2019/12/08
۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر
گفت‌وگو با مهدی طارمی بعد از قرارداد با ریو آوه پرتغال: مجبورم پیشرفت کنم

گفت‌وگو با مهدی طارمی بعد از قرارداد با ریو آوه پرتغال: مجبورم پیشرفت کنم

امیدوارم با آرامش فکری و روحی ای که اینجا خواهم داشت بتوانم نماینده خوبی برای کشورمان باشم.

دوات آنلاین-سرانجام تکلیف تیم جدید مهدی طارمی مشخص شد. این بازیکن با قراردادی دو ساله به باشگاه ریو آوه  پرتغال ملحق شد. طارمی از مدت ها قبل گفته بود به دنبال انتقال به اروپاست و نمی خواهد در لیگ برتر بازی کند. همین چند روز پیش طارمی گفت وگوی کوتاهی هم با خبرنگار روزنامه جام جم داشت و روی این موضوع تاکید کرد. مهدی نبی نایب، رئیس هیات مدیره پرسپولیس در روزهای اخیر هم با مهدی طارمی تماس گرفت تا شاید این بازیکن را راضی به حضور در این باشگاه کند. آنها به شدت دنبال یك مهاجم هستند و طارمی می توانست همان مهاجم مورد نظر باشد.

 

طارمی در جام جهانی روسیه و همین طور جام ملت های امارات این قدر خوب بازی کرده بود که پیشنهاداتی از اروپا دریافت کند. این بازیکن از انگلیس، آلمان، بلژیك و روسیه هم پیشنهاد داشت، ولی رقمی که پرتغالی ها به او پیشنهاد دادند به مراتب بالاتر از پیشنهادات دیگرش بود. گفته می شود این بازیکن برای هر فصل بدون شرایط ویژه قرارداد ۷۰۰ هزار دلار دریافت می کند، قرارداد دو ساله او هم با افزایشی که خواهد داشت نزدیك به یك میلیون و ۴۰۰ هزار یورو است. در کنار این رقم، مهدی پاداشی برای گل های زده و همین طور پاس گل هایش دریافت می کند. باشگاه پرتغالی تمام امکانات از جمله خانه و ماشین در اختیار طارمی قرار می دهد. بعضی ها اعتقاد دارند حضور طارمی در اروپا کوتاه خواهد بود و خیلی زود دوباره به ایران با حداقل آسیا بازمی گردد. این بازیکن اما می خواهد تغییر رویه دهد. او می داند رفتن به اروپا یعنی تغییر زندگی اش، مهدی چند سالی به خاطر یك سری حواشی اذیت شد و حالا در باشگاه ریو آوه می خواهد خوش بدرخشد.

 

این تیم سال گذشته در رده هفتم جدول قرار گرفت و امسال می خواهد جزو تیم های بالای جدول باشد و حتی برای قهرمانی بجنگد. آنها عطش و انگیزه زیادی دارند و به همین خاطر سراغ فورواردی رفته اند که درخشش او در سال های گذشته فوق العاده بوده است طارمی در همین ابتدای ورود به باشگاه رویوآوه حتی صاحب یك لقب شد، سایت رسمی این باشگاه در معرفی مهدی نوشت: مهاجم ۲۷ ساله تیم ملی ایران که سابقه پوشیدن پیراهن الغرافه قطر را دارد برای حضور در تیم ما موافقت کرده است و بدین ترتیب یکی از مرواریدهای خط حمله تیم ملی ایران را به خدمت گرفتیم. او حالا مرواریدی است که قرار است در اروپا خوش بدرخشد.

 

مهدی که دیروز کاملا گرفتار بود، در گفت وگوی کوتاهی با روزنامه جام جم درباره این انتقال گفت: گفته بودم هدفم بازی در اروپاست و به خاطر همین ریو آوه را انتخاب کردم. پیشنهادهای دیگری هم بود ولی سبك سنگین کردم و سرانجام با این باشگاه قرارداد بستم. در ریو آوه چیزی که خیلی به چشمم آمد، تلاش برای موفقیت و پیشرفت بود. الان فقط باید بدنم را آماده کنم. مدتی استراحت داشتم و از کار گروهی دور بودم. باید خودم را به دیگر بازیکنان تیم برسانم. خدارا شکر الان هم خیلی دیر نیست. بیشتر تیم های پرتغالی به تازگی استارت زده اند.

 

مهدی درباره هدفی که در فوتبال پرتغال دارد، توضیح داد: هدفم که مشخص است؛ موفقیت. هر بازیکنی که به اروپا می آید دوست دارد پیشرفت کند و موفق باشد. من هم از این قاعده مستثنا نیستم. امیدوارم با آرامش فکری و روحی ای که اینجا خواهم داشت بتوانم نماینده خوبی برای کشورمان باشم.

 

به این ترتیب امسال طارمی در پرتغال توپ می زند و همه امیدوارند بتواند در اروپا بدرخشد تا نماینده خوبی برای کشورمان باشد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.