2019/12/14
۱۳۹۸ شنبه ۲۳ آذر
5 مکمل غذایی که همه خانم‌ها حتما باید مصرف کنند

5 مکمل غذایی که همه خانم‌ها حتما باید مصرف کنند

یکی از مزایای خوردن مواد غذایی و مکمل‌های حاوی فیبر دفع استروژن از بدن شماست، چرا که افزایش سطح استروژن در بدن خانم‌ها موجب افزایش استرس و ناآرامی آنها می‌شود.

دوات آنلاین-خانم‌ها نیاز دارند در طول زندگی خود یکسری مکمل‌ها را مصرف کنند تا از نظر سلامتی در وضعیت مناسبی باشند. سلامانه 5 مکمل را که هر خانمی مخصوصا بعد از گذراندن دوران جوانی باید مصرف کند معرفی کرده است که در زیر می‌خوانید:

 

1- اسیدهای چرب امگا 3: مصرف امگا 3 از فواید بسیار زیادی همچون سلامت قلبی و عروقی، کاهش فشار خون و کلسترول بد، حفظ حافظه و قدرت تفکر و خواص ضد التهابی برخوردار است.

 

2- پروبیوتیک‌ها: مصرف مکمل پروبیوتیک‌ها می‌تواند به سلامت دستگاه گوارش شما کمک کند. بی‌شک با بهبود عملکرد سیستم گوارش، جذب مواد غذایی به خوبی صورت گرفته که نتیجه آن دریافت انرژی بیشتر از مواد غذایی و رشد بهتر پوست، مو و ناخن شماست. همچنین با مصرف پروبیوتیک‌ها شما می‌توانید سیستم ایمنی خود را حمایت کرده و سلامت روده خود را تضمین کنید چرا که بسیاری از مشکلات بدن در نتیجه هضم بد مواد غذایی صورت می‌گیرد.

 

3- مکمل‌های آدرنالین: استرس و مشغله از ویژگی‌های زندگی امروز محسوب می‌شود. در این میان غدد ترشح کننده آدرنالین می‌توانند به شما در مدیریت بهتر شرایط حاد کمک کنند. همچنین این مکمل می‌تواند به خواب بهتر و بهبود سطح انرژی بدن کمک کند.

 

4- ب-کمپلکس: یکی از مهمترین مواد غذایی که می‌تواند به کنترل استرس، هضم و جذب مواد غذایی و تبدیل آن به انرژی کمک کند ویتامین‌های گروه B هستند. بیشتر متخصصان از ویتامین‌های گروه B به عنوان تنظیم‌کننده سطح انرژی بدن، تعادل هورمونی، سلامت پوست و مو و کنترل استرس یاد می‌کنند. در نتیجه مصرف مکمل‌های ب-کمپلکس می‌تواند در سلامت بدن تاثیرگذار باشد. همچنین مصرف ویتامین B6 در درمان آکنه و جوش موثر است.

 

5- فیبر: یکی از مزایای خوردن مواد غذایی و مکمل‌های حاوی فیبر دفع استروژن از بدن شماست، چرا که افزایش سطح استروژن در بدن خانم‌ها موجب افزایش استرس و ناآرامی آنها می‌شود. همچنین مصرف فیبر به کنترل سطح خون، تنظیم اشتها، جلوگیری از پرخوری و در نتیجه کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین باکتری‌های مفیدی که در روده موجود هستند و به بهبود عملکرد آن کمک می‌کنند از فیبرها تغذیه می‌کنند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.