2020/06/03
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
بخشش نوجوانی که برادرش را کشت

بخشش نوجوانی که برادرش را کشت

پسر نوجوان در دادگاه توضیح داد این قتل ناخواسته است. او از اتفاقی که رخ داده ابراز پیشمانی کرد.

دوات آنلاین-پسر نوجوانی که به خاطر گوشی تلفن همراه برادرش را به قتل رساند، با جلب رضایت خانواده اش محاکمه شد.

 

به گزارش روزنامه جوان، این پرونده روز گذشته از جنبه عمومی جرم در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کیخواه رسیدگی شد.

 

بعد از اعلام رسمیت جلسه، نماینده دادستان در قرائت کیفرخواست گفت: متهم کاوه نام دارد که ۱۳ بهمن سال ۹۷، به اتهام قتل برادرش کمال بازداشت شد. از آنجا که متهم ۱۶ ساله بود به کانون اصلاح و تربیت منتقل شد تا اینکه پرونده با رضایت اولیای دم برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. بنابراین از دادگاه محترم درخواست رسیدگی دارم.

 

سپس مادر مقتول گفت: بعد از حادثه برایم سخت بود کاوه را به عنوان قاتل دیگر پسرم معرفی کنم به همین دلیل در تحقیقات اولیه به مأموران گفتم کمال مقابل خانه با چند مرد ناشناس در گیر و زخمی شده است سپس در بیمارستان فوت کرده است مدتی گذشت تا توانستم حقیقت را بگویم، دو بچه‌ام مقابل چشمانم درگیر شدند و خودم دیدم که کاوه با چاقو برادرش را کشت این حادثه برایم فراموش نشدنی است اما کاوه هم فرزندم است و به خاطر خدا و آرامش دلم او را بخشیدم.

 

سپس متهم در جایگاه ایستاد و گفت: کمال از من بزرگتر بود. شب قبل از حادثه دیر به خانه آمدم به همین خاطر عصبانی شد و مرا به شدت کتک زد. فردای آن روز وقتی از خواب بیدار شدم متوجه شدم گوشی موبایلم بالای سرم نیست. ابتدا فکر کردم آن را در مغازه دوستم جا گذاشته ام به همین خاطر به مغازه دوستم رفتم اما گوشی ام آنجا نبود، بلافاصله به خانه برگشتم و فهمیدم برادرم آن را برداشته و پنهان کرده است به همین خاطر از مادرم خواستم گوشی ام را از او بگیرد و گرنه به مدرسه نمی روم.

 

متهم ادامه داد: کمال خواب بود که با سر و صدای من و مادرم بیدار شد. او به طرفم آمد و یک سیلی به صورتم زد و خواست ساکت باشم. همین باعث درگیری شد که مادرم مرا از خانه بیرون کرد، مقابل در خانه نشسته بودم تا مادرم کیف مدرسه ام را بدهد که یکباره صدای جیغ مادرم را شنیدم از ترس به سوپرمارکت نزدیک خانه رفتم و از آنجا یک چاقو برداشتم، به محض اینکه وارد خانه شدم در راه پله ها کمال را دیدم او با دسته جاروبرقی به من حمله کرد و چند ضربه زد. از عصبانیت و برای ترساندن او چاقو را به سمتش گرفتم و او را هل دادم، سپس با هم درگیر شدیم که ناگهان هر دو روی زمین افتادیم. آن لحظه برادرم روبه روی من نشست و با مشت و لگد به صورتم میزد. در آن شرایط برای اینکه از دست او فرار کنم یک ضربه به سینه اش زدم و فرار کردم.

 

متهم در آخرین دفاعش گفت: «قصد قتل نداشتم، من برادرم را دوست داشتم و با رفتن او خیلی تنها شدم. پشیمانم و برای پدر و مادرم نیز خیلی ناراحتم و نمی دانم چطور این اشتباه را جبران کنم.»

 

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.