2019/12/12
۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۱ آذر
زنان چرا به شوهر خود شک می کنند و با زنان شکاک چه باید کرد

زنان چرا به شوهر خود شک می کنند و با زنان شکاک چه باید کرد

در زمان بروز بدبینی زن نسبت به همسر ی بحث کردن در حالی که دچار احساسات متنوع و متناقض هستید، باعث می‌شود که از هدف اصلی دور شوید و دقیقا به چیزی مخالف با هدف‌تان دست پیدا کنید.

دوات آنلاین-این جمله معروف است که اعتماد ذره ذره جمع می شود و یکباره از بین می رود. بی اعتمادی در یک رابطه البته اتفاقات تلخ و دردناکی را رقم می زند.زندگی را برای هر دو طرف رابطه سخت می کند. بی اعتمادی اگر از سوی زنان اتفاق بیفتد دلایل متفاوتی نسبت به بی اعتمادی مردان دارد.

 

اعتماد بدست آوردنی است، اما بخشش انتخابی است. همسر شما نباید برای بدست آوردن بخشش شما، خود را به شما ثابت کند.

 

بر اساس تجربه در زمان بروز بدبینی زن نسبت به همسر  بحث کردن در حالی که دچار احساسات متنوع و متناقض هستید، باعث می‌شود که از هدف اصلی دور شوید و دقیقا به چیزی مخالف با هدف‌تان دست پیدا کنید.

 

بدبینی به هر شکلی باشد باعث ایجاد اختلاف بین زوجین می‌شود و روابط  آنها را در معرض آسیب‌های بسیار جدی قرار می‌دهد که می‌تواند تبعات زیادی داشته باشد.

 

بدبینی زن نبست به شوهر هم یکی از همین موارد است که در ادامه به بررسی آن از دید روان شناسی می‌پردازیم.

 

شاید او کاری کرده باشد که اعتماد شما در رابطه‌تان را از بین برده باشد. شاید شما به چیزی شک دارید‌اما نمی‌دانید چگونه آن را سامان دهید.

 

بگذارید ابتدا بگویم من هیچ گاه اعتمادم را به همسرم از دست نداده‌ام، اما زمانی به این مسئله شک داشتم – بخصوص در روز‌های اول- که او واقعا مرا دوست دارد و یا مانند روز‌های قبل از ازدواج می‌تواند مراقب من باشد.

 

اکثر زنان با این احساس آشنایی دارند «اگر همسرم واقعاً به اندازه‌ای که باید، مرا دوست دارد و یا مراقب من است، چرا این گونه به نظر نمی‌رسد». این شاید اولین جرقه بدبینی زن نبست به شوهر باشد.

 

زمانی که شک و بدبینی به سراغ‌تان می‌آید بدترین کار این است که همسرتان را با احساسات بد و متناقض‌تان روبرو کنید.

 

بر اساس تجربه در زمان بروز بدبینی زن نبست به شوهر، بحث کردن در حالی که دچار احساسات متنوع و متناقض هستید، باعث می‌شود که از هدف اصلی دور شوید و دقیقا به چیزی مخالف با هدف‌تان دست پیدا کنید.

 

صحبت کردن در چنین شریطی شاید به ظاهر مشکل را برطرف کند، اما پاسخ درستی دریافت نمی‌کنید و این برطرف شدن مشکل، پایدار نخواهد بود.

 

بر اساس پیشنهاد علم روانشناسی برای برطرف کردن بدبینی زن نبست به شوهر یا نامزدش باید با همسرتان به صورت دقیق حرف بزنید.

 

انجام این کار بسیار دشوار است، اما شما مجبور هستید این کار را انجام دهید. زیرا داشتن اعتماد و آرامش درونی کافی نیست و باید با او نیز صحبت کنید.

شما باید بطور جدی به هدف‌تان توجه داشته باشید. این بدین معنی ست که باید به لحن، تن صدا، زبان بدن و کلماتی که استفاده می‌کنید نیز دقت کنید.

 

این کار ممکن است به شما کمک کند تا بهتر متوجه شوید که هدف‌تان از این مکالمه چیست.

 

آیا می‌خواهید که حقیقت را متوجه شوید؟ آیا می‌خواهید که بدانید ماجرا چیست؟ یا تنها می‌خواهید دعوا کنید تا ذهن‌تان آرام شود؟

 

همچنین این کار باعث می‌شود شما متوجه شوید که نمی‌دانید در قلب همسرتان چه می‌گذرد و باید این را متوجه شوید.

 

گاه همین صحبت ساده وی را نسبت به وظیفه مرد در روابط زناشویی آگاه می‌کند.

 

اعتماد بدست آوردنی است، اما بخشش انتخابی است. همسر شما نباید برای بدست آوردن بخشش شما، خود را به شما ثابت کند.

 

ما فقط می‌توانیم به این دلیل کسی را ببخشیم که خداوند ما را می‌بخشد.

 

با این وجود بهتر است حد و مرز‌ها را رعایت کنید، برای اعتماد کردن دوباره و برطرف کردن بدبینی زن نبست به شوهر نیازی نیست که حتما او را ببخشید.

 

برای مثال اگر این ناهنجاری مالی است، اعتماد کردن دوباره به او برای مسائل مالی صرفا به این دلیل که او را بخشیده‌اید، کار عاقلانه‌ای نیست.

 

اگر همسرتان مرز‌های رابطه با جنس مخالف را گذرانده است، دسترسی پیدا کردن به شبکه‌های اجتماعی و اینترنت او، بدین معنی نیست که شما او را بخشیده‌اید.

 

شما در واقع می‌خواهید که در مسیر درست حرکت کرده و همه چیز را بر سر جای خود قرار دهید.

 

باید بدانید که بطور کلی، دوباره اعتماد کردن در زندگی زناشویی اصلا کار راحتی نیست، اما ارزشش را دارد.

 

بر اساس شرایطی که در آن قرار دارید، می‌توانید از مشاوران مورد اعتماد و صالحی کمک بگیرید.

 

باید با افرادی مشورت کنید که ارزش‌هایشان با ارزش‌های شما برابر باشند، به همان اندازه که شما برای ازدواج ارزش قائل هستید، ارزش و احترام قائل باشند و…، اما اگر همسرتان نخواهد از یک فرد دیگر کمک بگیرید چه؟

 

بنابراین شما به عنوان یک زن و کسی که معمولا بیشتر به این ارزش‌ها پایبند است، باید دقیقا کاری که درست است و بدبینی زن نبست به شوهر را از بین می‌برد را انجام دهید.

 

منبع: میگنا

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.