2020/02/26
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
مناسب‌ترین گل و گیاه‌ها برای نگهداری در آپارتمان کدام‌ها هستند

مناسب‌ترین گل و گیاه‌ها برای نگهداری در آپارتمان کدام‌ها هستند

گیاه پپرومیا یکی از انواع گیاهان آپارتمانی می‌باشد که به جیب شما فشار وارد نمی‌کند و در عین حال ظاهری زیبا و خاصیت تصفیه هوا دارد.

دوات آنلاین-اگر قصد دارید در آپارتمان خود از گل و گیاه نگهداری کنید باید حتما گیاه مناسب را انتخاب کنید و روش نگهداری از آن را بلد باشید. بهترین و مناسب‌ترین گیاهان برای نگهداری در آپارتمان در زیر معرفی شده‌اند:

 

به گیاهان آپارتمانی زیاد آب ندهید

اولین نکته این که وسواس آب‌دهی یکی از بدترین بلاهایی است که اغلب ما به سر گیاهانمان می‌آوریم. خیلی اوقات گیاهان با پژمرده شدن برگ‌ها تشنگی خود را نشان می‌دهند و زود می‌توانید به داد آن‌ها برسید! اما به یاد داشته باشیم که اگر به گیاهی زیاد آب بدهیم ممکن است با برگ‌های زرد و ریشه پوسیده مواجه شویم. زمانی که ریشه یک گیاه پوسید، باید آن را ببوسید و کنار بگذارید. گیاه شما در آن لحظه از بین رفته است در حالی که علامتی پیش از این نداشته است. بنابراین همیشه تشنگی گیاه به مراتب از پرآبی آن بهتر است. زمان آبدهی درست در اغلب گیاهان زمانی است که دو سانت از سطح خاک با انگشت خود پایین‌تر برویم و به خشکی برسیم. اگر هنوز رطوبت احساس کردید، زمان آب دادن نیست. بنا به دما و فصلی که در آن هستیم این میزان متفاوت می‌شود. خوب است در مورد اصول آبدهی گیاهانتان اطلاعات داشته باشید تا حدود زمانی فواصل آبدهی را حدس بزنید. به  عنوان مثال اگر گیاهی دو هفته یک بار آب می‌خواهد، به اشتباه هر روز آن را چک نکنید و حدود فواصل را بدانید.

 

پوتوس، کم توقع دوست دشتنی

پوتوس گیاهی رونده است که در آب هم نگهداری می‌شود. شاید دیده باشید که پوتوس را در ظرف‌های شیشه‌ای در لامپ هم نگه می‌دارند. شیوه قلمه زدن پوتوس به قدری آسان است که از هر تازه‌کاری هم از عهده آن برخواهد آمد. کافی است از بند آن کمی پایین تر بروید و آن را ببرید و داخل آب بگذارید. از همان بند ریشه می‌زند و رشد می‌کند. در نورهای کم هم مقاومت خوبی دارد و نور داخلی متوسط برایش ایده‌آل است و اگر نور مستقیم ببیند ممکن است برگ‌هایش بسوزد. یک یا دو بار بیشتر نیاز به آبدهی ندارد. باید سطح خاک خشک شود و بعد آبیاری شود. خانه خود را با پوتوس کم توقع و ارزان پر کنید. پوتوس گیاهی است که با هزینه اندکی می‌توانید خانه خود را سبز و زیبا کنید.

 

پپرومیا، قاشق سبز خانه

گیاه پپرومیا که یکی از انواع آن گیاه معروف قاشقی است هم یکی دیگر از انواع گیاهان آپارتمانی می‌باشد که به جیب شما فشار وارد نمی‌کند و در عین حال ظاهری زیبا و خاصیت تصفیه هوا دارد. مانند دیگر گیاهان آپارتمانی نور غیر مستقیم می‌خواهد و در شرایط کم نور هم قادر به زندگی است. آبدهی هفته‌ای یک بار در تابستان و دو هفته یک بار در زمستان میزان حدودی آن است.

 

دراسینا کامپکت، آناناس کوچک خانه

این گیاه مقاومت دوست داشتنی نیز بسیار کم توقع است. نور بسیار اندکی هم برای او کافی است. آبدهی منظم می‌خواهد و نباید زیاد به او آب دهید.  تا عمق سه چهار سانتی خاک که خشک شد، زمان مناسب برای آبیاری دراسینای شما فرا رسیده است. اگر او را زیاد آبیاری کنید و یا تشنگی زیاد بدهید برگ‌های او شروع به زرد شدن می‌کنند. دراسینا در سایز کوچک قیمت مناسبی دارد و گزینه اقتصادی محسوب می‌شود.

 

آگلونما، پهن برگ زیبا

آگلونما از آن گیاهانی است که آب زیاد دشمن او است. هر ده روز الی دو هفته یک بار به او آب بدهید و البته اصول را رعایت کنید و خاک آن را چک کنید. گیاه مقاومتی است که در لابی بسیاری از هتل‌های کم نور و راهروهای بی‌نور هم پیدا می‌شود. به نور کم مقاوم است و نور ایده‌آل او نور غیر مستقیم است. آگلونما انواع متفاوتی دارد که بسیار زیبا هستند. قیمت اگلونما اندکی از پتوس بیشتر است اما هنوز از گزینه های مناسب اقتصادی محسوب می‌شود. اگر در خانه یک آگلونما داشته باشید خانه خود را با هزینه مناسبی زیبا کرده‌اید.

 

منبع: ایرنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.