2020/05/29
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
آیا شرکت کیونت که وعده استخدام می‌دهد، قانونی است؟

آیا شرکت کیونت که وعده استخدام می‌دهد، قانونی است؟

شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست می باشد که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتا جوان می کند

دوات آنلاین-شرکت هرمی کیونت به تازگی فعالیت خود را از سر گرفته است. این شرکت اگرچه به جوانان وعده استخدام در مراکز معتبر را می‌دهد اما مانند شرکت‌های هرمی دیگر غیرقانونی است.

 

به گزارش دوات آنلاین سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت یکی از پرونده‌های کلاهبرداری شرکت کیونت را این طور تعریف کرد: در ساعت 10 صبح هجدهم مهرماه امسال فردی با مراجعه به پلیس آگاهی از عضویت برادرش در یک شرکت هرمی کارآگاهان اداره چهاردهم را درجریان موضوع قرار داد.

 

این فرد اظهار داشت: برادرش به نام رامین حدودا یک سال پیش با خبر استخدام در یک شرکت وابسته به وزارت نیرو از مازندران راهی تهران شده است اما با گذشت چند ماه مشخص شد که در یک شرکت هرمی مشغول فعالیت می باشد و برای پیگیری دادخواستی به دادسرای ناحیه 31 تهران برده است.

 

وی عنوان داشت: با وصول پرونده به اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی دریافتند که برادرش گرفتار شرکت هرمی کیونت شده است و مخفیگاه آنها در محدوده مهرآباد جنوبی شناسایی شد.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و دستور دستگیری و بررسی از مخفیگاه آنان اخذ شد.

 

وی گفت: روز گذشته تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهمان اعزام و در یک عملیات پلیسی موفق شدند تمامی افراد حاضر در این محل را که به عضویت شرکت هرمی کیونت در آمده بودند دستگیر کنند که در این میان نیز برادر شاکی نیز شناسایی شد.

 

شرکت کیونت چیست

سرهنگ جهانگیر تقی پور در خصوص فعالیت شرکت موسوم به کیونت عنوان داشت: شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست می باشد که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتا جوان می کند.

 

او افزود: اعضای فعال در این شرکت در ادامه و به بهانه عدم امکان استخدام ، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای تشویق کرده و طی چندین جلسه آموزشی نهایتا با مبالغی مابین 30 تا 40 میلیون تومان آنها را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان ، بستگان و یا سایر اعضای خانواده می کنند تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.

 

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت افزود: کلیه متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی، برای تحقیقات بعدی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار دارند.

 

نحوه شناسایی فعالیت شرکت کیونت

سرهنگ تقی پور در پایان به خانواده ها توصیه کرد:

1. گاهی دیده شده افرادی که در ابتدای عضویت در این شرکت ها توسط پلیس نجات می یابند همچنان متعجب هستند که چرا پلیس مانع از شراکت آنان در تجارتی سودآور شده است. با یک مثال ساده برای این افراد می توان شرکتهای هرمی را به جارو برقی تشبیه نمود که سود واقعی تنها نصیب سرشاخه های اصلی می شود و چیزی به افرادی که در مسیر جذب سرمایه به درون این جاروبرقی هستند نمی رسد .

 

2. به هیچ وجه به درخواست مبالغ میلیونی (معمولا 30میلیون به بالا) فرزندانتان که برای استخدام راهی تهران شده اند تحت عنوان ضمانت برای کار و خرید وسیله و... پاسخ مثبت ندهید و به آشنایان و اطرافیانتان نیز بسپارید به هیچ عنوان این پول را به فرزندتان ندهند. تنها راهی که می توانید زمینه بازگشت فرزندتان را فراهم کنید عدم پرداخت پول می باشد چون تنها در این صورت است که این شرکت ها دست از اغفال سوژه برداشته و وی را رها می سازند.

 

3. نسبت به سکونت تعداد زیادی جوان در یک آپارتمان کوچک و با رفت و آمد محدود در محل سکونت خود، به وجود شرکت های هرمی شک کرده و مراتب به پلیس اطلاع دهید .

 

4. هرگونه استخدام در سازمان های دولتی از طریق رسانه های جمعی اعلام می شود. پس در صورت تماس یک دوست قدیمی در مورد استخدام در این سازمان ها و وسوسه و دعوت فرزند شما به تهران به نیت فرد در عضوگیری برای شرکت های هرمی شک کرده و مانع پاسخ مثبت فرزندتان به این دعوت شوید .

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.