2020/01/21
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ بهمن
گزینه های لاکچری کالدرون برای پرسپولیس/ از بازیکن 800 هزار دلاری تا بازیکن 2.5 میلیون یورویی

گزینه های لاکچری کالدرون برای پرسپولیس/ از بازیکن 800 هزار دلاری تا بازیکن 2.5 میلیون یورویی

باشگاه نمی‌تواند با گزینه‌هایی که ایجنت‌ها به مدیریت باشگاه معرفی می‌کنند مذاکره کند و از سوی دیگر گزینه‌های مدنظر کالدرون گرانقیمت هستند .

دوات آنلاین-پرسپولیس برای تقویت خط حمله، مهاجم خارجی می‌خواهد اما جذب یک مهاجم خارجی با قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول تبدیل به مهم‌ترین و بزرگترین چالش مدیریت این باشگاه شده است. نزدیک به یک ماه است که باشگاه پرسپولیس دنبال مهاجم خارجی جدید می‌گردد اما رسیدن به گزینه مطلوب و نهایی کردن قرارداد با او فوق‌العاده پیچیده شده است.

 

از طرفی باشگاه نمی‌تواند با گزینه‌هایی که ایجنت‌ها به مدیریت باشگاه معرفی می‌کنند مذاکره کند و از سوی دیگر گزینه‌های مدنظر کالدرون گرانقیمت هستند و با یکی هم که در ابتدا به توافق مالی رسیدند مسائل پزشکی و رد شدن در این تست‌ها مانع عقد قرارداد شد.

 

بعد از مودیبو مایگا و عبور از این گزینه، کالدرون اعلام کرد سه گزینه دیگر به باشگاه معرفی کرده و امیدوار است این پروسه نهایی شود اما هنوز خبری از توافق با مهاجم خارجی نیست.

 

کالدرون گزینه‌های معرفی شده از سوی ایجنت‌ها را رد می‌کند و تأکید دارد یکی از گزینه‌های خودش به خدمت باشگاه در بیاید اما فقط در مورد یکی از این گزینه‌ها گفته شده پرسپولیس باید رقمی بالغ بر 800 هزار دلار پرداخت کند که بعید است این پرسپولیس با حجم انبوهی از مشکلات و بدهی‌ها قادر به خرید مهاجم 800 هزار دلاری باشد.

 

درباره هاسکیچ گزینه بوسنیایی پرسپولیس

نرمین هاسکیچ، مهاجم 30ساله و اهل بوسنی‌و‌هرزگوین یکی از گزینه‌های گابریل کالدرون برای حضور در خط حمله پرسپولیس است. این مهاجم 186سانتیمتری که راست‌پا هم هست به‌لحاظ حضور در لیگ‌های معتبر و تیم‌های بزرگ رزومه ضعیفی دارد و در آمار گلزنی نیز فقط فصل قبل عملکرد خوبی داشته است.

 

هاسکیچ جدا از خاستگاهش که تیمی بوسنیایی بوده، در 8 فصل گذشته بین لیگ‌های صربستان شامل لیگ برتر، سوپرلیگ و لیگ دسته دوم این کشور در رفت و آمد بوده و یک فصل هم در تیمی لهستانی بازی کرده است.

 

هاسکیچ طی 8 فصل گذشته در کل رقابت‌هایی که به میدان رفته در مجموع 19607 دقیقه بازی کرده و 99 گل به ثمر رسانده است.

 

این مهاجم فصل 2011-2010 با تیم بودوکنوست بانوویچی در لیگ برتر بوسنی فوتبال رسمی‌اش را شروع کرده و طی دو فصل بازی در این تیم در مجموع 435 دقیقه به میدان رفته و 17 گل به ثمر رسانده که میانگین گلزنی‌اش در این تیم هر 8/255 دقیقه یک گل بوده است.

 

هاسکیچ در فصل 2013-2012 برای تیم ووزداواچ در لیگ برتر صربستان بازی کرد و طی 2082 دقیقه بازی در این تیم تنها 9 گل به ثمر رساند.

 

این مهاجم فصل بعد به تیم کوشیچ صربستان پیوست که در سوپرلیگ و لیگ دسته دوم این کشور حضور داشت و جمعاً طی سه فصل حضور در این تیم و 4272 دقیقه بازی 18 گل به ثمر رساند.

 

هاسکیچ در فصل 2016-2015 به تیم ژیلینا در سوپرلیگ صربستان پیوست و طی 1154 دقیقه بازی در این تیم تنها 8 گل به ثمر رساند.

 

این مهاجم سپس به تیم دوم ژیلینا در لیگ 2 صربستان رفت و در 1547 دقیقه بازی برای این تیم 9 گل به ثمر رساند. او در فصل 2017-2016 به تیم ژیلینا در سوپرلیگ صربستان پیوست در 496 دقیقه بازی برای این تیم 5 گل زد و آمارش هر 2/99 دقیقه یک گل بود.

