2020/09/27
۱۳۹۹ يکشنبه ۶ مهر
قتل زنی که طلاق می‌خواست

قتل زنی که طلاق می‌خواست

مرد همسرکش: او من را کلافه کرده بود. آن قدر عصبانی ام کرد که ناخواسته به آشپزخانه دویدم و چاقویی برداشتم و دیگر نفهمیدم که چه اتفاقی افتاد.

دوات آنلاین-مردی که از دو سال قبل به اتهام قتل همسرش در بازداشت به سر می برد روز گذشته در جلسه دادگاه حادثه را شرح داد.

 

به گزارش جوان، این پرونده ۲۵ آبان سال ۹۶ به جریان افتاد. آن روز ساکنان محله نارمک به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ خبر دادند که حادثه ای خونین در یکی از خانه های همسایه اتفاق افتاده است.

 

لحظاتی بعد که ماموران کلانتری ۱۳۷ نارمک در محل حاضر شدند مردی ۴۵ ساله به نام ابراهیم در حالی که قبضه ای چاقو به دست داشت خودش را به آنها رساند و گفت همسرش را داخل خانه به قتل رسانده است.

 

ماموران پلیس در اولین گام ابراهیم را بازداشت کردند و به همراه او وارد خانه شدند. آنها داخل اتاق پذیرایی با جسد مهین، همسر وی مواجه شدند، در حالی که با هشت ضربه چاقو هدف قرار گرفته و کشته شده بود.

 

یکی از همسایه ها که پلیس را از ماجرا باخبر کرده بود، گفت: مهین و ابراهیم از چند سال قبل در این خانه زندگی می کردند. هر دو با هم اختلاف داشتند و مدام صدای دعوای آنها را می شنیدیم و به آن عادت کرده بودیم. چند روزی بود که از صدای مشاجره شان خبری نبود. فهمیدیم که مهین خانه را ترک کرده و به خانه مادرش رفته است. از ساعتی قبل اما دوباره صدای دعوایشان بلند شد که فهمیدیم مهین به خانه برگشته است. به هر حال صدای مشاجره آنها خیلی بالا گرفت و کار به زد و خورد کشیده شد.

 

چند نفر از همسایه ها جمع شدیم و خواستیم میانجیگری کنیم چندبار زنگ آپارتمانشان را زدیم، اما ابراهیم و همسرش در را باز نکردند. به هر حال دعوا ادامه پیدا کرد تا اینکه صدای جیغ های دلخراش مهین بلند شد. معلوم بود که ابراهیم در حال کتک زدن یا زخمی کردن اوست. صدای جیغ ها که خوابید ابراهیم در را باز کرد و از خانه بیرون آمد.

 

او یک قبضه چاقوی خونین در دست داشته وقتی وارد شدیم، دیدم که همسرش را کشته است که به پلیس خبر دادیم.

 

پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی ابراهیم در جریان بازجویی ها به جرمش اعتراف کرد و حادثه قتل را شرح داد.

 

پرونده با کامل شدن تحقیقات برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و متهم صبح دیروز مقابل هیئت قضایی به ریاست قاضی زالی پای میز محاکمه ایستاد.

 

بعد از رسمیت یافتن جلسه اولیای دم گفتند که خواسته شان قصاص ابراهیم است. در ادامه ابراهیم در جایگاه قرار گرفت و در شرح ماجرا گفت: مهین از بستگان دور ما بود. او قبلا ازدواج کرده بود و صاحب دو فرزند بود. شوهرش فوت کرده بود و او همراه دو بچه اش زندگی می کرد که من تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم. وقتی به خواستگاری اش رفتم درخواستم را قبول کرد و با او ازدواج کردم. بعد از آن بود که متوجه شدم خیلی پرخاشگر است و سر موضوعات بی اهمیت دعوا راه می اندازند.

 

به هر حال ما صاحب دو فرزند شدیم و امیدوار بودم که اخلاقش بهتر شود و بتواند پرخاشگری اش را هم کنترل کند که این طور نشد.

 

متهم ادامه داد: چند روز قبل از حادثه و بعد از اینکه با هم دعوایمان شد، گفت که قصد طلاق دارد برای همین وسایلش را جمع کرد و راهی خانه مادرش شد.

 

ابراهیم در شرح روز حادثه گفت: آن روز مهین تماس گرفت و گفت که دلش برای بچه‌ها تنگ شده و می خواهد به خانه بیاید تا آنها را ببیند که قبول کردم. وقتی به خانه آمد گفت که خودش برای طلاق اقدام کرده است و از من خواست چند روز دیگر به دادگاه بروم تا زودتر حکم طلاق جاری شود. او قبل از رفتن شروع به ایراد گرفتن از من کرد و بعد دعوای دیگری راه انداخت. برای یک لحظه همه دعواهای بچگانه ای که راه انداخته بود مقابل چشمانم آمد. او من را کلافه کرده بود. آن قدر عصبانی ام کرد که ناخواسته به آشپزخانه دویدم و چاقویی برداشتم و دیگر نفهمیدم که چه اتفاقی افتاد.

 

متهم گفت: من از کاری که کرده ام پشیمانی و درخواست گذشت دارم.

 

هیئت قضایی بعد از شنیدن آخرین دفاع متهم وارد شور شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.