2020/08/05
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد
نظر منتقدان مطرح جهان درباره فیلم سینمایی جوکر

نظر منتقدان مطرح جهان درباره فیلم سینمایی جوکر

فیلم جوکر با نظرات مثبت منفی منتقدان سینما مواجه شده است. عده‌ای آن را به‌شدت تحسین کرده و گروهی نیز آن را فیلم بدی دانسته‌اند.

دوات آنلاین-فیلم جوکر به کارگردانی تاد فیلیپس به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ البته در گروه سنی بزرگسالان تبدیل شده است. در این میان خواندن نقد منتقدان مطرح سینما خالی از لطف نیست.

 

نظر ثبت منتقدانه مطرح درباره فیلم جوکر

فیلمی جسورانه و ویرانگر

ایرنا نوشت : تری وایت درباره جوکر نوشته است: با فیلمی جسورانه، ویرانگر و در نهایت بسیار زیبا مواجه هستیم. تاد فیلیپس و واکین فینیکس با این فیلم نه تنها یکی از نمادین‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های شرور در تاریخ سینما را بازسازی کرده‌اند، بلکه یک داستان کمیک بوکی را هم با موفقیت به تصویر کشیدند. تکرار جذابیت جوکر کار دشواری به نظر می‌رسید.

 

شاهکار سینمایی  در دنیای بتمن

جیم وجودا جوکر را تحسین می‌کند: یک عملکرد عالی، فوق‌العاده و شایسته اسکار از واکین فینیکس را در جوکر تماشا می‌کنیم. او به شکلی کامل، دقیق و عمیق، شخصیت خود را درک کرده است. بنابراین با تماشای این فیلم بدون آن که نیاز داشته باشید تا کمیک بوک‌های جوکر را بخوانید، اطلاعات بسیار خوبی از شخصیت دریافت می‌کنید. و این فیلم که شناخت شما از شخصیت جوکر را گسترش می‌دهد، یک شاهکار سینمایی فوق‌العاده در دنیای بتمن است که نیاز داشتیم تا ساخته شود. پس از تماشای فیلم، بسیار هیجان‌زده بودم. شما هم پس از تماشای آن، ممکن است در چند سال آینده فقط درباره این فیلم صحبت کنید!

نظر منتقدان مطرح جهان درباره فیلم سینمایی جوکر

جوکر؛ هنرنمایی واکین فنیکیس

تیم گریرسون در از هنرنمایی واکین فنیکیس به وجد آمد: ما با جوکر مواجه هستیم؛ یک شخصیت منفی در کمیک بوک‌ها. این شخصیت به شکل بی‌نظیری در فیلم تاد فیلیپس در محور داستان قرار گرفته تا مورد پرداخت قرار بگیرد. جوکر یکی از بهترین فیلم‌هایی است که توانسته استعداد خام واکین فینیکس را در بالاترین سطح خود نشان دهد.

 

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم‌های سال 2019 از جوکر تا علاء الدین

 

خشونت بی‌پروا در جوکر

راجر مور می‌نویسد: خشونت‌ بی‌پروا و حماسه حیرت‌انگیز جوکر، این اثر بی‌پایه را به بهترین فیلم کمیک بوکی تبدیل می‌کند. به شکلی که سایر فیلم‌هایی که تا پیش از این براساس شخصیت‌های کمیک بوکی ساخته شده‌اند، در برابر جوکر شکست‌خورده به نظر می‌رسند. به نظر می‌رسد فیلم‌های ابرقهرمانی تا پیش از جوکر، بیشتر شبیه کارتون‌های مناسب کودکان بودند. این فیلم لایق اسکار است.

 

بیشتر بخوانید: جوکر؛ پرداختن به چرایی خشمگین شدن

 

نظرات منفی منتقدان سینما درباره جوکر

جوکر؛ یک فیلم خطرناک

دیوید ارلیچ در فیلم را خاکستری می‌بیند: جوکر آن‌قدر خوب است که می‌تواند خطرناک باشد. و متاسفانه آنقدر بد است که این اجازه را داریم تا فیلم‌های بهتری از این شخصیت را درخواست کنیم. به هر حال چه خوب و یا چه بد، این اثر دقیقا همان فیلمی است که جوکر لازم داشت.

 

فیلمی ناامیدکننده

پیتر بردشاو در نگاه متفاوتی به فیلم دارد: تنها یک نقش در سراسر فیلم وجود دارد؛ همان نقش اول. این فیلم به شکل باورنکردنی‌ای ناامیدکننده است. با این که بسیار جدی به نظر می‌رسد اما شدیدا سطحی است.

نظر منتقدان مطرح جهان درباره فیلم سینمایی جوکر

جوکر؛ سقوط سال

مایکل فیلیپس جوکر را این‌گونه توصیف می‌کند: در سالی که شبکه HBO با سریال بی‌نظیر چرنوبیل یک فرهنگ حرفه‌ای را نمایش می‌دهد، فیلم جوکر می‌تواند ظالمانه‌ترین سقوط سال را نمایش دهد.

 

فیلمی که بد ساخته شده

استفانی زاکارک اصلا جوکر را دوست ندارد: واکین فینیکس در این فیلم به شدت تلاش می‌کند تا نقش جوکر را به خوبی نمایش دهد اما شما می‌توانید ناامیدی را در هنرنمایی او احساس کنید. این فیلم به قدری بد ساخته شده که شاید لازم باشد یک کمپین مالی برای نجات زندگی واکین فنیکیس راه‌اندازی کنیم تا او برای پول درآوردن اینقدر اذیت نشود. در رفتارهای تهاجمی و وحشتناک نقش جوکر، فقط فنیکیس مقصر نیست.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.