2020/07/07
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
مرگ زن شوهرکش قبل از افشای جنایت

مرگ زن شوهرکش قبل از افشای جنایت

دوست مقتول در بازجویی‌ها راز این قتل را فاش کرد و تحقیقات درباره ادعای او ادامه دارد.

دوات آنلاین-زن جوان که همسرش را در حمام خانه به قتل رسانده بود، قبل از افشای راز جنایت به خاطر ابتلا به سرطان جان باخت.

 

به گزارش  جام جم، رسیدگی به این پرونده از سحرگاه ۲۲ تیرامسال و به دنبال گزارش کشف جسدی در یک قطعه زمین در شهرک وحدت در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی و تشخیص هویت پلیس آگاهی فردیس استان البرز قرار گرفت.

 

در تحقیقات مقدماتی مشخص شد، جسد متعلق به مرد میانسالی است که آثار سوختگی روی بدنش وجود دارد. مقتول در محل دیگری با ضربه های چاقو مجروح و سپس جسدش به آنجا منتقل شده و به آتش کشیده شده بود.

 

پس از بررسی صحنه قتل، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد که پزشک جنایی با معاینه جسد اعلام کرد مقتول ابتدا با ضربه چاقو مجروح و سپس با وسیله ای مانند طناب خفه شده است.

 

کارآگاهان برای شناسایی هویت مقتول اقدام به بررسی پرونده افراد فقدانی کردند، اما هیچ کدام با مقتول شباهت نداشتند.

 

تحقیقات در این رابطه ادامه داشت تا اینکه دختری با مراجعه به پلیس آگاهی فردیس از ناپدید شدن پدرش خبر داد. او به ماموران گفت: پدرم به نام احمد ۲۰ تیر امسال از  خانه مان خارج شد و دیگر بازنگشت. در این مدت تلفن همراهش هم خاموش است و به او دسترسی نداریم.

 

با بررسی این شکایت مشخص شد مشخصات این مرد با مقتول مطابقت دارد. جسد هم دو روز بعد از ناپدید شدن این مرد کشف شده بود.

 

پس از هماهنگی قضایی، خانواده مرد ناپدید شده برای آزمایش دی ان ای به پزشکی قانونی معرفی شدند اما آنها با ادعای اینکه جسد متعلق به پدر خانواده نیست از رفتن به پزشکی قانونی خودداری کردند.

 

با گذشت دو سال از کشف جسد، خانواده احمد اردیبهشت امسال با مراجعه به پزشکی قانونی آزمایش دی ان ای را دادند که مشخص شد جسد متعلق به احمد بوده است.

 

پس از شناسایی هویت مقتول، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه ای شد. کارآگاهان تحقیقات را روی بستگان و دوستان مقتول متمرکز کردند.

 

52 ماه بعد از جنایت ردپای یکی از دوستان مقتول در این پرونده به دست آمد و دستگیر شد. متهم در تحقیقات منکر اطلاع از جنایت شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: از دوستان نزدیک مقتول هستم روز حادثه همسر احمد سراسیمه و هراسان با من تماس گرفت و خواست خود را به خانه آنها برسانم. سریع راهی خانه شان در شهرک وحدت شدم. وقتی وارد خانه شدم، شهلا گریه می کرد و با جسد غرق در خون احمد در حمام روبه رو شدم. شهلا وقتی آرام شد، ادعا کرد با شوهرش درگیر شده و ابتدا او را با ضربه چاقو مجروح کرده و بعد خفه اش کرده است. از او خواستم که خودش را تسلیم کند اما قبول نکرد و از من خواست جسد را به بیرون منتقل کرده و در محلی خلوت رهاکنم. با کمک هم جسد را در خودروی پرایدم گذاشته و به زمینی در حوالی شهرات وحدت برده و آتش زدیم.

 

سرهنگ بیژن جنتی، رئیس پلیس فردیس با اعلام این خبر گفت: پس از اعترافات این مرد و تحقیقات درباره آن مشخص شدهمسر مقتول دو ساعت بعد از قتل به خاطر ابتلا به بیماری سرطان جان باخته بود.

 

بررسی های کارآگاهان درباره ادعای متهم پرونده ادامه دارد.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.