2020/02/20
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱ اسفند
پرسپولیس جوایز لیگ ۱۸ را درو کرد!حق خوری غیر قابل توصیف

پرسپولیس جوایز لیگ ۱۸ را درو کرد!حق خوری غیر قابل توصیف

احمد نوراللهی و شجاع خلیل‌زاده که برای عنوان بهترین مدافع و بهترین هافبک کاندیدای دریافت جایزه شده بودند به شکل کاملاً واضحی توقع کسب جایزه داشتند

دوات آنلاین-مراسم برترین‌های لیگ هجدهم عصر شنبه در شرایطی برگزار شد که مهم‌ترین جوایز به اعضای خانواده پرسپولیس رسید. سرخ‌ها عناوین ویژه‌ای مثل بهترین مربی، بهترین تیم و مرد سال فوتبال ایران را صید کردند، ضمن اینکه دو جایزه فردی بهترین مدافع و بهترین دروازه‌بان هم نصیب بازیکنان پرسپولیس شد. در مجموع پرسپولیس در این مراسم 5 جایزه مهم را درو کرد که البته با توجه به قهرمانی لیگ، جام حذفی و فینالیست شدن در آسیا چندان هم عجیب نبود، اما ظاهراً برخی بازیکنان توقع داشتند در این مراسم جایزه بگیرند.

 

افراط سیدجلال در به‌دست آوردن دل شجاع!

احمد نوراللهی و شجاع خلیل‌زاده که برای عنوان بهترین مدافع و بهترین هافبک کاندیدای دریافت جایزه شده بودند به شکل کاملاً واضحی توقع کسب جایزه داشتند، اما وقتی خبری از جایزه نشد همراه با محمد نادری و قبل از پایان مراسم با دلخوری هتل اسپیناس‌پالاس را ترک کردند.البته گفته شد یکی از دلایل دلخوری آنها برگزاری ضعیف مراسم برترین‌ها توسط سازمان لیگ بوده، اما به‌نظر می‌رسد عمده دلیل ناراحتی و قهر این دو بازیکن عدم دریافت جایزه باشد.

البته شجاع خلیل‌زاده نباید زیاد ناراحت باشد چراکه جایزه بهترین مدافع به سیدجلال حسینی کاپیتان و هم‌پستی‌اش رسید که انصافاً او نیز فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت. در واقع هم شجاع هم سیدجلال می‌توانستند به این عنوان برسند که سیدجلال در نهایت انتخاب شد و شاید مهم همین باشد که جایزه به یکی از اعضای خانواده پرسپولیس رسیده است. شجاع در شبکه‌های اجتماعی واکنشی به انتخاب نشدنش نشان نداد اما از مصاحبه‌اش می‌شد نشانه‌های دلخوری را پیدا کرد. در عوض سیدجلال برای به‌دست آوردن دل شجاع در مصاحبه‌اش بارها تأکید کرد حق شجاع بوده که بهترین مدافع و حتی مرد سال شود! او به شکلی کاملاً افراطی و گل‌درشت درصدد به‌دست آوردن دل خلیل‌‌زاده برآمد.

 

واکنش شماره 8 در اینستاگرام

احمد نوراللهی که برای دریافت عنوان بهترین هافبک فصل گذشته لیگ برتر کاندیدا شده بود به این عنوان نرسید و بعد از انتخاب مهدی کیانی به این عنوان با ناراحتی سالن اسپیناس را ترک کرد.

نوراللهی که اساساً بازیکن کم‌حرف و کم‌حاشیه‌ای است و خیلی سخت به مسائل مختلف ورود می‌کند و اصلاً اهل اعتراض نیست ساعتی بعد از برگزاری مراسم در صفحه شخصی خود به‌صورت غیرمستقیم به عدم انتخابش واکنش نشان داد. نوراللهی با انتشار عکس‌هایی منتخب از خودش و پرسپولیس در جریان موفقیت‌های فصل گذشته از جمله گلزنی در دربی، قهرمانی‌ها و بازی برای تیم ملی در متن کوتاهی نوشت: «بزرگ‌ترین انگیزه برای من شادی دل هوادار است. خوشحالم طی سالی که گذشت در سایه کار تیمی توانستم عملکرد خیلی خوبی داشته باشم و بهترین سال فوتبالم رقم بخورد. پرسپولیس بهترین بوده، هست و خواهد بود. مثل همیشه با قدرت برای شما می‌جنگم.»

همین که نوراللهی نوشته بهترین سال فوتبالش را پشت سر گذاشته نشان می‌دهد اعتقاد داشته باید به جایزه بهترین هافبک فصل می‌رسیده است اما به‌خاطر حجب و حیایی که دارد نخواسته مستقیماً اعتراض کند. جالب اینکه بسیاری از بازیکنان و پیشکسوتان پرسپولیس در کنار شمار زیادی از هواداران برای نوراللهی کامنت گذاشته‌اند که: «تو بهترینی».

 

دلایل فنی برای حق‌خوری نوراللهی

شاید بسیاری از هواداران و اعضای خانواده پرسپولیس توقع داشتند احمد نوراللهی به‌عنوان بهترین هافبک فصل انتخاب شود، اما این عنوان به مهدی کیانی رسید که به‌خاطر بازی با شاهین بوشهر در سالن غایب بود.

بعد از این اتفاق اعتراض‌هایی از سوی پرسپولیسی‌ها صورت گرفت و دور ماندن شماره 8 از جایزه، واکنش‌هایی را به‌دنبال داشت. در این میان علیرضا اشرف، مدیر رسانه‌ای جدید پرسپولیس هم در توییتر با انتشار تصویر مقایسه فنی بازیکنانی که برای دریافت جایزه بهترین هافبک فصل معرفی شده بودند از خورده شدن حق نوراللهی گفت.

در این جدول که توسط سایت فنی متریکا تدوین شده میانگین عملکرد نوراللهی و کامیابی‌نیا، دو هافبک میانی پرسپولیس با میانگین عملکرد کیانی و کریمی، دو هافبک میانی سپاهان مقایسه شده است. در این جدول تعداد لمس توپ، دقت پاس، تکل موفق، پاس کلیدی و عملکرد دفاعی هر چهار بازیکن مشخص شده و نمره متوسط متریکا معین شده است که نمره نوراللهی 16/7، کامیابی‌نیا 86/6، کیانی 7 و کریمی 11/7 می‌باشد.

اشرف ضمن انتشار تصویر این جدول نوشته: «ما به تصمیم‌ها و انتخاب‌های مصلحت‌اندیشانه در این فوتبال عادت کرده‌ایم. حق نوراللهی که خورده شد هیچ، نظم مراسم هم تعریفی نداشت. کالدرون یکی از سه مربی حاضر در مراسم بود. می‌شد به احترام اینکه میهمان ویژه سازمان لیگ بود حداقل برای دادن جایزه پرسپولیسی‌ها دعوت می‌کردند روی سن بیاید.

 

منبع: ایران ورزشی

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.