2020/08/03
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ مرداد
دستگیری مردی که زنان را برای جرایمش اجیر می‌کرد

دستگیری مردی که زنان را برای جرایمش اجیر می‌کرد

متهم: با مهارتی که دارم طلای قلابی می سازم و برای فروش آن هم دختران را فریب می‌دادم تا طلاها را برایم به فروش برسانند. تا حالا هم ۱۰۰میلیون تومان طلا به این شیوه فروخته ام.

دوات آنلاین-مرد فریبکار و دو زن جوان که طلای قلابی را جای اصل به طلافروشان می فروختند، بازداشت شدند.

 

به گزارش جوان، این پرونده ۲۶ مرداد ماه امسال روی میز کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت. شاکی که مرد طلافروش بود در طرح شکایت خود گفت: ساعتی قبل زن جوانی با ظاهری آراسته وارد شد و گفت که می خواهد طلاهایش را بفروشد. من هم طلاها و فاکتورهایش را بررسی کردم و از اصل بودن طلاها اطمینان پیدا کردم. وقتی خواستم پول را به حساب آن زمان واریز کنم اصرار کرد که به او پول نقد بدهم که به ناچار قبول کردم بعد از آن به کارگاه طلاسازی رفتم تا طلاها را ذوب کنم. آنجا بود که متوجه شدم همه طلاها قلابی است و حالا از آن زن ناشناس شکایت دارم.

 

بعد از مطرح شدن شکایت مأموران پلیس با حضور در مغازه طلافروشی و بررسی دوربین های مداربسته تصویر زن جوان را به دست آوردند.

 

کارآگاهان پلیس در جریان تحقیقات میدانی موفق شدند متهم را که زنی ۲۹ساله به نام فهیمه بود شناسایی کرده و او را در مخفیگاهش در شهر پردیس بازداشت کنند.

 

فهیمه در اولین بازجویی ها به فروش طلاها اعتراف کرد و گفت که طلاها را از دوستش که زنی ۲۷ساله به نام پانیذ است گرفته و قرار بود در قبال فروش طلاها مبلغی از آن را برای خودش بردارد.

 

با اطلاعاتی که فهیمه در اختیار پلیس گذاشت پانیذ  اواخر آذر ماه شناسایی و بازداشت شد. پانیذ هم در بازجویی ها گفت که طلاها را از همسایه شان که مردی ۳۲ساله به نام سعید گرفته است.

 

او گفت: سعید از همسایه های قدیمی ماست و طلاها را برای فروش به من داد. قرار بود در قبال فروش طلاها درصدی از پول را به من بدهد. البته من قبلا هم در چهار نوبت به این شیوه برایش طلا فروخته بودم.

 

با اطلاعاتی که پانیذ در اختیار پلیس گذاشت مشخص شد که سعید از مجرمان سابقه دار کلاهبرداری است و در حال حاضر هم از سوی پلیس تحت تعقیب است.

 

کارآگاهان در جریان تحقیقات خود موفق شدند چهارم دی ماه سعید را در پاتوقش شناسایی و بازداشت کنند. سعید در بازجویی ها به جرمش اعتراف کرد و گفت: کار من ساخت طلای قلابی است. با مهارتی که دارم طلای قلابی می سازم و برای فروش آن هم دختران را فریب می‌دادم تا طلاها را برایم به فروش برسانند. تا حالا هم ۱۰۰میلیون تومان طلا به این شیوه فروخته ام.

 

سرهنگ کارآگاه مرتضی تثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در جریان تحقیق از متهمان چهار مالیاخته شناسایی و متهمان با کامل شدن تحقیقات به دستور قاضی راهی زندان شدند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.