 

هاسکیچ در همان فصل راهی تیم پودبسکیدزی در لیگ دسته اول لهستان شد و در 988 دقیقه بازی برای این تیم 3 گل به ثمر رساند.

 

مهاجم مدنظر کالدرون در فصل

 2018-2017 به تیم روزمبروک در سوپرلیگ صربستان پیوست و 1710 دقیقه نیز برای این تیم بازی کرد که تنها 7 گل به ثمر رساند.

 

این مهاجم فصل قبل به تیم رادنیچکی در سوپرلیگ صربستان منتقل شد و آمار خوبی در گلزنی بر جای گذاشت. او در 2819 دقیقه بازی 33 گل به ثمر رساند.

 

هاسکیچ فصل جدید سوپرلیگ صربستان را هم در این تیم آغاز کرده است و در بازی اول تیمش 33 دقیقه بازی کرد که گلی به ثمر نرساند.

 

دی‌سانتو با چه رقمی می‌آید؟

فرانکو دی‌سانتو مهاجم 193 سانتیمتری و 30 ساله آرژانتینی یکی از گزینه‌های گابریل کالدرون برای حضور در خط حمله پرسپولیس است.

 

دی سانتو در فصل 2006-2005 بعد از حضور در تیم زیر 20 سال گودوی کروز آرژانتین به تیم آداکس شیلی پیوست و در این تیم 61 بازی انجام داد و 14 گل هم زد. او در جام لیبرتادورس 6 بازی انجام داد و 4 بار هم در سودامریکانا به میدان رفت تا چشم چلسی را بگیرد.

 

در زمستان سال 2008 و در 25 ژانویه با مبلغ 5/4 میلیون یورو به چلسی پیوست که 8 بازی هم برای این تیم انجام داد اما طبیعی بود که در این تیم فرصت زیادی نداشته باشد. چلسی در تاریخ 14 آگوست 2008 این مهاجم را به بلکبرن قرض داد.

 

 دی سانتو در بلکبرن 22 بازی کرد و یک گل زد. بعد از دو فصل او در تاریخ 1 مه‌2010 به چلسی برگشت و سرانجام این باشگاه بزرگ لندنی او را فروخت. مشتری او ویگان بود که با 4. 2 میلیون یورو این مهاجم را خرید. دی سانتو در ویگان 92 بازی انجام داد و 13 گل به ثمر رساند.

 

دوران حضور این مهاجم در انگلیس در تاریخ 14 آگوست 2013 به پایان رسید و او با انتقالی 3 میلیون یورویی به وردربرمن رفت و طی 49 بازی 17 گل هم برای این تیم به ثمر رساند.

 

حدود دو سال بعد یعنی در 25 جولای 2015 دی‌سانتو به شالکه پیوست که رقم قراردادش 6 میلیون یورو بود. او در شالکه طی سه فصل و نیم حضور 71 بازی انجام داد اما فقط 5 گل به ثمر رساند.

 

زمستان سال 2019 در تاریخ 31 ژانویه دی‌سانتو به رایو وایکانو پیوست آن هم با مبلغ 5. 2 میلیون یورو. او بازی در لالیگا را هم تجربه کرد و شش بازی در این لیگ انجام داد که البته گلی به ثمر نرساند.

 

دی سانتو بعد از نیم فصل حضور در رایو از این تیم جدا شده و از تاریخ 1 جولای 2019 یعنی حدود یک ماه قبل تیم ندارد و حالا پرسپولیس دنبال اوست.

 

به نظر می‌رسد این بازیکن هموطن کالدرون بهترین و شاخص‌ترین و البته گران‌ترین گزینه از بین گزینه‌های اعلام شده از سوی او برای تقویت خط حمله پرسپولیس باشد. حالا سؤال اینجاست که بازیکنی با این رزومه حاضر است به پرسپولیس بیاید؟ یعنی فوتبالیستی که تا همین سه ماه قبل در لالیگا حضور داشته در لیگ برتر فوتبال ایران بازی خواهد کرد؟ یا اگر تصور کنیم او دنبال چالش جدید است و راضی شده که به ایران بیاید با چه مبلغی حاضر می‌شود پیراهن پرسپولیس را به تن کند؟ بازیکنی که آخرین مبلغ قراردادهایش بالای دو میلیون یورو بوده با چه مبلغی به پرسپولیس می‌آید؟ یعنی اگر او با نصف این مبلغ هم حاضر به پوشیدن لباس پرسپولیس شود، باشگاه پرسپولیس در این موقعیت مالی می‌تواند بازیکنی یک میلیون یورویی به خدمت بگیرد و زیر بار تعهداتش برود؟

 

منبع: ایران ورزشی

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.