2020/04/10
۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين
انگیزه شیطانی مرد متاهل برای ربودن دختر 21 ساله

انگیزه شیطانی مرد متاهل برای ربودن دختر 21 ساله

این مرد دختر کم توان ذهنی را ربود و یک هفته در خانه‌ای زندانی کرد تا به نیت شومش برسد.

دوات آنلاین-کارگر کارخانه صنعتی که دختر معلول صاحبکارش را از شهری در شمال کشور بوده و به تهران منتقل کرده بود، بازداشت شد.

 

به گزارش جوان، اواخر بهمن ماه امسال بود که مردی در یکی از شهرهای استان مازندران سراسیمه به اداره پلیس رفت و گفت دختر 21 ساله اش به نام فرحناز به طور ناگهانی گم شده است.

 

وی در توضیح ماجرا گفت: من کارگاه بزرگ صنعتی دارم و وضع مالی ام خیلی خوب است. دختر جوانی دارم که از بیماری کم توانی ذهنی رنج می‌برد و به همین خاطر همسر  همیشه از او در خانه مراقبت می کند. ساعتی قبل همسرم در حالی که دخترم تنها در خانه بود، برای انجام کاری از خانه بیرون رفته بود و وقتی به خانه بازگشت متوجه شد دخترمان از خانه بیرون رفته است. از آنجایی که او هیچ وقت تنهایی از خانه بیرون نمی رفت، نگرانش شدیم و همراه تعدادی از بستگان به دنبالش گشتیم اما متأسفانه دخترم را پیدا نکردیم و الان احتمال میدهم اتفاق ناگواری برای او رخ داده باشد.

 

با طرح این شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی مازندران به دستور قاضی پرونده برای پیدا کردن دختر جوان وارد عمل شدند.

 

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه مأموران پلیس در یافتند از روزی که دختر کم توان ذهنی گم شده است، یکی از کارگران کارگاه صنعتی به نام جهانگیر هم به طرز مرموزی ناپدید شده است و حتی همسر و فرزندانش از او خبری ندارند.

 

مأموران احتمال دادند جهانگیر در گم شدن دختر جوان دست داشته باشد و بنابراین تحقیقات خود را ادامه دادند تا اینکه مشخص شد فرحناز روز حادثه داخل خودروی جهانگیر دیده شده است.

 

از سوی دیگر مشخص شد جهانگیر روز حادثه به خانه شاکی رفته و دختر بیمار آنها را سوار خودرو کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرده است.

 

شناسایی آدم ربای آشنا

مأموران تحقیقات گسترده ای را برای دستگیری جهانگیر آغاز کردند تا اینکه باخبر شدند فرحناز به خانه یکی از بستگان نزدیکش در تهران رفته است.

 

بدین ترتیب مأموران پلیس با گرفتن نیابت قضایی راهی تهران شدند مأموران در نخستین گام از صاحبخانه تحقیق کردند. وی گفت: ما در خانه نشسته بودیم که صدای زنگ خانه مان نواخته شد و وقتی در را باز کردیم در کمال ناباوری با فرحناز روبه رو شدیم که پشت در ایستاده بود. از آنجایی که یک هفته قبل او گم شده بود، وقتی او را جلوی در خانه دیدیم خیلی شوکه شده بودیم و بلافاصله موضوع را به پدرش و مأموران پلیس خبر دادیم.

 

مأموران پلیس در ادامه از فرحناز تحقیق کردند. وی گفت: روز حادثه جهانگیر که کارگر پدرم بود به در خانه ما آمد و گفت پدرم گفته فرحناز را به خانه خاله اش ببر. من به او اعتماد کرد و سوار خودرواش شدم اما او مرا به خانه ای در شهر دیگری برد و آنجا زندانی کرد و بعد هم مرا اذیت کرد. چند روزی آنجا بودیم که مرا به تهران آورد و جلوی خانه فامیلمان رها کرد و رفت.

 

پس از این مأموران تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری مرد آدم ربا ادامه دادند تا اینکه خودروی متهم را داخل کوچه‌ای حوالی جنوب تهران شناسایی کردند.

 

بررسی های پلیسی نشان داد خانه یکی از دوستان متهم در آن نزدیکی است. بنابراین مأموران پلیس به دستور قاضی احسان زمانی، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران وارد خانه دوست متهم شدند و جهانگیر را که آنجا مخفی شده بود دستگیر کردند.

 

اعتراف متهم

صبح دیروز متهم برای بازجویی به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و به جرم آدم ربایی و آزار و اذیت دختر معلول اعتراف کرد. وی گفت: من متأهل و چهار فرزند دارم. سال هاست در کارگاه صنعتی پدر فرحناز کارگری می کنیم و در این مدت توانستم اعتماد آنها را جلب کنم تا جایی که به خانه شان رفت و آمد داشتم. روز حادثه برای انجام کاری به خانه صاحبکارم رفتم که دیدم دخترش تنها است. از آنجایی که او که توان ذهنی است، ناگهان نقشه شیطانی به فکرم رسید و تصمیم گرفتم او را به بهانه اینکه به خانه خاله اش بیرم، بیایم و نقشه شیطانی ام را اجرا کنیم. او را فریب داده و سوار خودرو کرده و به طرف چالوس به راه افتادم. در نزدیکی چالوس ویلایی اجاره کردم و یک هفته همراه فرحناز آنجا بودم که متوجه شدم پدرش از من شکایت کرده و مأموران پلیس هم در تعقیب من هستند. در حالی که خیلی ترسیده بودم، فرحناز را سوار خودرو کردم و به تهران آورده و جلوی در خانه یکی از بستگانش که از قبل می شناختمش رهایش کردم.

 

وی در پایان گفت: از آنجایی که او کم توان ذهنی بود، فکر می کردم کسی حرف های او را باور نمی کند و دستم رو نمی شود اما در نهایت گرفتار شدم.

 

قاضی احسان زمانی پس از انجام تحقیقات ابتدایی از متهم با صدور قرار عدم صلاحیت دستور داد متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی به دادسرای محل حادثه منتقل شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.