2020/09/22
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر
قتل بر سر انتشار تصاویر غیراخلاقی

قتل بر سر انتشار تصاویر غیراخلاقی

متهم: یک ضربه به شکم او زدم. با این ضربه مقتول روی زمین افتاد. دوباره سراغش رفتم تا با چاقو یک خط روی گردنش بیندازم اما چاقو تیز بود و باعث شد سرش از بدنش جدا شود.

دوات آنلاین-مرد افغان که متهم است دوستش را به خاطر انتشار عکس های غیراخلاقی در اینستاگرام به قتل رسانده است، محاکمه شد.

 

به گزارش روزنامه جوان، این پرونده صبح روز شنبه در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ رسیدگی شد.

 

ابتدای جلسه ریاست دادگاه از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست صادره از دادسرا را قرائت کند. نماینده دادستان در جایگاه ایستاد و گفت: حجت ۳۲ساله و تبعه افغانستان است. او زمستان سال ۹۷ به اتهام قتل دوست ۲۵ساله اش به نام اکبر در خانه‌اش حوالی راه آهن بازداشت شد. متهم که بعد از کشتن دوستش سر وی را از بدن جدا کرده بود به جرمش اقرار کرد و گفت: اکبر در صفحه اینستاگرامش عکس های غیراخلاقی منتشر می کرد. چندبار از او خواستم این کار را ترک کند اما بی فایده بود. همین باعث درگیری و سرانجام قتل او شد.

 

نماینده دادستان در ادامه گفت: با توجه به مدارک موجود در پرونده، برای من هیچ درخواست مجازات دارم.

 

در ادامه متهم بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای دم در جایگاه ایستاد و گفت: اکبر از اقوام ما بود. چند سال قبل برای کار به ایران آمدیم و در تهران مشغول کار شدیم. من و اکبر با هم خانه ای حوالی راه آهن اجاره کردیم و شبها در آن خانه استراحت می کردیم.

 

متهم ادامه داد: اکبر بعد از مدتی کار کردن یک گوشی مدل بالا خرید و شبها که به خانه بر می گشتیم به جای استراحت مشغول گوشی بود. گوشی او دوربین خوبی داشت به همین دلیل از زنان و دختران عکس می گرفت و آن تصاویر را در صفحه اینستاگرامش می گذاشت. به خاطر این کار، چند نفر از همکارانم مرا سرزنش کردند به همین دلیل تصمیم گرفتم او را نصیحت کنم اما بی فایده بود.

 

متهم در خصوص قتل گفت: این گذشت تا اینکه شب حادثه تصمیم گرفتم بار دیگر با او صحبت کنم. بعد از خوردن شام سر صحبت را باز کردم و به او گفتم با رفتارهایش آبروی مرا برده است. سپس خواستم عکس ها را از صفحه اینستاگرامش پاک کند و دست از این کار زشت بردارد. با این حرفها اکبر ناراحت شد و گفت این موضوع به من ربطی ندارد و بعد به طرفم حمله کرد و با مشت و لگد به جانم افتاد. این شد که برای دفاع از خودم با چاقویی که همراه داشتم یک ضربه به شکم او زدم. با این ضربه مقتول روی زمین افتاد. دوباره سراغش رفتم تا با چاقو یک خط روی گردنش بیندازم اما چاقو تیز بود و باعث شد سرش از بدنش جدا شود.

 

متهم در آخر گفت: باور کنید قصد قتل نداشتم و نمی خواستم سر او را از بدن جدا کنم. پشیمانم و درخواست گذشت دارم.

 

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.