2020/05/26
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
فصل دوم سریال نون-خ؛ همه آنچه باید بدانید+ ساعت پخش و تکرار و تعداد قسمت‌ها

فصل دوم سریال نون-خ؛ همه آنچه باید بدانید+ ساعت پخش و تکرار و تعداد قسمت‌ها

موضوع فصل دوم سریال نون-خ، ساعت پخش و تکرار، جزییاتی درباره ساخت آن و تعداد قسمت‌هایش را در این مطلب بخوانید:

دوات آنلاین-فصل دوم سریال نون-خ از جمله سریال‌هایی است که می‌تواند بسیار پرطرفدار باشد و بینندگان زیادی را جذب کند. ماجراهای دختران نورالدین خانزاده یعنی روژان و شیرین، مرجان و کژال  بسیار جذاب و دیدنی است.

 

ساعت پخش و تکرار فصل دوم سریال نون-خ

سریال نون-خ هر شب ساعت 22 و 15 دقیقه از شبکه یک پخش می‌شود اما اگر موفق به تماشای آن نشدید یا دوست داشتند آن را دوباره ببینید می‌توانید شاهد تکرار این سریال در ساعت‌های 1و 30 دقیقه بامداد، 9 و 30 صبح و 15 روز بعد باشید.

عکسی از فصل دوم سریال نون-خ

فصل دوم سریال نون-خ چند قسمت است

فصل دوم سریال نون-خ به کارگردانی سعید آقاخانی در 17 قسمت ساخته شده است. تاکنون درباره این‌که آیا این سریال فصل سوم هم دارد یا نه اظهارنظری نشده است اما به نظر می‌رسد اگر این فصل از سریال مورد استقبال قرار بگیرد ساخت فصل بعدی آن دور از ذهن نیست.

 

سریال‌هایی با فرهنگ بومی

فارس نوشت: از میان سریال هایی که در چند دهه اخیر از تلویزیون پخش شد، بانوی سردار، وارش، در حاشیه، در مسیر زاینده رود، علی البدل، روزی روزگاری، روزگار جوانی، سرنخ، قصه های مجید، دنیای شیرین دریا و ... هر کدام لهجه های شیرین یک شهر یا حتی چند شهر را در خود گنجانده بودند و شاید برخی در خلال قصه به آداب و رسوم قومیت ها اشاره ای داشتند.

 

حتی برخی سریال ها پا را فراتر از این گذاشت و لهجه افغانی را در قالب یک یا دو کاراکتر سریال در خود جای داد مثل جواد رضویان در سریال چهارخونه.

 

اما باید دید کدامیک از این سریال ها در ذهن مخاطبان ماندگار تر شده است و کدام را بیشتر از سایرین در خاطر سپردند. در سریال «نون خ» سعید آقاخانی قصد داشته تا قصه ای را در شهر خود، کردستان روایت کند و با لهجه کردی نقش اصلی این سریال را بازی می کند که اتفاقا به خوبی این لهجه را ادا کرده است.

عکسی از فصل دوم سریال نون-خ

سازنده سریال نون-خ کیست

بعد از سریال پایتخت و استقبال بسیار مخاطبان از فصل های یک تا ۵ آن مهدی فرجی که در زمان تولید این سریال مدیر شبکه یک سیما بود، بعد از فراغت از مدیریت شبکه یک، تصمیم به تهیه کنندگی گرفت و اولین سریالی که به طور مستقیم ساخت، سریال «نون خ» بود.

 

سعید آقاخانی در نقش نورالدین خانزاده

سعید آقاخانی نیز که ابتدا کارش را در سال ۷۲ با بازیگری در مجموعه های طنز به کارگردانی مهران مدیری آغاز کرده بود بعد از چند سال و کسب تجربه در بازیگری پا به عرصه کارگردانی گذاشت و اتفاقا در این زمینه نیز موفقیت خوبی بدست آورد. زن بابا، خوش نشین ها، راه در رو، نقطه سر خط، دزد و پلیس، خروس، روزای بد به در، بیمار استاندارد و ... از مجموعه های تلویزیونی بود که آقاخانی کارگردانی آنها را به عهده داشت.

