2020/07/04
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
داستان زندگی زنی که شوهرش معتادش کرد

داستان زندگی زنی که شوهرش معتادش کرد

حین مصرف شیشه وقتی توهم زد در یک اقدام خطرناک دیدم رویش بنزین ریخت تا خودش را آتش بزند چون می گفت او یک سیرک باز ماهر است که باید از حلقه آتش عبور کند.

دوات آنلاین-شوهرش آشپز است اما چه آشپزی! به گفته خودش سایه سر که نه آتش افکن اش، دستی در پخت و پز برای او و دیگران داشت. آش های شوهرش شور و تلخ بودند چون چاشنی آن ها حرام بود. از تله شوهر اول قاچاقچی اش رهایی یافت و با طعمه شدن توسط برادرش در قلاب همسر دوم آشپزش که سارق از کار درآمد گیر افتاد. آش هایی که شوهر سرآشپز برای همسرش می پخت یک وجب نه بلکه یک بشکه روغن داشت!

 

17 بهار را پشت سر گذاشت که ازدواج اولش را تجربه کرد. شوهرش گفته بود تعمیرکار است اما قاچاقچی از کار درآمد. بنا به دلایلی از همسر اولش با دو فرزند جدا شد و با شوهر دومش که آشپز ماهری بود، آشنا شد.

 

گذشت زمان نشان می داد کردار و ظاهر شوهرش با واقعیت خیلی فاصله دارد چون خیلی زود نقاب از چهره اش بر داشت. روزگارش بر مدار بی مهری می چرخید تا این که توهم های همسرش آغاز شد.

 

 زن جوان ابتدا از اعتیاد همسرش خبر نداشت اما رفته رفته اخلاق همسرش او را وادار به تفکر در این مورد کرد که چرا این رفتارها را دارد؟ ابتدا دلیل اش را نمی دانست تا این که روزی شوهرش او را به اسم مردانه که نام دوستش بود صدا و به او غرولند می کند و حرف های نامربوط می زند. زن رنج کشیده آهی می کشد و می گوید: روزی در خانه مشغول پخت و پز بودم که همسرم من را با یکی از دوستانش اشتباه گرفت و به اسم مردانه صدا زد.

 

ابتدا توجه نکردم اما با غرولند گفت چرا جوابش را نمی دهم. دوباره با صدا کردن من به اسم یک مرد گفت چرا فلان کاری را که به تو گفتم و قول دادی انجام ندادی؟

 

 مات و مبهوت به او نگاه کردم که چرا این حرف ها را می زند، او ناگهان عصبانی شد و به جانم افتاد و تا جایی که جا داشت کتک ام زد. بچه های زن که متعلق به شوهر اولش بودند از دست شوهر دومش در امان نبودند و او به محض خماری همچون ببری به جان دو طفل خردسال می افتاد و زخمی شان می کرد و با کمک مادر خانه دوباره اوضاع آرام می شد.

 

با پرخاشگری مرد، زن نگون بخت از برادرش کمک می گیرد تا واکاوی کند دلیل این رفتارها چیست؟ برادرش خیلی صریح پاسخ خواهرش را می دهد که او به شیشه اعتیاد دارد چون قبل از ازدواج شان او با دوستش مواد صنعتی مصرف می کردند.

 

راز رفتارهای گیج کننده همسر فاش می شود و زن بی تاب کاسه چه کنم در دست می گیرد. چاره ای ندارد و باید بسازد و بسوزد و شاهد داغ شدن جگر گوشه هایش از سوی شوهر متوهم اش باشد.

 

شوهرش حتی او را به زور معتاد می کند تا مبادا دست از پا خطا کند و او را بابت سرقت هایش لو بدهد.

 

 گریه امان زن جوان را می برد و دستی بر گونه هایش می کشد و تعریف می کند: «شوهرم بعد از گذشت چند ماه  از زندگی مشترک مان شغل آشپزی را کنار گذاشت و  به دزدی رو آورد و اسباب و وسایل دم دستی مردم را به یغما می برد و خرج مواد صنعتی اش می کرد». شوهرش هر بار  نزدیک صبح و هوای گرگ و میش به خانه مردم دستبرد می زد و وسایل سرقتی را به خانه می برد و گوشه ای انبار می کرد تا کم کم آن ها را دود کند.

 

 هر بار بعد از مصرف شیشه مرد سارق دچار توهم می شد و به جان همسرش می افتاد. او می گوید: «روزی حین مصرف شیشه وقتی توهم زد در یک اقدام خطرناک دیدم رویش بنزین ریخت تا خودش را آتش بزند چون می گفت او یک سیرک باز ماهر است که باید از حلقه آتش عبور کند. شانس آوردم شوهرم کبریت پیدا نکرد وگرنه معلوم نبود چه بر سر من و خانه و خودش می آورد. حتی یک بار دست و پایم را بست تا من را داخل چاه آب وسط حیاط بیندازد اما شانس آوردم که دوستش از راه رسید و من را نجات داد». زن تنها و بی یاور جرئت ترک خانه را نداشت چون از سوی همسرش تهدید شده بود.

 

شوهر معتاد بعد از مدت ها سرقت روزی توسط دوربین مدار بسته شناسایی و راهی زندان می شود. زن بعد از این اتفاق نفس راحتی می کشد و می تواند حداقل چند صباحی دور از همسرش مثل یک فرد عادی زندگی کند. او در مدت زندانی شدن همسرش با کار در خانه های مردم چرخ زندگی خود و دو فرزندش را می چرخاند تا این که دوباره شوهرش برای مدت کوتاهی با قید وثیقه پدرش به مرخصی می آید.

 

خانواده مرد سارق فکر می کردند او عبرت گرفته و سرش به سنگ خورده است. اما این ها خیال بافی بود چون شوهر سارق نه تنها توبه نمی کند بلکه برعکس حریص تر می شود و به جان اموال مردم می افتد. زن در تله افتاده با ترس و وحشتی که در چهره اش موقع بازگو کردن آزار شوهرش نمایان می شود، می گوید: «زمانی که شوهرم از زندان با قید وثیقه پدرش مرخصی گرفت دست از شرارت بر نداشت و در همان یک هفته به سرقت دست می زد. به خاطر انعطاف پذیری و لاغر بودنش حتی از سوراخ هایی که گربه به زور می توانست وارد شود به خانه های مردم می رفت و روز از نو روزی از نو.

 

در عرض چند ثانیه در خودروها را باز می کرد و پخش آن ها را به سرقت می برد و خانه را انبار لوازم سرقتی کرده بود. هر بار که اعتراض می کردم جوابم مشت و چماق بود». حتی مرد متوهم روزی پایش را فراتر می گذارد و برای زجر دادن همسرش با سیخ داغ به جان دو کودک خردسال او می افتد و آه و ناله آن ها به آسمان می رود.

 

بعد از این اتفاقات هنوز یک هفته از آزادی اش از زندان نمی گذرد که سارق شیشه ای این بار با لو دادن زن برادرش بابت سرقت دستگیر می شود و با مقدار زیادی اجناس سرقتی دوباره پشت میله ها بر می گردد و چند سال به مدت حبس قبلی اش اضافه می شود تا دیگر هوای بیرون را با کارهایش آلوده نکند.

 

زن غم دیده از این فرصت استفاده می کند و از شوهر متوهم اش جدا می شود و بچه هایش را به مادرش می سپارد و خودش راهی کمپ می شود تا بعد از رهایی از دود و دم، پاک نزد خانواده و فرزندانش برگردد.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.