2020/09/20
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
بازیگر نقش دایی نادر، دایی قاسم در سریال بچه مهندس کیست

بازیگر نقش دایی نادر، دایی قاسم در سریال بچه مهندس کیست

نقش دایی نادر را یک بازیگر پیشکسوت بیرجندی بازی می‌کند. با زندگی عباسعلی نورایی بیشتر آشنا شوید.

دوات آنلاین-قاسم در سریال بچه مهندس 3 از دوستان جواد جوادی است. او جوانی است که از بیرجند برای تحصیل آمده و نقشش را یک بازیگر بیرجندی به نام محمود خسرومنش بازی می‌کند. قاسم یک دایی به نام دایی نادر دارد که این نقش نیز برعهده عباسعلی نورایی است.

 

دایی نادر سریال بچه مهندس از پیشکوستان تاتر

عباسعلی نورایی که نقش دایی نادر را در سریال بچه مهندس بازی کرده از پیشکوستان تاتر در بیرجند وهمچنین استان سیستان و بلوچستان است. او 15 سال پیش بازنشسته شد و اکنون بیشتر وقتش را در کانون هنرمندان خراسان جنوبی سپری می‌کند.

 

نورایی بیشتر عمر هنری خود را در استان سیستان بلوچستان گذرانده است. اگرچه او اصالتا بیرجندی است اما چون پدرش فرهنگی بود و به زاهدان منتقل شد عباسعلی نیز همراه خانواده به زاهدان رفت.

 

سال 76 عباسعلی نورایی همزمان با انتقال پدرش به بیرجند به این شهر بازگشت و فعالیت هنری خود را ادامه داد. او در نمایش‌ها و همچنین فیلم‌های زیادی بازی کرده است. از جمله این‌که برای یک فیلم داستانی مدت و ماه همراه با عشایر استان خراسان جنوبی زندگی کرد. او در برنامه در انتهای الوند در این باره گفت: عشایر در فاصله 60 تا 70 کیلومتری مرکز استان زندگی و کار می‌کنند و بسیار مهمان‌نواز و سختکوش هستند.

 

لباسی که دایی نادر در سریال بچه مهندس به تن دارد نیز لباس همین عشایر است که ثبت جهانی شده است.

 

بازی در نقش دایی نادر در سریال بچه مهندس 3

نورایی می‌گوید: من به سریال بچه مهندس علاقه داشتم و فصل‌های اول و دوم آن را دنبال می‌کردم. وقتی پیشنهاد بازیدر فصل سه مطرح شد از این‌که آقای خسرومنش با لباس محلی وارد سریال شده بود خیلی خوشحال شدم.

 

او ادامه داد: پرداز نقش جواد جوادی در فصل‌های مختلف سریال بسیار خوب است و از نویسنده، کارگردان و تهیه کننده این سریال تشکر می‌کنم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.