2019/12/14
۱۳۹۸ شنبه ۲۳ آذر
امید عالیشاه :تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد قرعه برایش مهم نیست

امید عالیشاه :تیمی که برای قهرمانی می‌جنگد قرعه برایش مهم نیست

نکته مثبت این قرعه این است که اگر در 6، 5 بازی اول بتوانیم نتیجه بگیریم و به مقدار لازم امتیاز جمع کنیم، در ادامه بازی‌های نسبتاً راحت‌تری داریم.

دوات آنلاین-با برگزاری مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر نوزدهم در مشهد، برنامه بازی‌های تیم‌های حاضر در این مسابقات مشخص شد. البته با توجه به اینکه زمان آغاز لیگ برتر هنوز معلوم نیست، بالطبع زمان بازی تیم‌ها نیز همچنان نامشخص است. با این حال، اینکه تیم‌ها در چه هفته‌هایی به هم می‌رسند و چه تقابل‌هایی شکل می‌گیرد، نکات جالبی در دل خود دارد. به عنوان مثال، پرسپولیس قهرمان 3 دوره گذشته لیگ برتر یکی از سخت‌ترین قرعه‌ها نصیبش شده و این موضوع واکنش‌های مختلفی را از سوی هواداران، بازیکنان و پیشکسوتان این تیم در پی داشته است.

 

 پرسپولیس در هفته اول در ورزشگاه آزادی میزبان پارس جنوبی است اما تا هفته ششم باید به ترتیب با تیم‌های تراکتور در تبریز، صنعت نفت آبادان (تهران)، استقلال (تهران)، سپاهان (تهران) و شهر خودرو (مشهد)  بازی کند.

 

امید عالیشاه در این باره به خبرنگار «ایران» گفت: «قرعه بسیار سختی به پرسپولیس خورده ولی تیمی که می‌خواهد برای قهرمانی بجنگد، چیزهایی مثل قرعه‌کشی نباید برایش مهم باشد. نکته مثبت این قرعه هم این است که اگر در 6، 5 بازی اول بتوانیم نتیجه بگیریم و به مقدار لازم امتیاز جمع کنیم، در ادامه بازی‌های نسبتاً راحت‌تری داریم و می‌توانیم به موفقیت امیدوار باشیم. در هر صورت، باید با همه تیم‌ها بازی کنیم اما چون ابتدای فصل یک مقدار طول می‌کشد تا تیم‌ها جا بیفتند، اگر بازی‌های راحت‌تری در قرعه به ما می‌افتاد، بهتر بود.» هواداران پرسپولیس در فضای مجازی به این موضوع اشاره می‌کردند که اگر پرسپولیس بتواند در 6 هفته اول امتیاز بگیرد، می‌تواند برای چهارمین بار پیاپی قهرمان شود. عالیشاه هم با آنها هم عقیده است: «واقعاً هم همین است. اگر ما در 6 هفته اول بتوانیم امتیازهای لازم را بگیریم، بازی‌ها رو به سبک‌تر شدن می‌رود و امیدوارم این اتفاق بیفتد.»

 

پرسپولیس باید در هفته چهارم در دربی تهران به مصاف استقلال برود. ‌هافبک قرمزها در این خصوص چنین نظر داد: «دربی حساسیت و ویژگی‌های خاص خودش را دارد اما من فکر می‌کنم فعلاً باید به هفته اول فکر کنیم، نه هفته چهارم و دربی.»

 

او درباره اینکه به عنوان یک بازیکن باسابقه پرسپولیس انتظارش از هواداران چیست، گفت: «به هر حال، ما کادر فنی جدیدی داریم و شرایط جدیدی را هم تجربه می‌کنیم. این موضوع می‌طلبد که هواداران صبوری و حمایت بیشتری داشته باشند. این رمز موفقیت پرسپولیس در سال‌های گذشته بوده و باید به همین روند ادامه دهیم. من برای لیگ نوزدهم با پرسپولیس قرارداد داشتم، یک فصل دیگر نیز قراردادم را تمدید کردم. خوشحالم که می‌توانم 2 سال دیگر در خدمت پرسپولیس باشم و امیدوارم که هر موقع به زمین می‌روم، بتوانم مؤثر باشم.»

 

پست اصلی عالیشاه ‌هافبک چپ است ولی از زمان آمدن گابریل کالدرون، سرمربی آرژانتینی از او در پست‌های مختلفی مثل‌ هافبک راست و پشت مهاجمین هم استفاده کرده است. عالیشاه درخصوص این تغییر پست‌ها می‌گوید: «در بازی‌های تدارکاتی اخیر من در پست‌ هافبک دفاعی هم بازی کرده‌ام. به هر حال، این نظر آقای کالدرون بوده و من هم تلاش می‌کنم تا در هر پستی که بازی می‌کنم، برای تیم مفید باشم. البته باید ببینیم که کالدرون برای بازی‌های رسمی چه نظری دارد و از من در چه پستی استفاده می‌کند.» در پست‌ هافبک چپ پرسپولیس ترافیک سنگینی وجود دارد و عالیشاه باید با بازیکنان ملی‌پوشی مانند وحید امیری و مهدی ترابی رقابت کند. او درباره اینکه این موضوع کار را سخت می‌کند یا رقابت لذتبخشی است، گفت: «تیمی که نام بزرگی دارد و هواداران فهیم و خوبی هم دارد، باید بازیکنان خوبی هم داشته باشد. برای همین همه باید کنار هم تلاش کنیم تا پرسپولیس به موفقیت برسد.»

 

در حال حاضر سیدجلال حسینی کاپیتان اول و حسین ماهینی کاپیتان دوم پرسپولیس هستند ولی با توجه به مصدومیت این 2 بازیکن، عالیشاه که کاپیتان سوم سرخپوشان است، در بازی‌های تدارکاتی بازوبند را به بازو بست. او درباره وظیفه کاپیتانی و مسئولیتی که با خود می‌آورد، توضیح داد: «همان طور که گفتید، کاپیتان اول ما سید است و اگر او نباشد، بقیه بازیکنان به ترتیب بازوبند را می‌بندند اما این مسائل چندان مهم نیست و هدف اصلی همه ما نتیجه گرفتن پرسپولیس است. بستن بازوبند کاپیتانی مسئولیت را بیشتر و شرایط خاصی برای بازیکن ایجاد می‌کند.»

 

عالیشاه در لیگ هجدهم بخصوص در نیم فصل اول که بیشتر در ترکیب اصلی بازی می‌کرد، یکی از بازیکنان مؤثر تیمش بود و با 5 پاس گل، یکی از پاسورهای خوب لیگ به شمار می‌رفت. او در این باره می‌گوید: «تلاشم را می‌کنم که در این فصل هم بتوانم برای تیمم مؤثر باشم و همین روند را با دادن پاس گل‌های بیشتر ادامه دهم.»

 

منبع: ایران

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.