 

اما او در سال ۹۸ به سمت ساخت یک اثر کمدی که متعلق به شهر آبا و اجدادی خودش است رفته و قصه سریال «نون خ» را در شهر کرمانشاه روایت کرد. او در این مجموعه تلویزیونی علاوه بر اینکه کارگردانی می کند، ایفاگر نقش اصلی سریال هم هست. نورالدین خانزاده معروف به «نون خ» علاوه بر این فردی است که نام سریال نیز به نام او نامگذاری شده است. فصل اول این سریال در نوروز ۹۸ از شبکه یک سیما پخش شد.

عکسی از فصل دوم سریال نون-خ

شروع زود هنگام سریال به دلیل شیوع کرونا

با اینکه فصل اول این سریال در نوروز بروی آنتن رفت اما به دلیل تقارن با پخش سریال «پایتخت» مدیران شبکه یک بر آن شدند تا فصل دو «نون خ» را برای ماه رمضان تولید کنند و بر همین اساس بنا بود تا این سریال 30 قسمت باشد. اما به دلیل شیوع بیماری کرونا که به کردستان هم رسیده بود تنها 17 قسمت از این سریال ضبط شد تا عوامل این سریال در شرایط بهداشتی کامل و در قرنطینه خانگی این دوره را به سلامت پشت سر بگذارند.

 

همچنین با اینکه قرار بود این سریال با شروع ماه رمضان پخش شود اما حدود ۱۷ روز قبل از آغاز ماه رمضان پخش خود را از سر گرفت تا قبل از ماه رمضان به پایان برسد و سریال دیگری جایگزین آن شود.

عکسی از فصل دوم سریال نون-خ

نون –خ 2 با فضایی شبیه به فصل اول

با توجه به اینکه فصل اول «نون خ» برای نوروز بود و اساس قصه این سریال کمدی است، با اینکه قرار بود تا در ماه رمضان پخش شود، اما از همان ابتدا قصه ای کمدی داشت و فضای آن در فصل دو از نظر کمدی شباهت بسیاری به فضای نسخه نخست آن بود. از این رو مدیران شبکه برای شب های قرنطینه مردمی که در خانه هایشان ماندند سرگرمی مناسبی را انتخاب کردند.

 

ماجراهای نوری در کرمانشاه

قصه سریال «نون خ» به نویسندگی امیر وفایی به نگارش درآمده است. در فصل یک این سریال نور الدین خانزاده صاحب کارگاه فراوری تخمه آفتاب گردان در کرمانشاه بود. کشاورزان هم محلی محصولات خود را به نوری فروختند. نورالدین این محصول را به شخصی ساکن تهران به نام میرزایی فروخته ‌است تا او این محصولات را در کشور ترکیه به فروش برساند. در همین حین، خبر می‌رسد که میرزایی از دنیا رفته‌ است و کشاورزان که از این خبر مطلع می‌شوند هر یک به نحوی سعی می‌کنند تا پول محصولاتی را که به نورالدین خانزاده فروخته‌اند، از او بگیرند. نورالدین هم طی گفتگوهای متفاوت با اطرافیان میرزایی متوجه می‌شود که او در اواخر زندگی‌اش آه در بساط نداشته‌ است. از آنجا که او معتمد محله و شهرشان بود اغلب مردم به او اعتماد کرده و پول های خود را به او سپرده بودند و به محض تعطیلی کارگاه، مردمی که تا چند روز پیش او را معتمد می دانستند نام او را شبیه به اختلاس گرها «نون خ» گذاشتند. در ادامه بخشی از این قصه به داستان خانوادگی نوری و رفتار و تعامل او با سه دخترش اختصاص پیدا می کرد.

