2020/07/07
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
آموزش کامل فعالسازی رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف

آموزش کامل فعالسازی رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف

ایجاد رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف کار چندان پیچیده‌ای نیست و در این مطلب به طور کامل آموزش داده شده است. فراموش نکنید رمزهای فعلی به زودی اعتبار خود را از دست خواهند داد.

دوات آنلاین-رمز پویا یا همان رمز یک بار مصرف بزرگ‌ترین محافظ شما در برابر سارقان اینترنتی و هکرها است. استفاده از این رمز فعلا اختیاری است اما قرار است از اول دی ماه اجباری شود. پس مراحل فعالسازی رمز دوم پویا را یاد بگیرید:

 

با اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا به نظر می‌رسد رمز دوم ایستا یا همان رمزهایی که اکنون دارید غیر قابل استفاده شود از این رو بهتر است افراد برای فعال سازی رمز پویای خود در اسرع وقت به بانک مراجعه کنند، البته ذکر این نکته الزامی است که مشتریان بابت فعال کردن رمز دوم پویای خود مبلغی پرداخت نخواهند کرد.

 

میزان نوشت بانک‌ها اغلب برای فعالسازی رمز‌های دوم پویا روش‌های مختلفی ارائه داده اند که از جمله آن می‌توان به نصب اپلیکیشن بر روی تلفن همراه، دریافت پیامک و دستگاه تولید یکبار رمز (OTP) اشاره کرد.

 

مراحل کامل دریافت رمز پویا

برای دریافت رمز پویا یا همان رمز دوم یک بار مصرف به شیوه ای که در شکل زیر توضیح داه شده است عمل کنید:

آموزش کامل فعالسازی رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف

رمز دوم یک بار مصرف برای افرادی که تلفن هوشمند ندارند

در راستای فعالسازی رمز دوم پویا یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد با آن روبه‌رو شوند نداشتن تلفن هوشمند برای دریافت اپلیکیشن‌های همراه است که دست اندرکاران بانک مرکزی راه اندازی سیستم پیامکی را برای رفع این موضوع در پیش گرفته اند، بطوریکه افراد می‌توانند با دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک تراکنش‌های بانکی خود را به صورت امن انجام دهند.

آموزش کامل فعالسازی رمز پویا یا رمز دوم یکبار مصرف

اپلیکشن رمزساز را چگونه نصب کنیم

برای دریافت اپلیکشن رمزساز ابتدا باید به سایت بانک مورد نظر رجوع و نرم افزار مورد نظر را نصب کرد که مراحل مانند نصب دیگر نرم افزار های کاربردی تلفن همراه است.

 

همچنین در راستای دریافت کد فعالسازی سرویس اپلیکیشن و پیامکی رمز دوم پویا می توان با مراجعه به یکی از خودپردازها در بخش رمز کارت، رمز دوم پویا را انتخاب کرد تا رمز فعالسازی به تلفن همراه ارسال شود.

 

یک روش دیگر برای دریافت رمز دوم پویا استفاده از دستگاه تولید یکبار رمز (OTP) است که در صورت نبود شرایط برای دریافت پیامک یا اپلیکیشن افراد می‌توانند با مراجعه به بانک افتتاح حساب خود درخواست دریافت این دستگاه را ثبت کنند.

 

رمز پویا چه مدت اعتبار دارد

در همین راستا مهران محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اظهار کرد: فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف می‌تواند امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش دهد به طوریکه فقط ۶۰ ثانیه اعتبار دارد و امنیت تراکنش‌ها را بالا می برد.

 

وی افزود: رمز دوم یکبار مصرف یا رمز پویا را قسمت عمده شبکه بانکی پیاده سازی کرده اند و از ابتدای دی امسال برای کاربران شبکه بانکی و تراکنش‌های بدون کارت اجباری خواهد بود و رمز دوم ایستا غیر فعال خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم یک سایت برای خرید اینترنتی معتبر و قابل اعتماد است

 

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در خصوص روش‌های مختلف ارائه رمز دوم یکبار مصرف به مشتریان گفت: دارندگان تلفن‌های همراه هوشمند می‌توانند از اپلیکیشن‌های بانکی طراحی شده استفاده کنند و برای شهروندانی که تلفن همراه غیر هوشمند دارند، سامانه‌ای مبتنی بر پیامک برنامه ریزی شده که برای فعال سازی یا نحوه استفاده از آن در وب سایت بانک‌ها اطلاع رسانی شده است.

 

هم اکنون بانک ها، اطلاع رسانی در خصوص مزایای استفاده از رمز‌های پویا را آغاز کرده اند و در حال حاضر رمز ایستا و رمز پویا توامان فعال هستند، اما مشتریان به دلیل راحتی ترجیح می‌دهد از رمز ایستا استفاده کنند.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.