2020/08/03
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۳ مرداد
قتل نوعروس به‌خاطر تلگرام

قتل نوعروس به‌خاطر تلگرام

متهم:تلگرام زندگی ما را نابود و همسرم را در زندگی سرد کرده بود. انگار نه انگارکه من شوهرش هستم و باید به من هم رسیدگی کند.

دوات آنلاین-داماد20 ساله که نوعروسش را با شلیك گلوله به قتل رسانده و به ایران گریخته بود با درخواست پلیس اینتریل دستگیرشد.

 

به گزارش جام جم، ۲۳ مهر امسال گزارشی از طریق پلیس بین الملل افغانستان در دستور کار پلیس بین الملل ایران قرار گرفت مبنی براین که تازه داماد 20 ساله، نوعروس ۱۸ساله را عصر چهارم تیر امسال در یکی از ایالتهای افغانستان کشته و با پدر ۷۰ ساله اش به ایران فرار کرده است.

 

پلیس افغانستان خواستار بازداشت هردویشان و انتقال آنها به افغانستان شده بود. در این مرحله با دستور بازپرس جنایی تهران تحقیقات ماموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران در این باره آغاز شد تا این که یکی از اقوام خانواده مقتول با حضور در پلیس آگاهی اطلاعاتی را در اختیار پلیس قرار داد که نشان می داد روز حادثه چند نفر برای نصیحت نوعروس به نام عاطفه به خانه پدری اش رفته بودند که در ادامه نوعروس و همسرش با هم درگیر شدند.

 

تازه داماد هم با شلیک گلوله ای به زن ۱۸ ساله، او را کشت و همراه پدرش به ایران گریخت.

 

در ادامه رد متهم به قتل فراری و پدرش در خانه ای در شهرک رضویه تهران به دست آمد. ماموران آنجا را زیر نظر گرفتند و دو متهم را ساعت ۶ صبح دوشنبه، ۲۹ مهر امسال در آن خانه بازداشت کردند.

 

متهمان مورد تحقیقات قضایی در دادسرای جنایی قرار گرفتند. احمد داماد ۲۰ ساله در جریان تحقیقات قضایی پلیسی گفت: شش ماه از زندگی مشترک من وعاطفه می گذشت. او دختر خاله ام بود، بعد از چند ماه اخلاق و رفتارش عوض شد. زیاد به کارهای خانه رسیدگی نمی کرد. مدام به خانه مادرش و دوستان خود می رفت. به درستی غذا نمی پخت و این اواخر سرش در گوشی تلفن همراه و تلگرام بود. این تلگرام زندگی ما را نابود و او را در زندگی سرد کرده بود. انگار نه انگارکه من شوهرش هستم و باید به من هم رسیدگی کند.

 

هر بار که اعتراض می کردم قهر کرده و خانه پدرش می رفت و بعد از چند روز با میانجیگری باز می گشت.

 

متهم به قتل ادامه داد: آن روز دوباره قهر کرد و خانه پدرش رفت. عصبانی شدم. سلاح شکاری ام را برداشتم و به خانه پدرش رفتم. یکی از اقوامش در حال نصیحت کردن او بود که من با سلاح وارد شدم. همسرم در دو متری ام ایستاده بود که به او شلیک كرده و وی را کشتم.

 

اگر در کشورم می ماندم، به اعدام محکوم میشدم، همراه پدرم و برای کار غیرقانونی به تهران آمدیم که بعد از سه ماه فرار بازداشت شدم، پدرم بیگناه است.

 

برای این پدر و پسر قرار قانونی صادر و قرار شد که بعد از تحقیقات تکمیلی، این دو نفر را برای محاکمه به افغانستان بازگردند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.