 

ادامه دادن سریال های پرمخاطب کار ساده ای نیست حال می خواهد این سریال با توجه به قرار گرفتن در باکس نوروزی و فراغ بال بیشتر مخاطبان، دیده شده باشد یا نه. اما قصه ای که نویسنده باید در ادامه کار در نظر بگیرد و بر اساس آن سریالی را جلو ببرد، یکی از چالش های بزرگ سریال های دنباله دار است که اتفاقا همین چالش باعث ادامه تولید همین سریال ها خواهد شد. بودند سریال هایی که تا فصل دو و سه پیش رفتند اما عدم پتانسیل قصه و نویسنده ای که بتواند در همان فضا مخاطبان را با خود همراه کند، باعث شد تا دیگر ادامه آنها ساخته نشود. همچنین سوژه روزی که دست مایه همه سریال ها و آثار هنری قرار گرفته است شیوع بیماری کرونا است که در «نون خ» هم جایی برای خود دارد.

عکسی از فصل دوم سریال نون-خ

زلزله کرمانشاه سوژه اصلی فصل دو «نون خ»

سال گذشته زمین لرزه ای حوالی کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب را لرزاند و طی آن بسیاری از خانه ها ویرانه شد و خسارت های جانی و مالی فراوانی را برای مردم این شهر به همراه داشت.

 

از این رو گروه تولید این سریال بستر قصه های فصل دو را در خانه های زلزله زده قرار دادند. طوری که خانه نورالدین خانزاده و برخی نقش های اصلی داستان در منطقه های زلزله زده کرمانشاه است که با بازسازی لوکیشن این ویرانه ها به خانه تبدیل شده است. بستر این قصه نیز زلزله کرمانشاه است که می تواند موقعیت های فراوان کمدی را در داستان «نون خ» بگنجاند و یا اینکه سر آغاز چالش هایی با چاشنی طنز در داستان باشد.

 

بازیگران بومی در کنار غیر بومی‌ها

نیمی از بازیگران این سریال در فصل یک چهره های بومی کرمانشاه بودند و شاید تنها چهره های شناخته شده این سریال غیر از سعید آقاخانی و حمیدرضا آذرنگ، فریده سپاه منصور، علی صادقی، هومن حاجی عبداللهی بودند. مابقی یا از بازیگران تئاتری بودند و یا اینکه بومی های همان استان  که بازی های خوبی را به نمایش گذاشتند و اغلب آنها نیز با لهجه کردی صحبت می کردند.

 

هواپیمایی که لوکیشن اصلی سریال شد

در نیمه دوم فصل ابتدایی سریال «نون خ» یک هواپیما سوژه اصلی شد و اغلب بازیگران در آن هواپیمای بی سرنشین که در بیابان قرار داشت، حضور پیدا کرده و به ایفای نقش پرداختند. حضور یک عنصر بی جان در یک قصه که با استفاده بازیگران از آن هویت می گیرد یکی از ایده های بکری بود که در این سریال جواب داد. ورود هواپیما نیز منطقی شبیه به طلب یکی از دوستان نورالدین از او بود.

 

نویسنده دورهمی در «نون خ»

امیر وفایی نگارش این سریال را در این دو فصل عهده دار شده است. وفایی که قبلتر در گروه نویسندگان برنامه «دورهمی» مهران مدیری حضور داشته است بعد از «در حاشیه 1»، «عطسه»، «شب عید» سریالی نوروزی را به نگارش درآورده است که تفاوت هایی با سریال های پیشین وی دارد.

 

میرطاهر مظلومی و مجید یاسر از بازیگران جدید این فصل از سریال هستند. سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، فریده سپاه منصور، سیروس میمنت، صبا ایزدپناه، هدیه بازوند از بازیگران این سریال هستند که در دو فصل حضور دارند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.