2020/05/28
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
نخبه قلابی دختران مجرد را اغفال می‌کرد

نخبه قلابی دختران مجرد را اغفال می‌کرد

متهم از طریق سایت‌های همسریابی و همچنین در محیط های علمی یا كاری سوژه مورد نظر خود را از بین زنان مجرد شاغل و تحصیل‌كرده انتخاب می‌کرد و...

دوات آنلاین-رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری خواستگار نخبه قلابی و اغفال دختران مجرد تحصیل کرده و شاغل توسط متهم، گفت: امید است با هوشیاری و همکاری شهروندان شاهد دستگیری این نوع متهمان قبل از ارتکاب جرم و مال باختگی آنان باشیم.

 

سردار "علیرضا لطفی" گفت: كارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شدند كلاهبردار حرفه ای كه مدت طولانی از سوی پلیس آگاهی خراسان رضوی، خراسان شمالی، اصفهان، كرمان، مازندران و كرمانشاه و .... به جرم اغفال و كلاهبرداری از زنان مجرد با شگرد خرید خودرو، سرمایه گذاری خارجی و مهاجرت به همراه وعده ازدواج تحت تعقیب بود، دستگیر کنند.

 

وی عنوان کرد: كارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت با هوشمندی ظرف مدت یك ماه محل اختفا این فرد در یكی از شهرهای شمالی كشور را شناسایی و در یك عملیات غافلگیرانه این فرد را كه در ساحل دریا درحال گفت وگوی تلفنی با یكی از سوژه های خود بود و با چرب زبانی مشغول مجاب كردن قربانی برای واریز وجه نقد بود دستگیر کردند و برای ادامه تحقیقات پلیسی به تهران منتقل کردند .

 

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: شگرد این كلاهبردار به این صورت بود كه وی از طریق سایت های همسریابی و همچنین در محیط های علمی یا كاری سوژه مورد نظر خود را از بین زنان مجرد شاغل و تحصیل كرده انتخاب و با معرفی خود به عنوان نخبه علمی، دانشمند هسته ای وكارمند نهاد های امنیتی و انتظامی و ارائه پروفایل دروغین در شبكه های اجتماعی و پیشینه ساختگی تحصیلی یا ادعای سكونت در آمریكا و اروپا اعتماد و توجه افراد را جلب و پس از آماده سازی ذهنی مخاطب به بهانه هایی چون نام نویسی خودرو قسطی، سرمایه گذاری در یكی از كشورهای اروپایی یا آمریكا و یا وعده ازدواج و مهاجرت، وجوه نقد و سكه از قربانی و حتی اعضای خانواده وی دریافت می کرد.

 

وی تصریح کرد: این کلاهبردار همچنین در ارتباطات هایی كه از طریق سایت های همسریابی شكل می داد بدون ملاقات حضوری با مال باخته و تنها از طریق ارتباط تلفنی و اینترنتی خود را پزشك ساكن آمریكا معرفی می کرد كه قصد ازدواج در ایران و بازگشت به آمریكا را دارد و در ادامه به بهانه های مختلف از مال باخته درخواست پول می کرد.

 

سردار لطفی ادامه داد: چیزی كه بیشتر از همه باعث شگفتی است این نكته است كه مخاطبان این كلاهبردار، دختران تحصیل كرده و شاغلی هستند كه انتظار می رود به دلیل حضور در جامعه و روابط اجتماعی گسترده به راحتی هر ادعایی را نپذیرفته و فریب نخورند. اما در این پرونده با تعداد زیادی از زنان مجرد روبرو هستیم كه بدون تحقیق و بررسی ادعاهای فرد را در فضای مجازی پذیرفته اند و حتی برای متهم مبالغ هنگفتی نیز واریز کرده اند.

 

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه متهم با تكمیل پرونده، تحویل مرجع قضائی شد، افزود: نكته تامل برانگیز در این پرونده وجود متقاضی و ذهن های آماده فریب در جامعه می باشد!! عاملی كه سبب ترغیب این كلاهبردار و سایر افراد سودجو می شود تا شانس خود را برای به تاراج بردن پس انداز دختران شاغل مجرد امتحان کنند.

 

وی با بیان اینکه اگر افراد جامعه پیام¬های هشداری پلیس را جدی بگیرند و به راحتی و بدون بررسی همه جوانب، ادعاهای افراد را نپذیرند مسیر برای ارتكاب بسیاری از جرائم مسدود می شود، گفت: تنها كمی احتیاط و كمی دقت نظر و كنترل احساسات و هیجانات سبب می شود تا آمار كلاهبرداری به طرز چشمگیری كاهش یابد. سردار لطفی از شهروندان خواست: با رعایت نكات هشداری ضمن محافظت و مراقبت از خود و خانواده شان مانع از تشكیل پرونده های متعدد در پلیس آگاهی شوند و اجازه ندهند پلیس به جای رسیدگی به پرونده های جاری، در چرخه باطل رسیدگی به پرونده ها و متهمان تكراری گرفتار شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اشاره کرد: نكته مهم دیگر این است كه اینگونه مجرمان كه سابقه تكرار جرم دارند بعضا علت بازگشت به جرم را سهولت كلاهبرداری از مال باختگان به علت بی توجهی آنها ذكر می کنند.

 

وی گفت: امید است این بار شاهد تماس یكی از مخاطبان این كلاهبردار باشیم كه با مطالعه این مقاله قبل از مال باختگی متوجه فریبكاری این مجرم حرفه ای شده و با اطلاع رسانی به موقع به پلیس آگاهی پایتخت مانع از آسیب های جدی اقتصادی و حیثیتی سایر زنان مجرد شود. (مركز فوریتهای پلیسی 110كانال ارتباطی است كه می توانید از طریق آن اطلاعات خود را با پلیس آگاهی تهران بزرگ در میان بگذارید ).

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها
ناشناس 1399/01/16
واقعا که نادانی یکسری ها پایان ناپذیر هستش

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.