2020/07/04
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
سوء استفاده غیراخلاقی از رازهای خصوصی همکار

سوء استفاده غیراخلاقی از رازهای خصوصی همکار

شاکی: به طور کامل به همکارم اعتماد داشتیم و حتی در مورد بعضی از مسائل خصوصی زندگی ام با وی صحبت و مشاوره می کردم. حتی گوشی ام را در اختیارش قرار می دادم.

دوات آنلاین-جانشین پلیس فتا پایتخت از دستگیری مردی خبر داد که با سوءاستفاده از اعتماد همکارش از وی اخاذی می کرد.

 

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" گفت: پانزدهم اسفند ماه سال گذشته مردی37 ساله ساکن تهران حوالی شهرک غرب با ارائه شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای (ناحیه 31 تهران) به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد مدتی است یکی از دوستانم در شبکه اجتماعی واتس آپ وی را تهدید و خواستار مبالغی وجوه نقد می باشد.

 

جانشین پلیس فتا با بیان اینکه شاکی در ادامه اظهارات خود یکی از همکاران خود را به عنوان متهم پرونده معرفی کرد، بیان داشت: شاکی در اظهارکرد، با یکی از همکارانم مردی 30 ساله به علت نوع شغل و اینکه در یک مکان مشغول به کار بودیم باب دوستمان آغاز شد با گذشت زمان دوستی مان عمیق تر شد و دیگر به طور کامل به وی اعتماد داشتیم و حتی در مورد بعضی از مسائل خصوصی زندگی ام با وی صحبت و مشاوره می کردم. این دوستی و اعتمادم تا جایی پیش رفت که حتی گوشی ام را در اختیارش قرار می دادم.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: شاکی گفت، پس از گذشت مدنی دوستم من را تهدید کرد که اگر مبالغی به حسابش واریز نکنم، گفت و گو هایمان را در اختیار همسر و خانواده ام قرار می هد. بناچار به دفعات مختلف مبالغ خواسته شده را به حسابش واریز کردم تا از فروپاشی کیان خانواده ام و سوء تفاهم ها ایجادی جلوگیری کنم .

 

وی ابراز داشت: شاکی اظهار کرد، اکنون همکارم پا را فراتر گذاشته و اعلام کرده است که تصاویر و فیلم های گوشی ام را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد و در خواست مبالغ بیشتری کرده است. متاسفانه گویا در مقطعی از زمان که گوشی ام را در اختیارش قرار داده بودم از تصاویر و فیلم های ضبط شده در گوشی ام کپی کرده است. با ادامه مزاحمت های همکاری و جلوگیری از انتشار تصاویر و پایان یافتن به این اخاذی ها تصمیم به طرح شکایت گرفتم.

 

جانشین پلیس فتا عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی صحت اظهارات شاکی تایید و با شناسایی مخفیگاه متهم در حوالی میدان آزادی ، نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

 

سرهنگ معظمی با بیان دستگیری متهم در مخفیگاهش ، ادامه داد: متهم در بازجوئی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشت هدفش از این کار کسب مال بوده است.

 

این مقام سایبری با اشاره به اینکه کاربران می‌توانند برای نگهداری از تصاویر شخصی و خانوادگی خود از تجهیزات ذخیره ساز جانبی استفاده کنند و آن را در جای امن نگهداری کنند، افزود: شهروندان دقت داشته باشند که اطلاعات و تصاویر خصوصی و خانوادگی خود را به هیچ وجه در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر نکنند و حتی آنها را در اختیار دوستان و نزدیکان خود قرار ندهند.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.