2019/12/06
۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر
قاتل گواهی فوت خودش را امضا کرد

قاتل گواهی فوت خودش را امضا کرد

این متهم 27 سال بعد از ارتکاب جنایت دستگیر شد.

دوات آنلاین-مرد جنایتکار که 27 سال قبل در جریان یک درگیری مرتکب قتل شده بود، با جعل گواهی فوت خود زندگی مخفیانه‌ای را در یک دامداری ادامه می‌داد اما سرانجام دستگیر شد.

سرهنگ علی کریمی، فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود گفت: این مرد 47 ساله زمانی که جوانی 20 ساله بود در یک نزاع و درگیری در شهرستان سبزوار، مردی میانسال را با ضربات چاقو کشته و متواری شده بود. از همان زمان ردیابی‌ها برای شناسایی و دستگیری وی ادامه داشت اما سرنخی از قاتل به دست نیامد. سرانجام چندی قبل گزارشی درباره رفت وآمد مرد مشکوکی در یک دامداری در روستاهای حاشیه شاهرود به پلیس آگاهی داده شد. از آنجا که مشخصات این مرد با قاتل جنایت سبزوار شباهت‌هایی داشت، مأموران پلیس آگاهی با همکاری مأموران کلانتری شاهرود به محل اعزام شدند و متهم با همکاری پلیس شهرستان، پس از ۲۴ ساعت تعقیب و مراقبت‌های نامحسوس شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: این فرد پس از جنایت با جعل گواهی فوت خودش، مدارک هویتی جدیدی تدارک دیده و در یکی از روستاهای شاهرود دامداری می‌کرد. وی  ابتدا منکر جنایت بود اما وقتی در برابر شواهد و مدارک مستند قرار گرفت مجبور به اعتراف شد. متهم درباره انگیزه خود از این جنایت نیز گفت: در سال 71 به خاطر یک تصادف با مردی میانسال اختلاف پیدا کرده و درگیر شدیم و او را با چند ضربه چاقو کشتم. از آن به بعد با هویت جعلی در استان‌های مختلف زندگی می‌کردم. از آنجا که هرگز فکر نمی‌کردم در این روستای حاشیه‌ای شناسایی شوم، در دامداری مشغول به کار شدم اما بالاخره لو رفتم.

متهم پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مأموران پلیس آگاهی شهرستان سبزوار تحویل داده شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.