2020/05/25
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
سرقت‌های سریالی برای پرداخت مهریه همسر

سرقت‌های سریالی برای پرداخت مهریه همسر

هرگز فکر نمی کردم روزی به خاطر مهریه همسرم دست به سرقت بزنم، اما برای پرداخت سکه های او سارق حرفه‌ای شدم.

دوات آنلاین-سرآشپز رستوران معروفی در تهران که به صورت سریالی به خانه های شرق پایتخت دستبرد می زد پس از دستگیری مدعی شد که به خاطر پرداخت ۵۱۴ سکه مهریه همسرش دست به سرقت می زند.

 

به گزارش جوان، رسیدگی به این پرونده از چندی قبل با شکایت مردی درباره سرقت از خانه اش از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی آغاز شد.

 

شاکی گفت: خانه ام در یکی از خیابان های شرقی تهران است. چند روز قبل همراه خانواده ام به مسافرت رفته بودم تا اینکه ساعتی قبل به خانه مان برگشتیم. وسایل خانه بهم ریخته بود که حکایت از این داشت سارق یا سارقانی به خانه ام دستبرد زده اند. پس از بررسی متوجه شدم سارقان طلاها و لوازم گرانقیمت خانه ام را سرقت کرده اند.

 

در حالی که هر روز ماموران با سرقت‌های مشابه ای روبه رو می شدند، مردی هراسان با اداره پلیس تماس گرفت و گفت: ساعتی قبل مهمان خانه دوستم بودم و الان که به خانه برگشتم متوجه شدم دو مرد سارق در خانه ام در حال سرقت اموالم هستند.

 

با اعلام این خبر تیمی از ماموران راهی خانه مورد نظر در شرق تهران شدند و دو سارق را در حال سرقت و همدست آنها را نیز در داخل کوچه که مشغول زاغزنی بود، دستگیر کردند.

 

بررسی ها نشان داد سارقان دستگیر شده همان سارقان سریالی خانه های شرق تهران هستند. سه متهم صبح دیروز پس از بازجویی با دستور قاضی علی وسیله ایرد موسی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت برای تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران پلیس قرار گرفتند.

 

گفت وگو با یکی از سارقان

*خودت را معرفی کن؟

پرویز هستم.

 

*قبل از سرقت به چه کاری مشغول بودی؟

من سرآشپز یک رستوران معروف بودم.

 

*معتادی؟ نه.

 

*چرا سارق شدی؟ چند سال قبل با دختری که خیلی دوستش داشتم، ازدواج کردم. مهریه همسرم ۵۱۴ سکه بود تا اینکه با هم اختلاف پیدا کردیم و از من جدا شد و مهریه اش را هم به اجرا گذاشت. هرگز فکر نمی کردم روزی به خاطر مهریه همسرم دست به سرقت بزنم، اما برای پرداخت سکه های او سارق حرفه‌ای شدم.

 

*سابقه داری؟

بله، قبل از این دو بار به خاطر سرقت دستگیر شدم و آخرین بار هم شش ماه زندان بودم تا اینکه مدتی قبل آزاد شدم و بعد از دو ساعت دوباره دست به سرقت زدم.

 

*درباره شگرد سرقتها توضیح بده؟

همراه همدستم در خیابان ها می چرخیدیم و هر خانه ای که چراغش خاموش بود ساعتی آنجا را تحت نظر می گرفتیم و اگر کسی به داخل خانه رفت و آمد نمی کرد وارد خانه میشدیم و سرقت می کردیم.

 

*باهمدستانت چطور آشنا شدی؟

بار اول که به زندان افتادم باهم هم سلول بودیم که تصمیم گرفتیم پس از آزادی سه نفری تیم سرقت تشکیل دهیم.

 

*چرا سرقت از خانه ها را انتخاب کردید؟

من فقط دنبال طلا و سکه بودم. چون میخواستم سکه های مهریه همسرم را پرداخت کنم.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.