفتند دقایقی قبل سه مرد ناشناس راه مقتول را سد کرده و او را به قتل رسانده و از محل گریخته اند.

 

پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی و شناسایی هویت مقتول به نام احمد ۴۵ ساله مأموران پلیس در یافتند احمد از مدتی قبل به خاطر زن جوانی با مردی به نام ارسلان اختلاف داشته است.

 

بررسی های بعدی مأموران نشان داد ارسلان روز حادثه همراه سه نفر از دوستانش درگیری خونین را رقم زده است. بنابراین ارسلان و سه دوستش به عنوان مظنونان به قتل تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و مأموران پلیس هر سه دوست ارسلان را یک به یک دستگیر کردند، اما ردی از ارسلان پیدا نکردند.

 

سه متهم در بازجویی ها به درگیری با مقتول اعتراف کردند اما مدعی شدند که قاتل ارسلان است. یکی از متهمان گفت: ارسلان به خاطر همسر صیغه ای خود با مقتول اختلاف داشت و از ما خواست او را گوشمالی بدهیم تا اینکه روز حادثه با او درگیر شدیم و ارسلان هم با چاقو او را به قتل رساند.

 

پس از این مأموران پلیس تلاش زیادی برای دستگیری قاتل فراری انجام دادند، اما متهم برای اینکه ردی از خود به جای نگذارد هر چند وقت یکبار مخفیگاهش را تغییر می داد تا اینکه چند روز قبل مأموران پلیس در یافتند قاتل فراری برای شرکت در مراسم عزاداری دایی اش به تهران رفته است.

 

سپس مأموران پلیس با گرفتن نیابت قضایی راهی تهران شدند و شامگاه یکشنبه ۱۴ اردیبهشت متهم را در مراسم ختم دایی اش به دام انداختند.

 

صبح دیروز قاتل برای انجام تحقیقات به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و در بازجویی ها به قتل احمد اعتراف کرد. بدین ترتیب قاضی دشتبان با صدور قرار عدم صلاحیت متهم را در اختیار مأموران پلیس شهرستان شاهرود قرار داد تا وی در یکی از دادسراهای محل حادثه مورد بازجویی قرار گیرد.

 

گفت و گو با متهم

*قبل از حادثه زندگی خوبی داشتی؟

بله، من مغازه داشتم و وضع مالی ام خوب بود و در زندگی ام هیچ مشکلی نداشتم، اما یک اشتباه زندگی ام را تباه کرد.

 

*چرا مرتکب قتل شدی؟

من میخواستم مقتول را گوشمالی بدهم که این اتفاق تلخ رخ داد.

 

*با مقتول اختلاف داشتی؟

نه، اصلا او را نمی شناختم.

 

*پس چرا می خواستی او را گوشمالی بدهی؟

مزاحم زن صیغه ای ام شده بود.

 

*بیشتر توضیح بده؟

 ۱۰سال قبل با زن جوانی به نام شکوفه آشنا شدم. از آنجایی که شوهر نداشت با هم ارتباط برقرار کردیم و پس از مدت کوتاهی او را صیغه کردم من خیلی او را دوست داشتم و او هم مرا خیلی دوست داشت و به همین خاطر توجه زیادی به او می کردم و هر چیزی لازم داشت برای او فراهم می کردم تا اینکه مدتی قبل از حادثه متوجه شدم ناراحت است. او درباره ناراحتی اش چیزی به من نمی گفت اما وقتی با اصرار من روبه رو شد گفت که مرد میانسالی در کوچه و خیابان همیشه برای او مزاحمت ایجاد می کند. شکوفه گفت به آن مرد گفتم که شوهر دارم اما او باز هم مزاحم من می شود و می گوید مرا دوست دارد. پس از این تصمیم گرفت او را گوشمالی بدهم که با هم درگیر شدیم.

 

*درباره روز حادثه توضیح بده ؟

من ابتدا محل رفت و آمدهای او را تحت نظر گرفتم و دیدم که او در نزدیکی بنگاه املاکی همیشه مزاحم همسرم می شود تا اینکه روز حادثه به سه نفر از دوستانم موضوع را توضیح دادم و آنها تصمیم گرفتند با هم مرد مزاحم را گوشمالی بدهیم و بدین ترتیب همگی راهی محل حادثه شدیم که او را تنبیه کنیم، وقتی احمد را در خیابان دیدیم با او درگیر شدیم که در حین درگیری چاقویی روی زمین افتاد و من خم شدم و چاقو را برداشتم و احمد دستم را گرفت که چاقو را از من بگیرد. در این کشمکش که با هم داشتیم ناگهان چاقو به بدن احمد فرو رفت و او خونین روی زمین افتاد که از ترس همه فرار کردیم

 

*بعد چه شد؟

وقتی فهمیدم او فوت کرده و از شهر فرار کردم و در این مدت از این شهر به آن شهر می رفتم که گرفتار پلیس نشوم و در این مدت هرچه پس انداز داشتم خرج کردم

 

*چه شد که به تهران آمدی؟

چند روز قبل متوجه شدم دایی ام در تهران فوت کرده است و تصمیم گرفتم برای مراسم ختمش به تهران بیایم، آن شب در مراسم ختم دایی ام بودم که دو مامور پلیس با لباس شخصی کنارم نشستند. اول فکر کردم مهمان هستند اما وقتی دستبند به دستانم زدند تازه متوجه شدم که مأموران پلیس هستند.

 

*حرف آخر؟

من قصد قتل نداشتم و این حادثه در حین کشمکش و گرفتن چاقو از یکدیگر اتفاق افتاد و الان هم خیلی پشیمان هستم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.