2020/02/20
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ اسفند
مورد بحرانی استراماچونی

مورد بحرانی استراماچونی

به نظر می‌رسد اختلاف استراماچونی و مسئولان باشگاه به اوج خود رسیده و تناقض‌گویی و پنهان‌کاری باشگاه و افشاگری سرمربی از بحرانی بزرگ و نزدیک خبر می‌دهد و مشخص نیست در چنین وضعیتی چرا وزارت ورزش‌و جوانان ورود نمی‌کند

دوات آنلاین-2 روز پیش رسانه‌های ایتالیایی گزارش دادند که آندره استراماچونی پنج‌شنبه شب و بعد از بازی استقلال با فولاد قصد داشت به همراه ‌لتو‌ دستیار خود برای 2 روز مرخصی به ایتالیا برود اما به خاطر مشکلات ویزا در فرودگاه تهران، ممنوع‌الخروج شد و نتوانست به کشورش برود. باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که چنین چیزی صحت ندارد و استراماچونی اصلا‌ درخواست مرخصی هم نداده بود! به گزارش مهر، استراماچونی دیروز در مصاحبه‌ای ضمن تکذیب ادعای باشگاه استقلال، در این خصوص شفاف‌سازی کرد. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری ‌آنسا‌ ایتالیا گفت: «باشگاه استقلال از سفر کوتاه مدتم به ایتالیا اطلاع داشت.» وی ادامه داد: «در پایان بازی استقلال با فولاد برنامه کوتاه‌مدتی داشتم و به همراه سباستین لتو همکارم به فرودگاه رفتم تا بعد از 2 ماه کار در ایران، چند روز در ایتالیا باشم.» سرمربی استقلال تاکید کرد: «باشگاه از این برنامه من اطلاع داشت و حتی ترتیب انتقالم به فرودگاه داده شد. متاسفانه به دلایل بروکراتیک و مشکلات اداری امکان خروج از کشور برایم فراهم نشد. البته باشگاه استقلال از روز گذشته اقداماتش را برای حل این مشکل آغاز کرده است.» این در حالی بود که چند دقیقه پس از صحبت‌های استراماچونی، خلیل‌زاده رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال اظهارات سرمربی‌شان را تکذیب کرد.

 

به نظر می‌رسد اختلاف استراماچونی و مسئولان باشگاه به اوج خود رسیده و تناقض‌گویی و پنهان‌کاری باشگاه و افشاگری سرمربی از بحرانی بزرگ و نزدیک خبر می‌دهد و مشخص نیست در چنین وضعیتی چرا وزارت ورزش‌و جوانان ورود نمی‌کند و حتی وزیر ورزش با حمایت از مدیریت باشگاه استقلال تاکید کرده‌ که تغییراتی در باشگاه صورت نخواهد گرفت. این مماشات وزیر با مدیران فعلی باشگاه استقلال و بی‌تفاوتی به وضعیت تیم و اختلافات آشکار و پنهان مدیران و کادرفنی، در‌حالی است که وزارت ورزش و شخص وزیر خیلی زود به موضوع پرسپولیس و اختلاف مدیرعامل پیشین آن با برخی اعضای هیئت‌مدیره و برخی بازیکنان ورود کرد و با کنار گذاشتن عرب، یک مدیر فوتبالی و مورد تایید پرسپولیسی‌ها را بر سر کار آورد تا از بحرانی که احتمال داشت پرسپولیس را دربر بگیرد، پیشگیری کند. حال برای بسیاری از هواداران و پیشکسوتان این سوال پیش آمده که چرا وزارت در مورد استقلال چنین تدبیری به کار نمی‌گیرد و آیا وزیر ورزش منتظر است تا با اخراج استراماچونی یک پرونده قطور دیگر و غرامت چند صد هزار دلاری دیگر به باشگاه استقلال و بیت‌المال تحمیل شود تا تدبیری بیندیشد و فکری به حال باشگاه استقلال بکند؟ آیا وزارت نگران هدر‌رفت بیت‌المال و سرخوردگی چندین میلیون هوادار استقلال نیست و هنوز از داستان پروپئیچ، شفر و ژوزه مانوئل که حاصل بی‌تدبیری و سوءمدیریت مدیران وقت سرخابی بود و هزینه چند میلیون دلاری را به باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال تحمیل کرد، درس نگرفته است؟

 

منبع: روزنامه خراسان

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.