2020/05/31
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
نحوه ثبت نام در لیگ لاغری و معرفی مسابقه کاهش وزن شبکه 2

نحوه ثبت نام در لیگ لاغری و معرفی مسابقه کاهش وزن شبکه 2

اگر شما هم قصد دارید در مسابقه جذاب لیگ لاغری شرکت کنید ابتدا با مقررات آن آشنا شوید. لینک ثبت نام نیز در این مطلب آمده است.

دوات آنلاین-لیگ لاغری یک مسابقه جذاب است که شبکه دو سیما آن را تدارک دیده است. برای ثبت نام در این مسابقه ابتدا با آن آشنا شوید و سپس لینک مربوطه را در زیر ببینید:

 

لیگ لاغری چیست

لیگ لاغری  مسابقه‌ایست که بین دو گروه ۶ نفره از افرادی با (BMI) شاخص توده بدنی بالای ۴۰ برگزار می شود. این افراد طی فراخوان مسابقه ثبت‌نام کرده و بر اساس شاخص‌های گوناگون از طریق مصاحبه و آزمون‌های روانشناسی و تیپ‌شناسی انتخاب می‌شوند.

 

هر گروه شامل یک تیم کارشناسی متشکل از کارشناسان تغذیه، مربی ورزش و روانشناس خواهد بود. در طول برنامه افراد حذف شده (براساس عملکرد تیمی و انفرادی) به گروه سوم منتقل شده و شانس مجدد خود را با تلاش بیشتر حفظ می کنند.

 

روند مسابقه کاهش وزن علاوه بر رقابت این دو گروه – که بر اساس پارامترهای مختلف ارزیابی می‌شود- شامل قسمت های متنوع ذیل خواهد بود:

 

الف) گفتگوی کارشناسی

در این بخش به یک سوال عام از دید کارشناسی پاسخ داده خواهد شد.

 

ب) ایران سالم

روند رقابت مناطق مختلف کشور در پویش «دو میلیون کیلو» در این بخش بررسی می‌شود.

 

ج) گفتگو با افراد برگزیده

در این بخش یک فرد شناخته شده در استودیو حاضر شده و گفتگویی سلامت محور با مجری برنامه خواهد داشت. تفاوت اساسی این بخش با سایر برنامه های گفتگو محور این است که فرد شرکت‌کننده قبل از حضور در استودیو در آزمایشات پزشکی شرکت کرده و همچنین سبک زندگی اعم از نوع فعالیت های فیزیکی و عادات غذایی ایشان بررسی دقیق شده و در استودیو نیز از طریق آنالیز بدن نسبتِ عضله به بافت چربی فرد اندازه گیریه و در یک جدول ثبت می شود. این فرد براساس نتایج موجود و تعاملات به عمل آمده قبلی در چالشی شرکت خواهد کرد.

 

د) بررسی عملکرد گروه ها و اعضای تیم و نظرات کارشناسان مربوط

در این بخش گروه ها و اعضاء در زمینه های اصلی روانشناسی، فعالیت ورزشی و رژیم غذایی مورد بررسی قرار خواهند گرفت و کارشناسان دلایل روندهای مثبت یا منفی اعضاء و گروه ها را بیان می کنند. حضور کارشناسان در استودیو ضرورت ندارد.

 

ه) چالش گروه ها

برای حفظ جذابیت برنامه و رقابت بیشتر، چالش های فیزیکی و ذهنی طراحی شده که بین گروه ها در برنامه انجام و براساس نتایج آن امتیاز تیم ها مشخص می‌شود و در فواصل معین نفرات کمتر فعال یا ضعیف از گروه بازنده حذف و به گروه بازنده ها اضافه می شوند.

 

بخش‌های دیگر این برنامه عبارتند از:  مورد کاوی (بررسی موضوعات مهم و خاص مانند مبتلایان به دیابت یا فشار خون یا چاقی ناشی از معلولیت جسمی و ...)، آشپزی سالم،  چالش راهبر و تخفیف‌بگیر و ...

 

لینک ثبت نام در لیگ لاغری

برای ثبت نام در لیگ لاغری وارد لینک زیر شوید و فرم مربوطه را پر کنید:

آدرس اینترنتی ثبت نام در لیگ لاغری شبکه دو

 

لیگ لاغری چند قسمت است

این مسابقه در ۵۲ قسمت در بازه زمانی ۶ ماه (هر هفته دو قسمت) پخش خواهد شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.