2019/12/08
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر
گام‌های ساده برای رسیدن به شادی بیشتر در زندگی

گام‌های ساده برای رسیدن به شادی بیشتر در زندگی

گسترده کردن دایره ارتباطات و یافتن دوستان جدید به بهبود سلامت روان کمک می‌کند؛ مطالعات نشان می‌دهند افرادی که ارتباطات دوستانه بیشتری دارند، شاد‌تر از دیگران هستند.

دوات آنلاین-خیلی از ما سعی می‌کنیم زندگی شادتری داشته باشیم اما تلاش‌هایمان بی‌فایده است. به دلیل این‌که راه‌های درست را امتحان نمی‌کنیم. 10 روش خیلی ساده برای شاد بودن در زیر آمده است. به امتحان کردن‌شان می‌ارزد.

 

خاطرات خود را یادداشت کنید

برای داشتن احساس رضایت و شادمانی احساسات خوب خود در زندگی را یادداشت کنید، زمانی که شما این کار ر انجام می‌دهید، کمک می‌کند تا بر مسائل مثبت تمرکز کنید.

 

ورزش کنید

تحرک و نرمش حداقل ۵ دقیقه در روز می‌تواند تاثیرات دراز مدتی در سلامت روان داشته باشد و شما را از افسردگی دور کند.

 

معاشرت با افراد مثبت اندیش

احساسات بر اساس شرایط بروز می‌کنند، بنابراین سعی کنید به معاشرت با افراد مثبت اندیش و با اعتماد به نفس بپردازید تا احساس مثبت آن‌ها بر شما هم تاثیر بگذارد.

 

بدی‌ها را فراموش کنید

فراموشی اخلاق و افکار منفی احساس صلح و رضایت درونی را افزایش می‌دهد در نتیجه به داشتن زندگی سالم کمک می‌کند.

 

مدیتیشن کنید

حداقل یک ساعت در هفته به مدیتیشن بپردازید؛ چرا که این تمرین علاوه بر آرامش ذهن احساس شادمانی در شما ایجاد می‌کند.

 

موسیقی گوش کند

موسیقی تاثیر به سزایی بر احساسات شما دارد زمانی که موسیقی مورد علاقه خود را گوش می‌دهید احساس بهتری نسبت به زندگی دارید.

 

شرکت در کار‌های داوطلبانه

حضور در جمع‌های مختلف و شرکت در کار‌های داوطلبانه یکی از راهکار‌هایی است که می‌تواند به داشتن زندگی سالم و شاد کمک کند، شرکت در فعالیت‌های گروهی به بهبود سلامت روان و حس رضایت از خود کمک بسزایی می‌کند.

 

دوستان جدید پیدا کنید

گسترده کردن دایره ارتباطات و یافتن دوستان جدید به بهبود سلامت روان کمک می‌کند؛ مطالعات نشان می‌دهند افرادی که ارتباطات دوستانه بیشتری دارند، شاد‌تر از دیگران هستند.

 

خواب کافی فراموش نشود

افراد بزرگ سال به طور میانگین باید ۷ تا ۸ ساعت در شبانه روز بخوابند، خواب کافی به احساس شادمانی و آرامش شما کمک می‌کند.

 

اهداف خود را مشخص کند

اهداف خود را کاملا واقع بینانه و متناسب با شرایط تعیین و برای دست یابی به آن تلاش کنید، این اهداف را یادداشت و مسیر‌های رسیدن به آن را مشخص کنید این کار به احساس رضایت درونی شما کمک می‌کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.