2020/08/03
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ مرداد
نشانه‌ها و علائم سرطان زبان ؛ از بوی بد دهان تا زخم و درد

نشانه‌ها و علائم سرطان زبان ؛ از بوی بد دهان تا زخم و درد

نشانه‌های سرطان زبان در زیر آمده است اگر این علائم را دارید روحیه خود را نبازید چون همیشه داشتن این علائم به معنی ابتلا به سرطان نیست اما حتما به پزشک مراجعه کنید.

دوات آنلاین-لک یا خال روی زبان می‌تواند نشانه سرطان زبان باشد.خال یکی از نشانه‌های بزرگ سرطان زبان است، این خال‌های خطرناک معمولا سفید یا قرمز است  و درمان آن‌ها بیشتر از دوهفته طول می کشد؛ با دیدن این نوع خال‌ها سریع به پزشک مراجعه کنید.از نشانه های سرطان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 بوی بد دهان و سرطان زبان

داشتن بو‌ی بد دهان از نشانه‌های رایج ابتلا به سرطان زبان است اما با مسواک زدن دندان و زبان از بین می رود و دوباره برمی گردد و اغلب در شرایط خطرناک دهان مزه خون می دهد.

 

 زخمی که علامت سرطان زبان است

زخم‌های دردناک زبان که اغلب با دارو درمان نمی‌شود یکی از نشانه‌های سرطان زبان است؛ به طور طبیعی زخم، دردناک است اما تفاوت آن در حساسیت بیشتر و پیدایش زود آن است.

چیزی که مهم است نباید آن را با زخم‌های معمولی دهان اشتباه بگیرید و به سطح وطول درد آن توجه کنید.

 

درد ناشی از سرطان زبان

درد ناشی از سرطان زبان به زبان محدود نمی‌شود و به دهان و گلو می رسد و در طول روز و انجام فعالیت‌هایی مثل نوشیدن و جویدن آن را احساس می‌کنید.

 

درد هنگام نوشیدن و جویدن ممکن است نشانه‌ سرطان زبان یا عفونت گلو، آلرژی، ورم لوزه و... باشد اگر درد بیشتر از یک هفته طول بکشد و با نشانه‌هایی مثل لک همراه باشد سریع به پزشک مراجعه کنید.

 

خون ریزی زبان نشانه سرطان زبان

برخی افراد متوجه نمی‌شوند خون ریزی مربوط به کدام ناحیه است بنابراین با پنبه زبان را پاک کنید و ببینید، خون ریزی از کجاست؛ اگر متوجه منشأ خون ریزی از زبان شدید به پزشک مراجعه کنید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.